Skocz do zawartości

Blue screen of death?


macicg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ponieważ jest to pierwszy mój post witam wszystkich hackintoshowców i pozdrawiam.

3 słowa o sobie: Macowiec od kilkunastu lat, a od 2 dni Hackowiec także.

 

Otóż trapi mnie jedna niedogodność przy starcie systemów (10.5.7 i 10.6.0)

zamiast desktopu system wyświetla blue screen.

Mały workaround to uśpienie systemu lub monitora a po wake up jest OK.

Karta GTX 260 na EFI stringu. Jak się pozbyć niebieskiego? Any ajdijas?

 

macicg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic to nie zmieniło. Poprawiłem NVCAP i wrzuciłem do EFI stringu.

Na razie działa. Przy okazji podpięłem VGA do DVI poprzez przejściówkę i jakość obrazu wreszcie jest poprawna i wreszcie korzysta z profili. Czyli jednak sprawdza się info że nvidia na VGA sux.

Zobaczę jeszcze na Snow jak się sprawdzi string, na razie mam detekcję karty z Chameleona.

I zaczyna mi już brakować pomysłów na ethernet pod Snowem. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic to nie zmieniło.
Poprawiłem NVCAP
Na razie działa.

 

;-) No jak nie zmieniło jak działa :-P

 

A tak na poważnie do jak masz błędny NVCAP to tak się dzieje... BTW NVCAP wyciągałeś z BIOS'u takim fajnym narzędziem, czy wstawiłeś wyprodukowany ręcznie/znaleziony w necie?

 

Zobaczę jeszcze na Snow jak się sprawdzi string, na razie mam detekcję karty z Chameleona.

Możesz spróbować jeszcze NVEnabler, ona ma m.in patchowanie NVCAP w locie, ale nie wiem czy jest wersja dla Snow.

 

I zaczyna mi już brakować pomysłów na ethernet pod Snowem. :(

Ale to już temat na inny wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snowa bootuje z Chameleona, natomiast 10.5 z Boot Think, ponieważ ten widzi mi dysk Windozowy podpięty pod ATA. Kontroler jest dość egzotyczny i nie zmusiłem go do działania żadnym kextem. Ale to temat na inny wątek :D

Otóż, Chameleon w opcji Graphic Enabler sobie nie radził z nvcapem i efektem był blue screen of death. Teraz popdpięłem poprawny efi string do boot.plist i działa OK.

Poza tym mogę potwierdzić: WEJŚCIE VGA NA NVIDII JEST CH....WE, OBRAZ JEST DO D....

Przejściówka DVI->VGA za 8 PLN ratuje sytuację. :)

Tak na prawdę sprawdzę poprawność nvcap, gdy przyjedzie nowy monitor i spróbuję podpiąć dwa pod kartę, jeden wyjście DVI, drugi HDMI poprzez przejściówkę HDMI -> DVI. Docelowo system ma chodzić na dwóch monitorach DVI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.