Skocz do zawartości

Acer 5738G- brak sleep


balawejder01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

już od paru dni szukam i próbuję uruchomić na 5738G sleep ale nie daję rady.

 

Uruchomiłem już prawie wszystko: PM, dzwięk, grafikę, gniazdo kart SD, wbudowana kamerka działa od kopa, pozostaje tylko ten nieszczęsny sleep.

 

Poprawki w DSDT: DTGP, HPET, RTC, TMR,TM Fix, LPC (udawanie ICH10 bo mam ICH9-M), AUDIO oraz USB tylko nie wiem czy jest tak jak powinno.

 

Jest kilka tematów o 5738 ale brak mowy o sleepie, czy jego zrobieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o kext, tylko o samą personalizację. Ale z tego co zrozumiałem, to sam ręcznie go nie patchowałeś?

 

 

Problem z twoją grafiką, to prawdopodobnie zły framebuffer. Chętnie Ci go przerobię pod twoją kartę, która powinna zadziałać w pełni, jednak potrzebuję do tego vbios. Możesz go wyciągnąć Everestem (u mnie zadziałała tylko wersja Ultimate) albo programem Aida. Pod OS X też było jakieś narzędzie, ale nie pamiętam nazwy.

 

 

Jeżeli ci się to uda, to wyślij mi paczkę właśnie z vbiosem jak i czystymi kextami: ATI4600Controller, ATIRadeonX2000 (czy coś w ten deseń). W wolnej chwili zrobię modyfikację.

 

 

Na koniec powiedz mi jeszcze jakiego bootloadera używasz? Aha, no i OS X musi być w wersji min. 10.6.8, ale patrzę na twoją stopkę i widzę, że tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie powinny być bo wyciągnąłem je z inne laptopa a tam jest X3100.

 

Jeszcze coś takiego wyskakuje podczas -v:

 

13-12-01 12:44:12	com.apple.kextd[10]	Failed to load /System/Library/Extensions/ATI4600Controller.kext - (libkern/kext) link error.
13-12-01 12:44:12	com.apple.kextd[10]	Load com.apple.kext.ATI4600Controller failed; removing personalities.
13-12-01 12:44:13	kernel	kxld[com.apple.kext.ATI4600Controller]: The following symbols are unresolved for this kext: 
13-12-01 12:44:13	kernel	kxld[com.apple.kext.ATI4600Controller]: 	__ZN12ATIConnector18getControllerIndexEv
13-12-01 12:44:13	kernel	kxld[com.apple.kext.ATI4600Controller]: 	__ZN8DDCProxy18receiveByteWithAckEthPhh
13-12-01 12:44:13	kernel	Can't load kext com.apple.kext.ATI4600Controller - link failed.
13-12-01 12:44:13	kernel	Failed to load executable for kext com.apple.kext.ATI4600Controller.
13-12-01 12:44:13	kernel	Kext com.apple.kext.ATI4600Controller failed to load (0xdc008016).
13-12-01 12:44:13	kernel	Failed to load kext com.apple.kext.ATI4600Controller (error 0xdc008016).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inny AtiConfig wątpię by zadziałał, ponieważ modyfikowałem tylko "Gliff". Interesuje mnie personalizacja, na której obecnie działa twoja karta. Jeżeli masz płytę z OS X 10.6, to powinna być tam instalka Xcode. Program ten potrzebny jest do wyciągania personalizacji z systemowych kextów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi Ci o IOKit Driver czy Generic Kernel Extension??

 

http://www.mediafire.com/download/b6a3savwhdw582y/Archiwum.zip

 

Pliki w załączniku, tylko że dump nie był robiony z Twoimi modyfikowanymi kextami.

 

A jeszcze dodam że jak sprawdzałem czy ATI4600Controller.kext był załadowany w Kext Wizardzie to go nie było jak używałem tego od Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeślij mi ATI4600Controller, który działa obecnie, rzucę okiem. W międzyczasie ściągnij to:

https://developer.apple.com/xcode/

 

Czy chodzi Ci o IOKit Driver czy Generic Kernel Extension??

Zupełnie nie o to mi chodziło :)

 

 

Ściągnij i zainstaluj Xcode, wtedy będziemy działać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ati4600Controller.kext którego używam, w załączniku a w środku też "Gliff".

 

http://www.mediafire.com/download/wt8db38nbafdmbt/ATI4600Controller.kext.zip

 

Co do xcode to nie mam konta developera to raz a dwa z moim obecnym netem (aero2) pewnie to może chwile zejść;/ (chyba że to nie duży plik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.