Skocz do zawartości

ATI Radeon HD 5750 (Juniper) 0x68be1002


AdamiPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio walczyłem trochę z instalacją tej karty graficznej w 10.9 Mavericks, edycja 2 plików systemowych ATI5000Controller.kext oraz AMDRadeonX3000.kext i dodanie pliku ATI5000Injector.kext do clovera.

Grafika odpaliła :mrgreen:

 

Dzisiaj zainstalowałem na osobnym dysku Liona, wcześniej skopiowałem zawartość kextów w cloverze z 10.9 do 10.7, nie było ich sporo bo używam jedynie FakeSMC, BCM5722D (lan) oraz ATI5000Injector.

 

O dziwo grafika wystartowała od razu, w raz z QE/CI. Wcześniej musiałem grzebać w kextach systemowych i dopisywać DevID.

 

Kext w załączniku, działa idealnie z kartą o DevID 0x68be1002 sprawdzany w systemach 10.7 oraz 10.9, nie wiem jak w ML.. bo nie zdążyłem sprawdzić..

 

Kext można przystosować do innych grafik AMD z serii 5000, wystarczy podmienić DeVID w pliku info.plist z 0x68be1002 na swój, oraz zmienić typ układu juniper na swój.

 

Może komuś się przyda! :) Przynajmniej po aktualizacji z 10.7.3 do 10.7.5 grafa się nie wysypała :mrgreen:

ATI5000Injector.kext.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co podałeś czyli ATI5000Injector.kext powinno wystarczyć, bez modyfikacji dwóch wcześniejszych kextów, ponieważ ma on injekcje DevID dla tych dwóch kextów. Sprawdź jeszcze raz system z niemodyfikowanym SLE i tylko z tym jednym kextem w Cloverze, jestem ciekaw bardzo, na 99.9% styka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok ale w takim razie nie logiczne jest wrzucanie injectora i jednoczesne modyfikowanie sterownikow systemowych. Skoro modyfikujesz systemowe to injector jest zbędny i na odwrót. Musze zobaczyć jak zmieniły się kexty w 10.9.

 

EDIT: już wiem ! Zaraz podeślę przerobionego injectora dla 10.9

 

EDIT2: W 10.9 nazwy kextów z ATI zmieniły się na AMD ! W załączniku kext dla 10.9, sprawdź czy bez modyfikacji systemowych kextów startuje grafika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK już wiem co jest nie tak, te ciecie zmienili tylko nazwy kextów, nie wszystkie nazwy w plikach zmienili z ATI na AMD, tylko część, zaraz podeślę nowy pliczek i będzie na 100% OK.

 

EDIT: nowa wersja, wydaje mi się, że dla 10.9 jest kilka zbędnych wpisów ale chyba będzie działać, bardzo proszę sprawdź i daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem masz czyste SLE i kext v1.2 w Cloverku i grafa odpala w pełni pod 10.9 ?

 

S/L/E prawie czyste, jedynie kext od lanu. W Cloverze mam kext od grafy (ten od Ciebie), FakeSMC i lanu.. ale od lanu nie ładuje się z cloverem (o problemie napisałem tutaj: http://hamac.pl/topics50/broadcom-netxt ... .htm#88115)

 

Czy kext bez przebudowy cache też się ładuje i działa ?

Za pierwszym razem odpaliłem z przebudową cache, teraz uruchomiłem ponownie bez żadnej przebudowy i również załapało :)

 

A tak zapytam, a FakeID z Clovera nie zadziała? Jak już testujesz to spróbuj z taką dodatkową sekcją w cloverze:

Nie działa.. wpisywałem różne ID od swojej od 5770 i innych, które są w pliku AMDRadeonController i dupa.. sprawdzałem z injectati, patchvbios itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa.. wpisywałem różne ID od swojej od 5770 i innych, które są w pliku AMDRadeonController i dupa.. sprawdzałem z injectati, patchvbios itp..

Trzeba coś jeszcze dopisać, na wiki jest komentarz:

This substitution will work if InjectATI (Nvidia, Intel) is set. Or if FixDsdtMask set for the device.

Ale brak jakiegoś konkretnego przykładu... wrrrrr jak ja nie lubię, że dokumentacja Clovera jest tak niepełna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, aby zaskoczył FakeID dla grafiki trzeba jeszcze w fixach do DSDT wybrać w GUI: DTGP i display, do tego ustawienie FakeID, dopiero wtedy powinno działać.

 

Starsze wersje Clovera mogły nie działać z FakeID dla ATI bo w ostatniej wersji 10.9 Apple zmieniło wszędzie z ATI na AMD (ale tylko w nazwach kextów). Clover jest już do tego dostosowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam ja mam problem z moją kartą grafiki Asus ATI HD5450, na Mavericks 10.9.4, płyta Asus P5W DH Deluxe. Próbowałem stosować kext oswaldini, dopisywać do systemowych kextów ID  w IOPCIMatch lecz efekt mam ten sam. Rozdzielczość jest prawidłowa, zgodna z monitorem lecz wszelkie animacje takie jak pokazywanie launchpada strasznie lagują i migaja(widać jak się rysuje jak duże zdjęcie pobierane z internetu). w Cloverze mam ustaione 

<key>ATI</key>
<true/>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jest to już kolejna osoba z HD5450 to muszę powiedzieć że legacy kext Oswaldiniego prawdopodobnie dopisuje tę kartę w złym miejscu do AMDRadeonX3000.kext - wstrzykuje dev id do sekcji Juniper zamiast do Cedar, której w injectorze w ogóle nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jest to już kolejna osoba z HD5450 to muszę powiedzieć że legacy kext Oswaldiniego prawdopodobnie dopisuje tę kartę w złym miejscu do AMDRadeonX3000.kext - wstrzykuje dev id do sekcji Juniper zamiast do Cedar, której w injectorze w ogóle nie ma :)

Temat tyczy junipera nie cedara :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.