Skocz do zawartości

Graterlia na DVHK


Shouces

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy jest jakaś przysłowiowa "kosa" między Graterlią a DVHK?

Ktokolwiek poruszy ten temat na tamtym forum zostaje zaraz uciszony a w najlepszym wypadku wątek/post ląduje w koszu.

Sytuacja dosyć dziwna bo sporo osób poszukuje tam pomocy na ten temat i z reguły zostają z niczym.

Oczywiście system ma wsparcie tutaj :) ale to trochę nienormalne, że na forum o tematyce tunerów zostaje się z kwitkiem.

 

Ps. Może przy okazji ktoś mnie oświeci dlaczego tematem tabu jest również rozmowa o bezinwazyjnej przeróbce BXZB? Jakiś mod tym handluje na allegro czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o pierwszą część to sprawa jest bardzo prosta.

Graterlia powstała jako następca Freebox Mod by tux. Niestety @root_pl, a później (no kilkadziesiąt minut później) @pikarel nazwali mnie złodziejem intelektualnym. Według nich wziąłem sobie Freebox Image i podpisałem się pod nim. Prawda jednak była taka, że nie dość, iż obraz był dość mocno zmodyfikowany to jeszcze wszystko odbyło się za zgodą @freebox (sam @freebox pisał o tym na jednym z forum). Nie dało się nikomu na DVHK przetłumaczyć, że jest inaczej, że się mylą.

Po jakimś czasie napisałem oficjalnie maila do administracji DVHK, że ktoś zaczyna za mocno przeginać. Po kilku dniach braku odpowiedzi wysłałem kolejnego maila do adminów oraz @root_pl i @pikarel. Zakazałem w tych tekstach pojawiania się czegokolwiek na temat Graterlia. Skoro można mnie i projekt opluwać (słowa przepraszam do dzisiaj nikt nie napisał) to niech lepiej nic się tam nie pojawia.

Z jednej strony trochę żal, że na DVHK nie ma Graterlia. Z drugiej jak mają pisać idiotyzmy i opluwać nas to lepiej niech milczą. Kto chce to nas znajdzie. Kto nie chce to nawet na DVHK będzie miał problem.

Po prostu nikt z Graterlia nie pozwoli na to, by oficjalnie ktoś pisał złe rzeczy na nasz temat.

 

Co do bezinwazyjnej przeróbki. Wiem coś więcej bo widziałem taki tuner (można było kupić na ale...) i wiem, że jest tam chips. Czyli sama przeróbka bezinwazyjna nie jest. Co prawa nie wymienia się pamięci i procesora ale lutuje się dodatkowy element.

Potrzebny jest inny u-boot i inny jeden ze sterowników. Oczywiście ktoś zwęszył na tym interes i...i sprzedaje.

Póki co oficjalnie nie supportujemy tych odbiorników z dwóch powodów:

  • brak sterownika uniwersalnego co oznacza konieczność napisania systemu rozpoznawania boxów lub wydawania kolejnych obrazów i tworzenie osobnego repo dla tych odbiorników; mając źródło sterownika można by zapewne naklepać jeden ale póki co ktoś zrobił, trzyma dla siebie i tyle;
  • nie mam żadnej pewności, że rozwiązanie jest lepsze; co prawda nie lutuje się procka i pamięci, ale...

Tak w ogóle to zastanawiam się nad zgłoszenie procederu do sporu na allegro ponieważ sprzedawane są te odbiorniki przeważnie z GOS z wgranym innym sterownikiem i polokowanymi funkcjami. Potem ludzie piszą, że coś nie działa, że GOS coś nie tak itp. Jednym słowem leci nam po opinii. Czy to jest normalne? Moim zdaniem można sobie zarabiać ale jak już się modyfikuje to udostępnia się te modyfikacje lub chociaż wyraźnie zaznacza, że to nie GOS a GOS Mod by "przerabiacz". Ja potrafiłem wyraźnie zaznaczyć, że Mod by tux i co jest podstawą.

Tu ewidentnie ktoś chce na nas zarabiać i kto wie czy jeszcze nie będzie z tego tytułu kłopotów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po nic DVHK nie jest potrzebne. Skoro potrafili opluć i nawet słowa przepraszam to ja prosić ich nie będę. Nie zamierzam też siedzieć całymi dniami i weryfikować gnioty pisane na tym forum pod naszym adresem.

Duża część osób obcujących na DVHK ma (niestety) naleciałości typ IMAGE. Jak czasem coś się pojawiło na temat GOS to odpowiedzi były co najmniej zdumiewające (z wyjątkami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawę z mod by tux pamiętam bardzo dobrze :) aczkolwiek teraz dowiedziałem się o tym, że freebox wyraził na to zgodę. Trochę mnie to dziwi zważywszy na fakt, że zamknął on swoją stronę równo z "aferą" apropo pierwszej wersji Graterli i przez spory czas nie wydał żadnego image a jeżeli już coś się pojawiło to 8.4 tylko pod ESI/UHD.

 

Co do tego BXZB to wiem tyle samo co ty :) Ale na DVHK te tematy lecą tak samo jak Graterlia dlatego mnie to dziwi. Pomimo pytań do trzech moderatorów nie dostałem żadnej odpowiedzi dlaczego tak jest.

Na sat-elicie jest albo był wątek na 40 stron odnośnie tego przerabiania. Niestety tamto forum częściej leży niż działa także temat zanikł śmiercią naturalną.

 

Ja rozumiem i jestem za aby problemy z danym softem rozwiązywać na jego własnym forum o ile takie posiada bo jak wiadomo u źródła najlepiej. Nie mniej jednak jakaś drobna czy też błaha pomoc na innym forum nie powinna być zabroniona :) ale z drugiej strony rozumiem skąd to wynikło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to właśnie wiadomość od pikarel po usunięciu postu

Witaj Tata61,

 

Twój post w poniższym temacie został usunięty

 

================================================== ========================

Post ID: witam

witam ma ktos może gatelie w ...

Temat: Graterlia

Powód: Nie wspieramy tej przeróbki. Proszę wejść na forum Graterlii.

================================================== ========================

 

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@freebox pisał na SatElicie odnośnie Graterlii: http://sat-elita.net.pl/forum/viewtopic.php?p=263315#263315

Fajnie, że coś takiego zostało oficjalnie powiedziane :) Szkoda, że jest to na entej stronie dyskusji ogólnej... i mało kto o tym wie.

 

Niestety na DVHK raczej już nie pogadamy o Graterli chyba, że zmieni się administracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie wiem czy to źle.

W niedługim czasie przewiduję wreszcie skończyć FAQ na WW i lekko ją przebudować. Powinno być to wszytko bardziej przyjazne.

Pamiętajmy, że GOS nie jest dla każdego, choć ostatnie "ulepszenia" kierowane są również do mniej zaawansowanych użytkowników.

Ogólnie jak ktoś myśli to z GOS sobie da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...