Skocz do zawartości

"aktualizacja" zakończona Err


Gość mary123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Parę dni temu wgrałem Wasz system na mojego BSKA, zrobiłem aktualizację paczek, dograłem skórkę itd. Nbox chodził całkiem dobrze na karcie CP. Dzisiaj z nudów puściłem mu aktualizację paczek i o dziwo zaczął aktualizować mimo że parę dni temu było wszystko z aktualizowane. Sporo tych paczek szło. Jak skończył odczekałem jakieś 15 minut i zrobiłem mu restart. Po restarcie dochodzi do 99 na wyświetlaczu i Err. Wgrałem czysty system, znowu aktualizację i znowu po restarcie Err. Wgrałem od nowa czysty system i chciałem resztę rzeczy dograć z pilota a tu znowu woła że trzeba aktualizować paczki. Jak puszcze tą metodą aktualizację to mam komunikat "Ze dużo paczek do aktualizacji i za mało miejsca" (dziwne na czystym systemie). Podpowiedzcie czy można to jakoś obejść ???????? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo czytać się nie umie?

 

UWAGA! Przed aktualizacją należy wykonać w terminalu:

opkg remove --force-depends enigma2-i18n-pl enigma2-i18n-en enigma2-plugin-openwebif-i18n-pl graterlia-manager-i18n-en graterlia-manager-i18n-pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za szybką podpowiedź, oba sposoby działają ale ten drugi jest jakby lepszy  ;) ;) ;)

 

Przy okazji widzę że jest też aktualizacja dla dsi, jutro jego kolej  :-\ :-\ :-\

 

Jeszcze raz wielkie dzięki dla twórców  :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam kolejne pytanie bo nie mogę znaleść. Czemu po tych aktualizacjach nie mogę załadować swojej listy przez program DreamboxEdit ????????? Wcześniej było to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem zmieniam różne ustawienia i nic. Lista niby się wysyła tylko program nie może przeładować.

Mam taki komunikat :

Przeładowanie satellites.xml nieudane, tryb 3 nie jest obsługiwany przez model Twojego Dreambox`a.

Przeładowanie blacklist nieudane, tryb 4 nie jest obsługiwany przez model Twojego Dreambox`a.

 

Kolego @tux nic nie odpisałeś a mnie już brakło pomysłów. Wreszcie znowu puściłem czy nie ma jakiejś aktualizacji (godzinę temu nie było) a tu jest aktualizacja OpenWebif. Po aktualizacji na moich wcześniejszych ustawieniach lista wreszcie poszła bez mrugnięcia.

Wielkie dzięki, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklepuję:

opkg remove --force-depends enigma2-i18n.pl enigma2-i18n.en enigma2-plugin-openwebif-i18n.pl graterlia-manager-i18n.en graterlia-manager-i18n.pl

odpowiedź

No packages removed.

 

Po zrobieniu opkg upgrade, mam podobnie jak kolega Err na wyświetlaczu i po chwili tuner startuje od nowa. Próbowałem na dwóch tunerach.

Po zrobieniu upgrade wypluło mi błędy niestety nie skopiowałem. Mogę to zrobić ale będę musiał "zepsuć" kolejny tuner.

 

Ostatni upgrade robiłem 3 dni temu jakoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc grzecznie jak napisano na stronie:

 

opkg remove --force-depends enigma2-i18n-pl enigma2-i18n-en enigma2-plugin-openwebif-i18n-pl graterlia-manager-i18n-en graterlia-manager-i18n-pl

 

A potem:

 

opkg update
opkg upgrade

 

Na trzech systemach wszytskie 3 ładnie wstały po restarcie i nic się nie dzieje.

 

Ale jak już komuś padło, bo nie zrobił pierwszego polecenia, to może spóbować ... ja nie zamierzam testować na sobie. Znaczy polecenia działają, ale nie zamierzam psuć systemu, żeby się upewnić, że faktycznie naprawiają.

 

Tak po kolei:

 

1) opkg update

2) opkg remove --force-depends enigma2-i18n-pl enigma2-i18n-en enigma2-plugin-openwebif-i18n-pl graterlia-manager-i18n-en graterlia-manager-i18n-pl

3) [opcjonalnie, jeżeli ktoś się załapał na te paczki] opkg remove --force-depends enigma2-i18n.pl enigma2-i18n.en enigma2-plugin-openwebif-i18n.pl graterlia-manager-i18n.en graterlia-manager-i18n.pl

4) opkg install --force-reinstall enigma2 enigma2-plugin-openwebif graterlia-manager enigma2-i18n-default graterlia-manager-i18n-default

5) [opcjonalnie, jak ktoś ma zainstalowane] opkg install --force-reinstall enigma2-multiframework

6) opkg update

7) opkg upgrade

 

Jak nie pomoże to albo myśleć i kombinować samemu albo system od nowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kolejnym zrobiłem tak:

opkg update

opkg remove --force-depends enigma2-i18n-pl enigma2-i18n-en enigma2-plugin-openwebif-i18n-pl graterlia-manager-i18n-en graterlia-manager-i18n-pl

i tym razem usunęło paczki, potem:

opkg updrage

i poszło tak jak powinno. Nie wiem, czy ta kolejność miała znaczenie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na jednym dekoderze o dziwo też był Err przy 99% ladowania i restart, po przejrzeniu logu updejty zauważyłem 2 paczki które jakoś same nie chciały sie zainstalować, może komuś pomoże

 

opkg install graterlia-manager-i18n-default

Opkg install enigma2-i18n-default

 

Wysłane z mojego LG-D802

 

 

Edit

 

Przy reinstall multiframework dostaje

 Downloading http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/sh4/enigma2-multiframework_2014-11-27-git-1_sh4.ipk.
Reinstalling enigma2-multiframework (2014-11-27-git-1) on root.
Collected errors:
* satisfy_dependencies_for: Cannot satisfy the following dependencies for enigma2-multiframework:
*      enigma2-i18n-en *        *
* opkg_install_cmd: Cannot install package enigma2-multiframework.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbarriver

Robiąc grzecznie jak napisano na stronie:

 

opkg remove --force-depends enigma2-i18n-pl enigma2-i18n-en enigma2-plugin-openwebif-i18n-pl graterlia-manager-i18n-en graterlia-manager-i18n-pl

 

A potem:

 

opkg update
opkg upgrade

 

Na trzech systemach wszytskie 3 ładnie wstały po restarcie i nic się nie dzieje.

 

Ale jak już komuś padło, bo nie zrobił pierwszego polecenia, to może spóbować ... ja nie zamierzam testować na sobie. Znaczy polecenia działają, ale nie zamierzam psuć systemu, żeby się upewnić, że faktycznie naprawiają.

 

Tak po kolei:

 

1) opkg update

2) opkg remove --force-depends enigma2-i18n-pl enigma2-i18n-en enigma2-plugin-openwebif-i18n-pl graterlia-manager-i18n-en graterlia-manager-i18n-pl

3) [opcjonalnie, jeżeli ktoś się załapał na te paczki] opkg remove --force-depends enigma2-i18n.pl enigma2-i18n.en enigma2-plugin-openwebif-i18n.pl graterlia-manager-i18n.en graterlia-manager-i18n.pl

4) opkg install --force-reinstall enigma2 enigma2-plugin-openwebif graterlia-manager enigma2-i18n-default graterlia-manager-i18n-default

5) [opcjonalnie, jak ktoś ma zainstalowane] opkg install --force-reinstall enigma2-multiframework

6) opkg update

7) opkg upgrade

 

Jak nie pomoże to albo myśleć i kombinować samemu albo system od nowa...

 

Przy punkcie 5)

5) [opcjonalnie, jak ktoś ma zainstalowane] opkg install --force-reinstall enigma2-multiframework

 

Telnet się wyłączył po tuner się zrestartował  i teraz tak w kólko , uruchamia się do pewnego momentu i restart , wgrywam nowy image

 

Kolega zajrzy do FAQ http://forum.xunil.pl/index.php/topic,81.msg25341.html#msg25341 i poczyta o wbijaniu się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezent to dana osoba robi sobie sama.

Nie dość, że nie czyta co jest na WWW to jeszcze nie czyta co jest na ekranie TV czy komputera (terminal).

Jak ktoś ślepo klika, i nie ważne czy UPD przeszło OK czy NIE restart. to do kogo pretensje?

 

Niektórym to już naprawdę w głowie się przewraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbarriver

Wam to już nie można nawet słowa powiedzieć, może i w głowach nam się przewraca ale chyba po to jest forum by na nim wyrażać swoje opinie. Czasami  zdarzają się nam (co mają w głowach poprzewracane) błędy. Dobrze jest pisać o nich, by inni ich nie powtarzali a co do prezentu na święta to tyczył się tego zdania

W najgorszym wypadku opisane wyżej zabiegi pozwolą przynajmniej przez Święta poużywać odbiornik, zgrać pliki konfiguracyjne bez pośpiechu itd. 
z tego tematu http://forum.xunil.pl/index.php/topic,81.msg25341.html#msg25341

Od dziś będę wchodził na stronę przed jakąkolwiek aktualizacją . Człowiek uczy się na błedach

 

Pozdro dla Team'u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość jarek7714

Wykonałem całą procedurę opisaną w FAQ,  w wyniku tego tuner z pierwotnego zawieszenia się na error, przechodzi w ciągłe restarty.  :(            Czyli krótko mówiąc coś musi być nie halo że nie można zrobić aktualizacji, tylko wgranie na czysto startuje tuner-niestety w takim przypadku mam goły system i jeszcze do tego przy instalacji dodatkowych list, pakietów wywala błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolego @mickey zrobiłem tak jak piszesz

opkg update

opkg upgrade

Na trzech systemach wszytskie 3 ładnie wstały po restarcie i nic się nie dzieje.

 

Ale jak już komuś padło, bo nie zrobił pierwszego polecenia, to może spóbować ... ja nie zamierzam testować na sobie. Znaczy polecenia działają, ale nie zamierzam psuć systemu, żeby się upewnić, że faktycznie naprawiają.

na mioim dsi87 (akurat był następny po nboxie) wszystko poszło niby ok ale po wejściu  aktualizacji pojawił się j.angielski. Wiem że to nie problem ale czemu taka zmiana jeżeli po wgraniu od nowa grateli jest wszystko po polsku  :P :P :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Trudne pytanie, bo po ostatnich zmianach nie ma paczek "i18n-pl" a nasz język ojczysty jest domyślnie zainstalowany, bo jest w paczkach "i18n-default". Chyba w tych samych paczkach jest język angielski. Czyli jeżeli masz angielski, to by znaczyło, że polska paczka językowa jest zainstalowana  ???

 

Chociaż o ile pamiętam FAQ i inne wątki forum, gdzie podobna metoda naprawy jest opisana, to może być tak, że nie wszystko się naprawia :(

 

Oki, proponuję spróbować przeinstalować (install --force-reinstall) paczki językowe i ich paczki główne oraz sprawdzić, czy przypadkiem z nieznanego mi powodu E2 nie przestawiło się samo na język angielski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że zrobiłem upgrade bez tego polecenia i mimo błędów w konsoli z zależnościami wykonałem restart (fuckup - dobrze że to tylko tuner).

Wykonałem kopię /etc/enigma2 a następnie to co napisał kolega mickey - enigma wróciła - dzięki mickey.

 

Przy okazji podziękowania dla ekipy za ten soft.

 

Robiąc grzecznie jak napisano na stronie:

 

opkg remove --force-depends enigma2-i18n-pl enigma2-i18n-en enigma2-plugin-openwebif-i18n-pl graterlia-manager-i18n-en graterlia-manager-i18n-pl

 

A potem:

 

opkg update
opkg upgrade

 

Na trzech systemach wszytskie 3 ładnie wstały po restarcie i nic się nie dzieje.

 

Ale jak już komuś padło, bo nie zrobił pierwszego polecenia, to może spóbować ... ja nie zamierzam testować na sobie. Znaczy polecenia działają, ale nie zamierzam psuć systemu, żeby się upewnić, że faktycznie naprawiają.

 

Tak po kolei:

 

1) opkg update

2) opkg remove --force-depends enigma2-i18n-pl enigma2-i18n-en enigma2-plugin-openwebif-i18n-pl graterlia-manager-i18n-en graterlia-manager-i18n-pl

3) [opcjonalnie, jeżeli ktoś się załapał na te paczki] opkg remove --force-depends enigma2-i18n.pl enigma2-i18n.en enigma2-plugin-openwebif-i18n.pl graterlia-manager-i18n.en graterlia-manager-i18n.pl

4) opkg install --force-reinstall enigma2 enigma2-plugin-openwebif graterlia-manager enigma2-i18n-default graterlia-manager-i18n-default

5) [opcjonalnie, jak ktoś ma zainstalowane] opkg install --force-reinstall enigma2-multiframework

6) opkg update

7) opkg upgrade

 

Jak nie pomoże to albo myśleć i kombinować samemu albo system od nowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...