Skocz do zawartości

problem z klawiatura


olej7777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

mam klawiature qisan wyglad ala mac. W windows ladnie smiga jest bezprzewodowa. W macu jest problem, na klawiszach ktore maja druga funcje po wcisnieciu numlocka (klawiatura numeryczna) robia sie jaja. Mianowicie wstawia mi czasem cyfre plus literke. Zauwazylem ze dzieje sie to jak zacyznam pisac szybko. Jak popisze juz chwile to to mija jak np teraz.

 

Jest jakis roziwazanie aby wylaczyc calkowicie funkcje numeryczne pod mac os x?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Napiszę w tym temacie, bo po co zakładać nowy. Pojawił mi się głupi problem i pewnie coś namieszałem. Przestała mi działać klawiatura numeryczna. Nie cała, konkretnie klawisze 0-9 i point. Pozostałe: +-*/= są ok. Co sknociłem? I czy ktoś wie, jak to szybko naprawić? Klawiatura  w innych systemach jest ok. W peferencjach systemowych (klawiatura)  wszystkie zmiany zresetowałem na opcjonalne. I nic. Help...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką masz klawiaturę, ale na bezprzewodowych klawiaturach innych producentów niż Apple, klawisze numeryczne często świrują przy... słabych bateriach :D

Pomimo wskaźnika poziomu baterii, moja chińska podróbka którą opisywałem w innym dziale, tak się właśnie zachowuje. Długo ćwiczyłem temat, zanim się zorientowałem żeby wymienić baterie, bo wskaźnik pokazywał że są jeszcze naładowane. Ot - taka oczywista oczywistość :D

 

To takie szybkie skojarzenie, bo takie jak Ty miałem objawy padających baterii. Jeśli masz klawiaturę przewodową, to nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie. Jest ok na jednym OS, a na drugim, z innego dysku - nie. A więc baterie są ok. Ale na wszelki wypadek wymieniłem. Nic z tego. Zauważyłem też, że klawisz 5 na tej numerycznej klawiaturze robi jak podwójne kliknięcie myszy. A klawiatura to Kanex Multi Sync bluetooth, choć to w tym przypadku nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze! No nie. Jedyna dodatkowa funkcja to Fn+C resetuje ją, czyli wszystkie ustawienia sync. Ma możliwość zaprogramowania czterech urządzeń BT i tyle. W ogóle to klawiatura dla Maca, więc wszystkie inne rzeczy pod funkcyjnymi takie same jak w maczkowej klawiaturze. Ale ja coś musiałem sknocić w preferencjach systemowych bo klawiatura musi być OK. Na szybko zainstalowałem sobie na innym dysku Sierrę i jest ok. ... "Ki diabeł"... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.