Skocz do zawartości

ATI7970 hdmi audio - brak dźwięku


lud3ik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukając informacji w necie znalazłem informację która pozwoliła na uruchomienie dźwięku po hdmi ale kosztem rozjechania grafiki Po skasowaniu AMD7000Controller.kext i dodaniu do parametru rozruchowego polecenia graphicsenabler=no jest dźwięk po hdmi ale karta jest nie wykrywana i obraz wygląda tak jakby był 800x600 :(

 

Wiem że nie bardzo się wam chcę poświęcać czas na wałkowanie ciągle tego samego i na tego typu posty raczej nie zwracacie uwagi ale gdyby jednak ktoś chciał udzielić pomocy osobie która mimo przerobienia przyczepionych poradników nie bardzo zrozumiała jak to można zrobić to będę wdzięczny Poza tym dźwiękiem przez hdmi wszystko zdaje się działać bez problemu Zostało tylko to Nie używam DSDT ponieważ mam uefi bios w GA-Z68X-UD3H-B3 SŁYSZAŁEM COŚ O SSDT ale to u mnie nie działa W clover mam zaznaczone DropOem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do clovera dodajesz do /EFI/CLOVER/ACPI/patched - ew do patched w katalogu OEM. Olej chameleona i działaj na Cloverze w UEFI, to jedyne słuszne rozwiązanie w czasach UEFI.

 

Widzę, że robisz w CNC więc jak coś będę pytał o koszt usług :)

 

Wejdź w "Informacje o systemie", Plik - Zachowaj.. i podeślij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do clovera dodajesz do /EFI/CLOVER/ACPI/patched - ew do patched w katalogu OEM. Olej chameleona i działaj na Cloverze w UEFI, to jedyne słuszne rozwiązanie w czasach UEFI.

 

Widzę, że robisz w CNC więc jak coś będę pytał o koszt usług :)

 

Wejdź w "Informacje o systemie", Plik - Zachowaj.. i podeślij.

 

Jak coś to pytaj :)

 

Jestem dłużnikiem ;-)

 

EDIT:

Dodano załącznik

 

 

EDIT 2:

CLOVER'A nie ogarniam ... Brakuje mi okienek do konfiguracji Poskładanie samemu config.plist na podstawie sampla nie latwe :roll:

iMac.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za Offtop, ale mógłbyś Oswaldini objaśnić na czym polega ten mod bo też próbuje tego u siebie jednak studiując tabele SSDT wygląda, że na wszystkich portach występuje ten sam connector-type co jest raczej nie możliwe, jak byś mógł podać z jakiego Framebuffera korzystałeś dla 7970.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha właśnie zaaferowałem się poradniekiem :

http://www.insanelymac.com/forum/topic/249642-editing-custom-personalities-for-ati-radeon-hd45xxx/

, ale po chwili dotarło, że to nie o to chodzi i po powrocie do głównego tematu widzę, że są jakieś gotowce w zależności od płyty głównej i chipsetu dla P55 są dla biosu Awarda i AMI pytanie czy próbować po kolei jak leci, czy jest jakieś sensowne wytłumaczenie tej metody. Powiadasz, że DSDT jest ważne, a dokładnie z której sekcji potrzebujemy informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.