Skocz do zawartości

Nieudany Upgrade - martwy nBOX 5800SX


Gość mbzdak

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas wgrywania sofu - na wyświetlaczu było PROG, padło zasilanie, Po starcie pokazało się na wyświetlaczu 5 kresek poziomych i później ciemność - tak jest teraz...

 

Gniazdo optyczne świeci - dysk kręci...

 

Sprzęt to ITI 5800SX przerobiony z Enigma2, później wgrałem Freebox'a 8.2.1 i chciałem zrobić dowgrade do 8.1 - i padło...

 

Co mogę zrobić aby reanimować sprzęt? Jeżeli to możliwe jeszcze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij os samego początku czyli konwerter RS232 do gniazda debug na płycie i reanimacja ubootów. Tyle ze odnośnie ubootów już tyle napisano że chyba już nikt tego tematu po raz 1001 nie podejmie. Szukaj w googlu po prostu

 

Kuknij jeszcze tu:

http://forum.xunil.pl/index.php/topic,82.300.html

 

Partz na moj wpis z dnia 10 maja 2013 . Załączyłem tam kilka opisów, będziesz musiał to opanować między innymi.

Dowiedz się czy masz zapasowe ubooty. Jak nie to flash do wymiany i reprogramowania. Polecam @jacek torun

POnadto znajdz przyczynę awarii a nie tylko skutek. Prawdopodobnie zasilacz i kondensatory do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec nie jest źle. Zdejmujesz obudowę i patrzysz na dołożoną zworkę A20/A19. Zakładam że zworę masz na A20 i zdechl ci właśnie ten uboot. Zmieniasz wtedy zworę na A19 i postępujesz według wcześniej podanych opisów.

Ostrożnie , jak ubijesz uboota A19 to zostaje tylko wymiana flasha.

 

Zanim będziesz eksperymentował!!!

Podepnij kabel RS232 do złacza debug. Jeżeli w konsoli przy strarcie tunera będzie coś gadało sensownymi angielskimi tekstami to znaczy że uboot A20 (czy tam co masz w tej chwili) jest okay a wylecioło ci tzw. ENV.

ENV to startowa konfiguracja środowiska która mówi o tym np. jaki nasz MAC adres i jakie opcje bootowania masz przy starcie (nośniki)

 

Podsumowując bez kabelka RS232 o poziomach TTL na USB, konsoli np. (putty) ani rusz. Osobiście polecam rozwiązania na chipsecie Prolific bo z FTDI mialem siupy z nboxem.

 

I powtarzam, to nie żart, zajmij się remontem zasilania w nboxie bo ubijesz go w końcu. Raz klęknął to będzie tylko gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...