Skocz do zawartości

GIGABYTE GA-P55M-UD2 - Problem z pamięcią


pablo1975
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, odpaliłem dość stary zestaw na Snow Leo 10.6.8 GIGABYTE GA-P55M-UD2 według zaleceń z tego posta:

 

http://www.tonymacx86.com/golden-builds/60-tonymacx86-build-ga-p55m-ud2-core-i5-750-9400-gt.html

i wszystko działa znakomicie. Jednak po wybudzeniu komputera i kazdej próbie restartu (przy dwóch kościach pamięci:

GoodRam GR1600D364L11/4G) dostaje Kernel Panic. Bez usypiania systemu jest ok. Także po wyjęciu jednej kości i pozostawieniu 4GB sprzęt działa świetnie.

 

Czy wygląda na to że kupiłem złą pamięć? dodam ze całonocny MemTest nie wyrzucił żadnych błędów. Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuń zaraz to zło czyli link do tonego. A jeśli nie to daj do w CODE!!!

 

Po 2 wywal z dysku system stawiany przy pomocy tonego i podaj pełny config to postawisz full działający system bez syfu tonego!!! (nie w tej kolejności)

 

tony TO ZŁO!!

 

niezbyt pomocna ta Twoja wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tonny nie ma tu nic do rzeczy skoro napisalem, że system pracuje świetnie od 3 dni na jednej kości 4gb:

Tony ma tu dużo do rzeczy bo jego soft robi bajzel w kompie (poczytaj forum) ale tak jak piszesz może to być wina hardware.

 

Zapodaj zdjęcie Kernel Panica (ale odpalaj kompa w verbose mode żeby było widać co się dzieje).

 

Jeżeli wyjdzie na to, że to soft Tonego nie pomogę w naprawianiu jego błędów, zgłoś się do niego na forum. Jak będziesz chciał solidnie postawionego hacka wtedy pisz, a pomożemy z przyjemnością.

 

Jak używasz DSDT od Tonego to własnie jest to o czym trąbimy wszystkim na forum, nie używa się cudzego DSDT ! Jest ono generowane dynamicznie od obsadzonych banków/slotów. Drobna zmiana i system jest niestabilny albo nie odpala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. Dziękuję bardzo za sugestie. Spróbuję wygenerować tego K. Panica w trybie verbose i podrzucę screen. Jednak z tego co piszesz to wynika, że za każdą zmianą RAMu lub jego rozbudowaniem muszę wprowadzać poprawki DSDT?

 

Zestaw wybrałem celowo ponieważ wielu użytkowników gwarantowało jego niezawodność i tak właściwie jest. Na jednej kości chodzi naprawdę świetnie. Jedyna rzecz która mnie zastanawia to ten RAM nie obsługuje XMP - a nie wiem czy to warunek konieczny?

 

Poza tym jest w Biosie rozpoznawany jak CL9 przy częstotliwości 1333MHz, wyznaczając czasy 9 9 9 24 a teoretycznie według producenta przy 1600MHz powinny być 11 11 11 38, ale nie da się ustawić ich na 1600MHz (albo ja nie wiem jak?).

 

I też nie wiem czy to ma jakieś znaczenie. Sprubuję metodą prób i błedów sam odpowiedzieć na te pytania :)

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak każda zmiana obsadzenia slotów wymaga zmiany DSDT (przynajmniej w przypadku ramu). Rzooff pisał o tym, że dokładając do serii P7P55 RAM miał KP, ponowne poprawienie DSDT naprawiło problem.

 

Aby mieć 1600 z poprawnymi timingami musisz w BIOSie włączyć obsługę XMP ale do tego kości muszą być takie same lub mieć identyczne wartości XMP.

 

Zresztą 1333 CL9 będzie miało wydajność taką jak 1600 CL11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam temat stary i w sumie zapomniany, ale problem zażegnany dość dawno więc postanowiłem napisać co było :)

 

1. Smbios przestawiony z Mac Pro 3.1 na iMac11,3

2. Bios - pamięci przestawione na XMP - profile 1 (1600MHz) - choć nigdzie nie widzę informacji o obsłudze XMP.

 

i Kernel Paniców brak od jakiegoś pól roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.