Skocz do zawartości

XMLImport plugin - problem


Gość doom_el

Rekomendowane odpowiedzi

Gość doom_el

Witam

 

Swego czasu korzystałem z sukcesem z pluginu XML IMport na image Freebox mod by tux, niestety od pewnego czasu plugin ten przestał działać. Podejrzewam, że czegoś brakuje w najnowszym sofcie, gdyż na po wgraniu obrazu openpli_adb5800_v82_usb_sata_06_04_2013 wszystko pięknie śmiga.

Proszę o pomoc forumowiczów w uruchomieniu tego plugina na najnowszym sofcie Tuxa, gdyż to świetny plugin do ściągania informacji EPG na cały tydzień i jest mniej pamięciożerny niż CrossEPG.

 

Dodam, że korzystam z najnowszego softu zainstalowanego na penie. Plugin w załączniku.

 

mod

Tym razem poprawiłem, proszę wrzucać złączniki zgodnie z regulaminem

maztg

XMLImport.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z plików od tego plugina mamy wpis:

MEDIA = ("/media/hdd/", "/media/usb/", "/media/cf/", "/tmp")

Jeżeli dobrze rozumuję to w przypadku naszego nBoxa wykorzystujemy "/tmp"

Jeżeli tak to może to jest problemem. We wszystkich Modach /tmp ma ustawioną pojemność 128kb z ramu aby nie rzeźbić po NAND.

Wpis jest w pliku: boot.py → może zmień ścieżkę np. na /hdd/epg pod warunkiem, że coś masz zamontowane w /hdd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W jednym z plików od tego plugina mamy wpis:

MEDIA = ("/media/hdd/", "/media/usb/", "/media/cf/", "/tmp")

Jeżeli dobrze rozumuję to w przypadku naszego nBoxa wykorzystujemy "/tmp"

(...)

Wpis jest w pliku: boot.py

 

Po pierwsze:  obok niego tkwi też binarny plik boot.pyc , pewnie to skompilowana wersja boot.py? Jeżeli tak to sama edycja *.py nic nie da bo jeszcze trzeba skompilować? To takie pytanie od nieznającego Pythona...

 

Po drugie: jak piszą tu

  http://openpli.org/forums/topic/28766-faqs-about-xmltv-import/

systemowe EPG cały czas operuje w RAM, i ten PlugIn xmltv-import też tak robi.

(Jednak CrossEPG zapisuje częściowe wyniki gdzieś na wskazanym katalogu na dysku - to więc KTÓRY PlugIn jest wreszcie więcej pamięciożerny???)

 

Jedynie kiedy restartujemy lub zamykamy system to z RAM te dane wędrują do epg.dat - a przy ponownym boot te dane są odtwarzane do RAM z powrotem.

 

Przy okazji, położenie pliku epg.dat jest standardowo i uniwersalnie rozpoznawane przez wpis  typu:

  config.misc.epgcache_filename=/media/cośtamcośtam/epg.dat

w pliku /etc/enigma2/settings

 

Proszę skorygować jeżeli coś się nie zgadza ;)

 

to świetny plugin do ściągania informacji EPG na cały tydzień i jest mniej pamięciożerny niż CrossEPG.
Jego główna zaleta w stosunku do CrossEPG to większa stabilność i to, że nie blokuje nam nBoksa w trakcie działania (może sobie chodzić całkowicie w tle, podczas gdy jak CrossEPG ściąga dane to pilot "nie działa")

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze:  obok niego tkwi też binarny plik boot.pyc , pewnie to skompilowana wersja boot.py? Jeżeli tak to sama edycja *.py nic nie da bo jeszcze trzeba skompilować? To takie pytanie od nieznającego Pythona...

 

Pliki pyc i pyo to pliki skompilowane (compiled i optimized), ale jeżeli mamy plik py (źródło) o tej samej nazwie, to pliki skompilowane możemy usunąć a enigma sama skompiluje plugin przy starcie i stworzy pyo.

 

BTW: @tux: Nboksy używają raczej /media/hdd, to jest to samo co /hdd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość itenetowy

Pliki pyc i pyo to pliki skompilowane (compiled i optimized), ale jeżeli mamy plik py (źródło) o tej samej nazwie, to pliki skompilowane możemy usunąć a enigma sama skompiluje plugin przy starcie i stworzy pyo.

Tak się nie dzieje w moim nBoksie, nie tworzy boot.pyc (po wykasowaniu oryginalnego i zmodyfikowaniu boot.py), dlaczego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż takim fachowcem to ja nie jestem, to co napisałem to są tylko spostrzeżenia własne :)

 

 

Enigma w nboksie tworzy pyo, nie pyc, czyli pliki zoptymalizowane. Jeżeli nie tworzy to albo folder jest nieodpowiedni albo z jakiegoś powodu (czytaj: zdaniem enigmy błąd w kodzie żródłowym) plugin nie chce się skompilować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modyfikacja nie ma tu nic do rzeczy... sprawdziłem na org. pliku boot.py nie generuje się plik .pyo

dałeś /usb/ i /usb/tmp utworzyłeś te katalogi?

Bez modyfikacji zmienić .pyc na .pyo (czasem w niektórych pluginach sie to sprawdza)

Niestety ja też nie jestem "specjalistą" od pluginów. To takie luźne spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...