Skocz do zawartości

Clover nie widzi SSD


maciej
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Masz stara wersje 814 bodaj, w mojej paczce dla Clovera jest najnowsza rev 891

 

Wow, rzeczywiście. Nie spodziewałbym się, że w oficjalnych aktualizacjach są stare kexty. Zainstalowałem więc FSMC z Twojej paczki i błąd w logu zniknął. Niestety, teraz system w ogóle nie wstaje, nawet z Chameleona. Wtedy dochodził chociaż do DSMOS has arrived, teraz wisi na Waiting for DSMOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Co więcej, pobrałem FakeSMC 1003 i jest z nim taka sama sytuacja jak z tym starszym 814 - ten sam błąd podczas bootowania. Co robić? :-(

 

[ Dodano: 2013-10-12, 14:42 ]

Okej, zaobserwowałem coś jeszcze. Po usunięciu SSDT błąd FakeSMC cały czas się pojawia, ale grafika startuje bez problemu. Co jeszcze dziwniejsze, nie zmienia się mnożnik procesora - cały czas pracuje na 3,50GHz, nie ruszając się ani w górę, ani w dół.

 

Nie mogę też zabootować Windowsa, ale o tym później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest oficjalna wersja Kozlek'a, to jest FakeSMC na podstawie wersji Kozlek, robione przez RehabMen. Max oficjalna wersja od Kozlek to 891.

 

Tak czy inaczej dzięki za info !

 

Still, ten FakeSMC z Twojej paczki w ogóle się u mnie nie ładuje ;)

 

[ Dodano: 2013-10-14, 14:22 ]

Udało się! Odpaliłem SpeedStep (łącząc swój config.plist z configiem c0p0x-a) i działa mi grafika.

 

Poniżej link do tego configu, może się komuś przyda:

 

http://cloud.maciej.es/2J460Y0S2O1q

 

A problemem z grafiką nie był sam SSDT, a to, że w BIOSie miałem włączoną zintegrowaną HD4000. Trochę to smutne, że z wyłączoną odpala, bo czasami oglądałem filmy na telewizorze podłączonym właśnie do HD4000, ale z dwojga złego wolę mieć SS niż drugą kartę grafiki (still, jeśli ktoś ma jakiś pomysł jak uruchomić dwie karty pod Cloverem, to z chęcią przetestuję).

 

Jest jeszcze jedna kwestia.

 

Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key

 

Za każdym razem, gdy chcę zabootować Windowsa przez Clovera. W internetach nie znalazłem nigdzie rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem, gdy chcę zabootować Windowsa przez Clovera. W internetach nie znalazłem nigdzie rozwiązania.

Próbujesz rozruchu z dysku w trybie MBR, ale na dysku nie ma kodu mbr... uruchamiaj taki dysk w UEFI.

 

Hmm... nie mam tam zbyt dużego wyboru. W Cloverze mam od Windowsa tylko "Boot Windows from Legacy 2", Clovera odpalam przez UEFI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chameleon nie zbootuje Ci Windowsa w UEFI. Clover ma problemy z Win w legacy. Albo odpalisz Win bezpośrednio z mobo albo zainstalujesz na nowo w UEFI.

 

Właśnie próbowałem i nie mogę w mobo zabootować Windozy. Ani w UEFI, ani Legacy.

 

[ Dodano: 2013-10-14, 15:56 ]

To ustal, bo wygląda na brak kodu mbr, a chcesz w trybie legacy z mbr odpalić windę... tak nie da rady... albo windows stawiany w legacy, czyli musisz mieć mbr, albo UEFI a jak uefi, to clover musi wykryć partycję startową dla windows.

 

Jeśli zdecyduję się na reinstall, jak mam się upewnić, że Windows instaluje się w UEFI? Dysk ma na pewno poprawny schemat GUID.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj w biosie ustawić bootowanie tylko w UEFI. Wtedy tylko w UEFI będzie bootowanie, o ile się nie mylę.

 

Mam tak ustawione. I Windows nie bootuje, przeskakuje na następne w kolejności boot device. Ale udało mi się zabootować z z BIOSu przez P1 (legacy). Jest jakaś opcja na dodanie tego do Clovera, czy za każdym razem będę musiał F12 wciskać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.