Skocz do zawartości

Nividia SLI czy bedzie dzialalo?


G3k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z doświadczenia: konfiguracja ta nie będzie funkcjonowała, nie uruchomisz OSX na tym laptopie przy wsadzonych dwóch kartach GT650M. Jedyna możliwa opcja do uruchomienia to wyciągnięcie zatoki z jedną z kart oraz w BIOSie/UEFI wyłączenie dedykowanej i włączenie zintegrowanej (HD4000). Próby uruchomienia OSX przy aktywnym GT650M powodują samoistny restart komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, to nie tak. W przypadku notebooków z sli lub crossfire nie jest wykorzystywana technika optimus. Przełączanie kart z wbudowanej zewnętrznej odbywa sie manualne. Jest szansa na instalacje OS X oraz działanie jednej 650m, ale nie będą one działać w sli, a najwyżej jako dwie osobne karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o samo SLI (gdyż np. Clevo P370SM z 2x GTX780M SLI działa bez zająknięcia i karty wykrywane są jako dwie osobne), a o to, że przy aktywnej jednej lub dwóch kartach GT650M po wybraniu dysku z OSX (z Gentoo ładowanym przez Clovera na tym laptopie jest to samo, ale za to Debian, Ubuntu, czy też wszelkiej maści Windowsy działają okej) w Cloverze laptop samoczynnie się restartuje - nie mam pojęcia co jest tego przyczyną, panowie z serwisu Lenovo też nie. Optimus w tym sprzęcie jest - tylko jest domyślnie nieaktywny i można go włączyć w UEFI po wyciągnięciu zatoki zawierającej jedną z kart. Problemem w przypadku Y500 jest to, iż OSX rusza tylko i wyłącznie po uaktywnieniu HD4000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale restart w Cloverze może NIE mieć zupełnie związku z SLI... Akurat z lenovo nie miałem do czynienia i raczej nie chcę, nie mniej z tego co pomagałem ludziom, to największą bolączką jest to, że musisz w 100% pchać się w UEFI... jak próbujesz np w UEFI wystartować clovera z dysku hybrydowego nie nie idzie. Tak samo klucz instalacyjny musi być zrobiony na GUID. Lenovo nie lubi mixów MBR (hybryda) z GPT. Dalej nie będę się wypowiadał względem tego modelu, bo go nie znam. Po prostu zrobiłem uwagę w kierunku generalizowania, że jak SLI to już na 100% nie można, bo tak nie jest... paradoksalnie posiadanie SLI daje nadzieję na uruchomienie dedykowanej VGA zamiast zintegrowanej w CPU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.