Skocz do zawartości

Radeon R9 270X


HardcoreQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Właśnie zmierza do mnie nowy Radek i mam pytanie odnośnie tej grafiki. Czy są jakieś problemy z jej odpaleniem ? Ktoś może już ją testował ?

 

Ja testowałem MSI w wersji HAWK. Miałem artefakty na 10.9.1 w zgrywanym z pulpitu filmiku Quick Time, artefakty w OpenCL w Capture One Pro 7. Problem w QT zniknął w 10.9.2 ale w C1 pozostał Inna sprawa że to wszystko to pikuś w porównaniu z problemami w pracy dwumonitorowej. Napisz swoje spostrzeżenia co do karty jak już uruchomisz, bo samo odpalenie poszło bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że dam znać :) Moja to referent, więc nie wiem jak z nią powinno być, ale sądzę, że tak samo ;] Poczekam, aż przyjdzie i będziem testować :) I czy wytłumaczysz mniej więcej co to artefakty (znaczy się na czym polegają). Btw. jak zaktualizować system do 10.9.2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że dam znać :) Moja to referent, więc nie wiem jak z nią powinno być, ale sądzę, że tak samo ;] Poczekam, aż przyjdzie i będziem testować :) I czy wytłumaczysz mniej więcej co to artefakty (znaczy się na czym polegają). Btw. jak zaktualizować system do 10.9.2 ?

 

Co znaczy referent, domyślam się że chodzi o model referencyjny, tyle że który to?

 

Artefakty występowały w nagranym z pulpitu filmie Quick Time-m oraz przy eksporcie plików (zdjęć) w programie Capture One Pro 7, co ciekawe występowały też artefakty w wyświetlanym oknie z obrabianym zdjęciem, ale jeśli wyłączyć OpenCL dla procesu eksportu a ciągle zostawić dla wyświetlanego i obrabianego zdjęcia to artefakty znikają.

 

Mówiłem o becie 10.9.2, walcząc z AMD (ATI), słysząc o zmienionych sterownikach OCL skusiłem się i zainstalowałem tą betę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź :) Karta referencyjna to oryginalna od producenta, która nie posiada chłodzenia autorskiego i nie jest podkręcona przez np. Gigabyte :)

Zobaczymy jak będzie w finalnej wersji 10.9.2. Może wejdą jakieś poprawki. Aktualnie sam się nie mogę doczekać grafiki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź :) Karta referencyjna to oryginalna od producenta, która nie posiada chłodzenia autorskiego i nie jest podkręcona przez np. Gigabyte :)

Zobaczymy jak będzie w finalnej wersji 10.9.2. Może wejdą jakieś poprawki. Aktualnie sam się nie mogę doczekać grafiki :)

 

A konkretnie, która to? Możesz dać link do niej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej ta:

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/qjin/2013/pazdziernik/AMD%20r9_270x.jpg

Niestety nie potrafię podać Ci linka do sklepu, gdyż kartę wygrałem w konkursie AMD, więc… ; /

 

OK, miałem też taką z identycznym zestawem wyjść.

 

Będziesz miał możliwość sprawdzenia pracy dwumonitorowej? U mnie to czasem działało a czasem nie, wystarczyło włączać komputer w różnych konfiguracjach, raz z włączonym dodatkowym monitorem, raz wyłączonym (monitor zawsze był kablem podłączony do karty, chodzi o wł/wył z guzika :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie :) Mam nadzieję, że w zestawie będzie przejściówka DVI>VGA, bo jedną posiadam. Dokładniej chodzi Ci o podłączenie obu monitorów, a potem wyłączenie jednego z nich na guziku ?

 

Opiszę Ci w jakich okolicznościach miałem problem, choć występował on losowo i obawiam się ze dopiero odpowiednia ilość prób może go wykazać lub wykluczyć.

 

1. Mam podłączone i włączone oba monitory, włączam komputer, wszystko odpala jak należy.

2. Robię restart (dalej podłączenia i włączenia bez zmian), wszystko jak poprzednio. Radko ale bywało że też był problem.

3. Wyłączam z guzika drugi monitor (pozostawiając podłączenie kablem), i pierwszy monitor nie odpala.

4. Zwykły reset i to samo.

5. Wyłączam komputer z prądu, rozładowuję kondensatory (klikając we włącznik na odłączonym zasilaniu), jeden monitor odpalaja w 3 na 4 przypadkach, czasem dalej doopa i trzeba restarty powtarzać.

6. Włączam drugi monitor i znów w większości przypadków problem, czasem odpalają oba, ale częściej znów zabawa w resety, restarty, wyłączenia itp.

 

Generalnie nie znalazłem zależności, kiedy, w jakiej konfiguracji to odpala. Zabawa w injekcję i inny framebuffer nie rozwiązuje problemu, choć myślę że poprawny FB jest jego rozwiązaniem. Niestety nie chcę co aktualizację sterowników mieć takiej zabawy więc chwilowo wstrzymuję się z AMD, do czasu aż ludzie bardziej zaangażowani w OSX86 dojdą do jakichś wniosków i rozwiązań. Jestem tego pewien, bo przynajmniej do czasu kiedy AMD wciąga nosem Nvidię w OCL to raczej te pierwsze karty będą się liczyć w hamakach a'la Mac Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak: Radeon przyszedł wczoraj i okazało się, że jest to wersja Gigabyte R9 270X z czego jestem zadowolony :) Chodzi cicho i jest wydajny ( :D). Pierwsze zmiany względem baaardzo starej karty graficznej (GeForce G210) są takie, że praca na biurku jest przyjemniejsza. Kursor porusza się jakby płynniej jak i animacje pulpitu. Nie ma już problemu z PM (co jest dziwne ?), bo przedtem procesor ciągle pracował na mnożniku x22 (2,93GHz), a teraz zmienia się i głównie pracuje na x9.0 (1,20GHz). Temperatury dysków są stabilniejsze (30 stopni), a sama karta ma 32 stopnie po całodziennym graniu w Battlefield 4 pod windowsem. Ogółem komputer jest 5 razy cichszy, co już jest atutem, a przedtem pod windowsem był cicho, a pod Hackiem chodził jak pralka. Grafika odpala bez dodatkowych komend (jedynie potrzebuję npci=0x2000 i -v (to jest opcjonalne ;))). Pracy w wielu monitorach nie testowałem, gdyż Gigabyte nie dostarczył mi przejściówki na DVI, więc mam tylko jedną. Posiadam jeszcze TV z HDMI, ale nie powiodło się z odpaleniem obu naraz. Przypuszczam, że to wymaga głębszych ustawień, lecz na dzień dzisiejszy jeszcze do tego nie doszedłem. 

 

Update:

Jedna irytująca mnie rzecz (bardziej wpływająca na estetykę niż na działanie), to że wykrywa mi kartę graficzna jako Radeon seria 7xxx. Czy jest jakiś sposób na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z pracą wielomonitorową może być problem na AMD... No szkoda. Co do wykrywania karty do mojego byłego XFX 7870 na Tahiti LE 10.9.1 wykrywa jako D500 ale już beta 10.9.2 jako 7xxx. Tym bym się akurat nie przejmował.

 

Ja po sprzedaniu GTX660 na razie zostaję na HD4000, zwłaszcza że jakoś różnicy nie widzę a karta ciągnie 2 X 1920x1200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Panowie... wpadła mi w ręce R9270X Shappire DualX. Wypiąłem 6870 i  monitor odpala się w 1024x768 karty nie widzi, wykrywa : "Grafika  Monitor 3  MB" w raporcie systemowym w "dziale" grafika/monitory stoi:

 Typ: GPU

  Magistrala: PCIe

  Szerokość szyny PCIe: x16

  VRAM (łącznie): 3  MB

  Producent: ATI (0x1002)

  ID urządzenia: 0x6811

  ID korekty: 0x0000

  Informacje o rozszerzeniach jądra: żadne rozszerzenie kext nie jest wczytane

  Monitory:

Monitor:

  Rozdzielczość: 1024 x 768

  Głębia kolorów: Kolor 32 bitowy (ARGB8888)

  Monitor główny: Tak

  Odbicie lustrzane: Wył.

  Aktywny: Tak

 

Chciałem sobie nabyć takiego radka pod FCPX-a, więc podpowiedzcie proszę co zrobić, ewentualnie jaki FBuffer ustawić pod tą kartę.

Botuję z Clovera 2671 na USB i tam w opcjach GUI jet wykrywana jako R9 270X. Startuję bez żadnych injectorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz kopie pliku AMD7000Controller.kext, potem w terminalu wpisujesz to:

sudo perl -pi -e 's|\x00\x04\x00\x00\x04\x03\x00\x00\x00\x01\x01\x01\x12\x04\x04\x01\x00\x04\x00\x00\x04\x03\x00\x00\x00\x01\x02\x01\x22\x05\x05\x02\x04\x00\x00\x00\x14\x02\x00\x00\x00\x01\x03\x00\x00\x00\x06\x06\x00\x08\x00\x00\x04\x02\x00\x00\x00\x01\x04\x00\x11\x02\x01\x03|\x04\x00\x00\x00\x14\x02\x00\x00\x00\x01\x00\x00\x11\x02\x05\x05\x00\x08\x00\x00\x04\x02\x00\x00\x00\x01\x00\x00\x22\x05\x02\x03\x00\x04\x00\x00\x04\x03\x00\x00\x00\x01\x00\x00\x12\x04\x01\x01\x00\x02\x00\x00\x04\x02\x00\x00\x00\x01\x00\x00\x10\x00\x03\x06|g' /System/Library/Extensions/AMD7000Controller.kext/Contents/MacOS/AMD7000Controller

Drugą opcją jest pobranie kextów z tamtego postu i wgranie ich :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję.... wersję pierwszą na zapasowym dysku :) z czystym 10.9.3

OK. Pierwszy sposób nie działa.... sypnęło 0xfffff i dalej odpaliło w 1024x 768

Drugi sposób. Coś tam drgnęło. Skopiowałem do SLE  AMD7000Controller.kext i AMDRadeonAccelerator.kext i wykrywa jako "Ati 7xxx 2048 MB" ale QE/CI nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, 

 

Jestem noobem w temacie Hackow, ale mam pytanie, udało Ci się okiełznać R9 270?

A w ogóle ma ktoś kopie plików z linka podanego tu wcześniej; strona osx86 nie działa.

Trochę coś tam poczytałem, ale jakoś tak 100% poprawności działania nie ma - aż noszę się z zamiarem wymiany na coś z nVidii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak wrócę do nVidii. GTX660/TI / 670 lub GTX760 - czym zbliżę się do konfiguracji iMac'a 14,2.

Na razie patrzę na różnice w testach gier i poborze energii. Taka przesiadka oznacza dla mnie reinstalację Windowsa - ale nie ma tego złego; przy okazji dysk systemowy zrobi się w UEFI. 

Jak ostatnio zmieniałem grafikę zastanawiałem się nad nVidią - czemu tego nie zrobiłem, no czemu ........ no wtedy nie wiedziałem o Hamacach.  :/

A czy OSX 10.9.4 też muszę reinstalować? Czy Clover szczyta sobie nową grafikę, a system ustawi wszystko jak w oryginale? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OS X nie musisz reinstalować, to samo tyczy się windowsa. Zmieniasz przecież grafikę, a nie płytę główną. Odinstaluj stare stery i zainstaluj nowe. Nie mniej jak winde masz w legacy, a nie w UEFI to faktycznie warto przeinstalować. Karty AMD mają fantastycznego kopa w OpenCL w OS X ale na razie są to tylko 270x/280x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.