Skocz do zawartości

problem z obsługą karty wifi rt5370


jojo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam BSKA oraz kartę wifi rt5370 wszystko działało elegancko ale postanowiłem zainstalować świeży system.

Pobrałem najnowszą Graterlie ze strony, po instalacji przez ssh wykonałem:

ipkg update
ipkg upgrade
ipkg install kernel-modules-wifi-rt5370-gos

 

Zrestartowałem tuner karta już jest widoczna ale niestety nie mogę wyszukać wifi (nie ma takiej opcji) a po wejściu w ustawienia adaptera mam komunikat "Wtyczka sieci WIFI nie jest zainstalowana!"

Przesyłam screeny z menu w załączniku.

screenshot_23-45-1623.jpg.ee3046b71e16b9c071dfec3b763c5f25.jpg

screenshot_23-45-162.jpg.f1e4e71f2ab56da573f9eb47b26fa661.jpg

screenshot_23-45-16.jpg.35be84afd2a5ed8c4b0e1e8656f2a97c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałem i niestety nie znalazłem odpowiedzi w tych wątkach:

http://forum.xunil.pl/index.php/topic,1892.msg24231.html#msg24231

http://forum.xunil.pl/index.php/topic,1780.msg23109.html#msg23109

 

Szukałem paczki jeszcze z wifi albo wireless, znalazłem wireless-tool czy cos podobnego, ale okazało się że też już jest zainstalowane.

 

A może tak zamiast jak komputery linkować mnie do historii zmian, to po prostu po ludzku podać nazwę pakietu który trzeba doinstalować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy opkg gryzie? :):):)

kikut:~# opkg list | grep wifi
kernel-modules-wifi-rt3070-gos - 2.6.32.28.0207.01 - Kernel module for WiFi Ralink 3070 chipsets
kernel-modules-wifi-rt5370-gos - 2.6.32.28.0207.01 - Kernel module for WiFi Ralink 5370 chipsets
python-wifi-gos - 0.5.0 - Python WiFi
python-wifi-gos-src - 0.5.0 - Python WiFi

kikut:~# opkg list | grep wireless
enigma2-plugin-wirelesslan - 0.2.0 - Wireless Lan plugin for OpenPLi
enigma2-plugin-wirelesslan-src - 0.2.0 - Wireless Lan plugin for OpenPLi
wireless-tools - 29.6 - wireless-tools for Graterlia
kikut:~# 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może my, nie będąc komputerami mamy po prostu problem z tym, że ktoś ciągle pyta o to samo? Może Ty lubisz odpowiadać na to samo pytanie po raz setny, ja nie. ;)

Kolega skubi dał Ci naprawdę dobrą podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko pytam na forach, częściej sam staram się znaleźć rozwiązanie, może dlatego tak się uniosłem, ale jakbyś instalował i odinstalowywał po raz 10 pakiet rt5370-gos to też byś się wkurzył, tym bardziej że wcześniej wszystko za sprawą tej jednej paczki działało.

Dziwne też że skoro błąd pojawia się tak często i tak często odpowiadałeś na niego, to wyszukiwarka na słowo "wifi wtyczka" "wifi błąd" nie zwraca tematów zawierających tą odpowiedź, może warto rozejrzeć się za jakąś alternatywną wyszukiwarką do forum?

 

PS.@tux dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...

Witam,

 

padł mi nie tak dawno temu klient AP do którego miałem podpiętego nboxa. Teraz postanowiłem kupić kartę WLAN opartą na RT5370. Postanowiłem wgrać od nowa system do mojego 28xx. Następnie wgrałem do niego i zainstalowałem wszystkie pakiety z WIFI_paczki pod RT5370. Po podpięciu dongla lsusb pokazuje:

 

GraterliaOS:~# lsusb
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0001
Bus 001 Device 085: ID 05e3:0608
Bus 001 Device 086: ID 0951:1662
Bus 001 Device 091: ID 148f:5370

 

Rozumiem, że jest odpowiednio rozpoznawany, bo iwconfig pokazuje:

 

GraterliaOS:~# iwconfig
lo        no wireless extensions.
eth0      no wireless extensions.
ra0       Ralink STA

 

lsmod również:

 

rt5370sta             433672  0

 

Niestety po skonfigurowaniu w menu wszystkich opcji, czyli szyfrowania, nazwy sieci, hasła, DHCP włączone. Nbox pokazuje w statusie sieci, że jest połączenie, ale karta się nie łączy i nie pobiera adresu IP.

Mam dwie różne karty oparte na RT5370 (pokazuje ten sam device ID) - i objawy są takie same - brak połączenia, choć status sieci mówi że połączono, jest odpowiednia siła i jakość.

 

Karty to pierwsza jakaś chińszczyzna a druga to modecom MC-UN11A2.

 

Jak mogę jeszcze sprawdzić jeszcze jakieś logi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...