Skocz do zawartości

Czy chciałbyś wesprzeć forum w modernizacji?


314TeR
 Udostępnij

W jakiej kwocie byłbyś w stanie wesprzeć modernizację forum.  

52 użytkowników zagłosowało

  1. 1. W jakiej kwocie byłbyś w stanie wesprzeć modernizację forum.

    • Nie interesuje mnie sponsorowanie
      2
    • 0-10 PLN
      6
    • 10-25 PLN
      19
    • 25-50 PLN
      13
    • 50-75 PLN
      5
    • 75-100 PLN
      3
    • 100-150 PLN
      1
    • 150-200 PLN
      2
    • 200 PLN i więcej
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Obecne silnik forum jest bardzo stary, wręcz antyczny i wymaga pilnej wymiany. Nie chcę zmieniać go na inny bezpłatny, ponieważ inne bezpłatne skrypty nie wnoszą wiele do funkcjonalności ponad to co obecnie jest. Wybór padł więc na komercyjne rozwiązania. Niestety nie są one najtańsze, a dodatkowo porządnie spersonalizowany i przygotowany wygląd kosztuje więcej niż sam silnik. Od dawna odkładam ten projekt głównie ze względu na to, że moje wolne fundusze znajdowały pilniejsze cele i muszę wreszcie stawić czoła rzeczywistości, że nie jestem w stanie uciągnąć tego projektu z własnej kieszeni, a chcę to zrobić porządnie, a nie półśrodkami.

 

Mam już wstępne rozpoznanie co do kosztów i chciałbym zapytać się wszystkich użytkowników, a w tym Ciebie: [you], czy byłbyś skłony wesprzeć projekt modernizacji forum w postaci dobrowolnego datku i jeśli tak, to w jakiej kwocie? Na ten cel przygotowałem powyższą ankietę, która pozwoli mi oszacować szanse projektu i w jakim zakresie, czy starczy na wszystko łącznie z indywidualną skórką, czy tylko na sam silnik.

 

Osoby sponsorujące forum, otrzymały by statut VIP Sponsora i mogły by liczyć na późniejsze przywileje, jak np brak wyświetlanych reklam etc...

 

Jeśli są wśród nas np graficy potrafiący zaprojektować i lub napisać skin dla nowego forum, to taka pomoc byłaby także wielce potrzebna i pozwoliła by na obniżenie kosztów, lub zamiast płacić firmie zewnętrznej zbiórka poszła by do osoby pomagającej.

 

Jak ktoś ma jakieś spostrzeżenia, refleksje czy inne pomysły, to proszę śmiało pisać.

 

EDIT: Poniżej będę w formie zbiorczej odpowiadał na pytania zadawane w poniższych postach:

Czy bedzie mozliwosc wplaty na PayPal w moim wypadu byloby to latwiejsze z zagranicy ;)

Tak, jak najbardziej będzie to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że wesprę inicjatywę. Ściągnęliście mnie tutaj i bardzo mi się tu spodobało, coby się nie zrobiło ckliwie... uważam, ludzi tutaj za swoją drugą rodzinę :)

 

Silnik jak i całą reszte trzeba zmienić, niestety ciągniemy się na końcu peletonu a szkoda bo mamy do zaoferowania więcej niż niejedno forum z uwagi na posiadaną wiedze i doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

velmighty, Mógłbyś opisać w jakim zakresie i Co byłbyś w stanie napisać? Jaką grafiką się zajmujesz, jesteś w stanie zakodować ją w skórkę?

 

Czy bedzie mozliwosc wplaty na PayPal w moim wypadu byloby to latwiejsze z zagranicy ;)

Tak, jak najbardziej będzie to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pelen podziwu waszej wiedzy. Ja jestem laikiem ale poprzez to forum wiele sie ucze i eksperymentuje. Bede pewnie jeszcze nie raz Waszej pomocy potrzebowac. W podziekowaniu w wlozony przez Was wklad oczywiscie Was wspomoge ale jedynie przez PayPal bo mieszkam w Niemczech.

Pozdrawiam i zycze wytrwalosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią pomogę, ale niekoniecznie finansowo - HTML/CSS/JS/PHP i okolice. Szczegóły wysłałem na PW.

 

@314TeR

A tak z ciekawości - jakich funkcji potrzeba nam na forum, których nie mają darmowe rozwiązania open source?

Nie pytam o design - bo to wyłącznie kwestia szablonu.

 

A jeśli o front-endzie mowa to przede wszystkim trzeba zrobić sensowną wersję mobilną.

 

 

PS

Skąd ta nobilitacja i wymienienie mojego nicka w pierwszym poście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełne błogosławieństwo i poparcie z mojej strony, każdy może podzielić się ułamkiem tego, co zaoszczędził, składając haMaca ;)

 

Moment... 314TeR, zdajesz sobie sprawę, że przez Ciebie kupiłęm maka? Gdybyś 3 lata temu nie pomógł mi ze speedstepem na Lenovo R61i, na pewno by do tego ni doszło! Tyle pieniędzy...

 

I tyle miło spędzonego czasu i świetnej zabawy przy kolejnych hackach. Dorzucam się! (ale po wypłacie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda raczej nie w najbliższym czasie, gdyż nieco krucho u mnie z pieniędzmi, lecz na pewno wesprę, nawet symbolicznie, projekt : )

 

Oczywiście ze swej strony mogę zaoferować aktywny udział w pracach nad przenosinami, jeśli moje graficzne wypociny mogą się Wam przydać ;)

 

Pomysł modernizacji forum był wałkowany już parę razy i liczę, że tym razem wreszcie wszystko pójdzie sprawnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wg. mnie dość fajny szablon:

http://demo.rockettheme.com/phpbb3/?style=acacia

 

Parę rzeczy by się przerobiło w Photoshopie i byłby picuś glancuś :mrgreen: . Ale koszt za szablon nie jest atrakcyjny, 50$ :-/ Chyba, że jest ktoś lepszy na forum i potrafi ładniejszy szablon wykonać :-D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, rozumiem. Może coś themeforest? :D

 

http://themeforest.net/category/forums/vbulletin?utf8=%E2%9C%93&sort_by=sales_count&categories=forums%2Fvbulletin

 

http://themeforest.net/item/electron-vbulletin-forum-skin/2618465?WT.ac=category_item&WT.seg_1=category_item&WT.z_author=crosailes

http://themeforest.net/item/ideal-a-vbulletin-4-suite-theme/575401?WT.ac=category_item&WT.seg_1=category_item&WT.z_author=ThemeTempest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam, że nie potrzebujemy płatnego silnika. Moim zdaniem wypada zmienić skórkę, ewentualnie napisać własną i dostosować ją dla urządzeń mobilnych.

Jeśli chodzi o inne zmiany na forum, to bardziej przydałyby się nam listy kompatybilnego sprzętu i polecane konfiguracje dla różnych platform, bo pytań o konfigurację jest na forum chyba najwięcej.

 

Być może się mylę, @314TeR, co takiego ma invision, czy inne popularne płatne rozwiązanie czego nie ma phpbb + mody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za cenne uwagi. Problem wyboru skryptów rozważałem już dawno temu, nawet robiliśmy z moderatorami próbne migracje na phpBB3, ale musieliśmy dać sobie spokój. Ilość modyfikacji jakie by trzeba było wprowadzić w kod phpBB3 aby osiągnąć tylko tę funkcjonalność jaka tu jest, byłaby przysłowiowym cierniem w (_|_) implementacji i każdorazowo przy każdej późniejszej aktualizacji. Do tego dochodzą problemy z ciągle odkrywanymi dziurami i słabe zabezpieczenie antybootowe.

 

Dlaczego akurat komercyjne, z prostego powodu, jak już zmieniać to na coś co da więcej niż jest obecnie. Na plus trzeba zaliczyć lepszą obsługę samego tworzenia treści, są w nich porządne edytory WYSIWYG (What-You-See-Is-What-You-Get), lepsza obsługa urządzeń mobilny i dodatki jakich próżno szukać w darmowych skryptach, jak portal czy blogi. Powodów jest o wiele więcej, ale to m.in. główne, oraz późniejszy "w miarę" spokój z aktualizacjami.

 

Koszt też jest rozłożony inaczej niż przypuszczacie... najdroższa będzie personalizacja i migracja, same skrypty to tylko mniejsza część kosztów. Chcę to zrobić porządnie, bez półśrodków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.