Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak jak w temacie. Mógł by mi ktoś podesłać linka do strony gdzie są opisane kexty (mianowicie ich powiązanie ze sobą i przeznaczenie co działa dzięki nim). Na razie by mi zależało na tych:

 

AppleGB - ?

AppleACPISNub - ?

AppleACPIPlatform - ?

AppleSMC - ?

AppleIntelPIIXATA - coś z portami ATA, ale co?

AppleNForceATA - coś z portami ATA, ale co?

ApplePCIIDE - ?

AppleVIAATA - coś z portami ATA, ale co?

IONetworkingFamily - coś od internetu, ale co?

IOPCIFamily - ?

IOPlatformPluginFamily - ?

IOACPIFamily - ?

LegacyAppleYukon2 - ?

skg - ?

PXHCD - USB 3.0?

JMicronATA - coś z portami ATA, ale co?

LSI3ware9000 - ?

FakeSMC - emulator SMC?

LegacyAppleRTC - ?

NullCPUPowerManagement - ?

VoodoPS2Controller - za co odpowiada bezpośrednio? powiązany jest z VoodoPS2Mouse/Keyboard?

 

Prosił bym bardzo o pomoc bo siedzę już kilka godzin i nie mogę znaleźć jakoś opisu za co odpowiadają te kexty.

Dziękuję bardzo za pomoc i pozdrawiam bardzo serdecznie

patS_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AppleACPIPS2Nub - coś potrzebne do działania VoodooPS2, w nowszych wersjach zintegrowane z VoodooPS2Controller

AppleACPIPlatform - sterownik ACPI

AppleSMC - układ SMC

AppleIntelPIIXATA - sterownik dla któregoś kontrolera SATA Intela, który standardowo emuluje ATA

AppleNForceATA - sterownik ATA dla chipsetów nForce

AppleVIAATA - sterownik ATA dla chipsetów VIA

IONetworkingFamily - uniwersalny od sieci, potrzebny do działania innych sieciowych

IOPCIFamily - jakiś uniwersalny, podobnie jak wyżej

IOPlatformPluginFamily - coś z ACPI/PM

IOACPIFamily - kolejny uniwersalny

LegacyAppleYukon2 - kext rozszerzający wsparcie wbudowanego sterownika Yukona na karty niestosowane w Macach

PXHCD - USB 3.0

JMicronATA - sterownik ATA dla kontrolera JMicron

LSI3ware9000 - sterownik kontrolera RAID 3Ware

FakeSMC - emulator SMC, głównym zadaniem jest podanie klucza potrzebnego do rozszyfrowania kilku ważnych elementów systemu, z odpowiednimi pluginami umożliwia odczyt temperatur, napięć, itp.

LegacyAppleRTC - prawdopodobnie spatchowana wersja AppleRTC, teraz w zasadzie nieużywana

NullCPUPowerManagement - blokowanie PMu

VoodoPS2Controller - baza dla reszty VoodooPS2, od którejś wersji inne znajdują się wewnątrz niego

 

Reszty nie jestem pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie @janek202 chodziło mi o skge - dzięki za poprawkę i odpowiedz...

 

LegacyAppleRTC - prawdopodobnie spatchowana wersja AppleRTC, teraz w zasadzie nieużywana

ktoś mi napisał na tutejszym czacie że LegacyAppleRTC - podmienia nam stosowne rzeczy w oryginalnym pliku AppleRTC. jest on więc niezbędny do prawidłowego działania OS'a czy nie ?

 

 

a od czego jest:

 

EvOreboot - ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

IONetworkingFamily - uniwersalny od sieci, potrzebny do działania innych sieciowych

IOPCIFamily - jakiś uniwersalny, podobnie jak wyżej

rozumiem że są to uniwersalne kext'y tylko dla kart sieciowych LAN, a nie WiFi. tak ?

 

 

IOACPIFamily - kolejny uniwersalny

uniwersalny ale od czego dokładniej rzecz mówiąc?

 

 

LegacyAppleYukon2 - kext rozszerzający wsparcie wbudowanego sterownika Yukona na karty niestosowane w Macach

mając na myśli karty nie stosowane w Macach chodzi o karty Sieciowe(LAN)/WiFi/Graficzne czy jak? i jakie to te sterowniki Yunkona czy gdzie je znaleźć?

 

a co do legacyRTC - jak go używam to w BIOS'ie zawsze resetuje mi się kolejność urządzeń przy bootowaniu do domyślnych abo ustawia na pierwszym miejscu CD/DVD

 

a co do AppleACPIPS2Nub oraz VoodoPS2Controller - można za ich pomocą odpalić klawiaturę PS2 (niestety myszki mi się nie udało uruchomić) - bynajmniej mi się tylko klawiaturę udało za ich pomocą uruchomić. więc nie wiem teraz jaki jest sens stosowania VoodooPS2Keyboard/Mouse kext?

 

To jeszcze prosił bym o jakieś informacje na temat tych kext'ów:

 

ALXEthernet - ?

AppleBCM440XEthernet - ?

AppleIntelE1000e - ?

AtherosL1cEthernet - ?

AttansicL1eEthernet - ?

AttansicL2Ethernet - ?

BCM5722D - ?

NewLegacyAtheros - ?

LegacyAppleAHCIPort - ?

LegacyIOAHCBlockStorage - ?

 

AppleGB - ?

IOPlatformPlugingFamily - ?

 

AniSightCom - kext do większości kamerek ?

VoodooHDA - kext do kart dźwiękowych ?

Apple HDA - standardowy kext dźwiękowy Apple? ale chyba w Hackintosh chyba i tak bez użyteczny...

 

RealtekRTL81xx - jak się nie mylę kext odpowiedzialny za działanie kart sieciowych(LAN) Realtek z serii RTL81xx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie @janek202 chodziło mi o skge - dzięki za poprawkę i odpowiedz...

ktoś mi napisał na tutejszym czacie że LegacyAppleRTC - podmienia nam stosowne rzeczy w oryginalnym pliku AppleRTC. jest on więc niezbędny do prawidłowego działania OS'a czy nie ?

 

 

a od czego jest:

 

EvOreboot - ?

PatS nie latwiej zapytac jakie kexty potrzebne sa pod twoja konfiguracje niz pakowac mase zbedny ?

 

co do appleHDA to sie mylisz najlepiej paczowac oryginalny systemowy kext do dzwieku niz uzywac voodooHDA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla twojego sprzetu

 

FakeSMC 

RealtekRTL81xx

AppleHDA paczowane pod twoj kodek lub idac na latwizne voodoohda

VoodooPS2Controller dla PS2

POPRAWIONE DSDT 

 

Grafika przez inject w cloverze 

Jak resetuje ci bios to poprwka w DSDT lub w cloverze

 

 

modelu karty wifi nie podales oraz kodeka audio wiec ciezko zgadywac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arielvanp na razie jakoś odpuściłem tego kompa ze stopki i wziąłem się za tego (konfiguracja napisana jest w tym temacie z dnia 9.03.14). pytam się głównie o kext z paczki @oswaldini - sporo ich tam, a ja nie wiem od czego i do czego większość z nich służy...

 

co do opisu kextów myślę że temat dobry dla Świeżaków w tym świecie takich jak ja. przynajmniej jest gdzieś napisane do czego dany kext służy - no chyba że ktoś robi taką bazę albo już była zrobiona to przepraszam ale nie mogłem nigdzie takiego kompendium wiedzy znaleźć to postanowiłem się pytać tutaj.

 

 

P.S.

co do WiFi to mam Intel 5100AGN - wiem że nie jest obsługiwany prze OS i na 99% z tego co słyszałem nie da się go uruchomić

co do kodeka audio ciężko znaleźć jakieś informacje na ten tema według tego jest to ALC663 ale według VendorID (10DE) i DeviceID (0006) jest jak by powiedzieć: NVIDIA Realtek Based Audio HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALXEthernet, AtherosL1cEthernet, AttansicL1eEthernet, AttansicL2Ethernet - sterowniki sieciówek Atheros, nie wiem które są od których kart

AppleBCM440XEthernet, BCM5722D - sterowniki dla dwóch rodzin sieciówek Broadcoma

AppleIntelE1000e - sterownik dla sieciówek Intela

NewLegacyAtheros - mój legacy kext dodający obsługę dodatkowych kart do oryginalnego sterownika WiFi Atheros, nowsza wersja dla 10.8/10.9 to NextLegacyAtheros

AniSightCom - kext do większości kamerek ?

VoodooHDA - kext do kart dźwiękowych, napisany na podstawie jednego ze sterowników z FreeBSD

Apple HDA - standardowy kext dźwiękowy Apple, jak najbardziej użyteczny w hackintoshach, sam używam

RealtekRTL81xx - karty sieciowe Realtek z serii RTL81xx

 

Uniwersalne - chodziło mi o to, że są bazą dla innych sterowników, np. różne do sieciówek nie zadziałają bez IONetworkingFamily.kext, a do WiFi bez IO80211Family.kext.

Natomiast VoodooPS2 - wersja z tej paczki jest dosyć stara, ale podobno działa w pewnych przypadkach, gdy nowsze się wykładają. Nowsza wersja to tylko VoodooPS2Controller.kext, reszta jest w środku. Możesz spróbować chociażby to, jest spora szansa, że myszka zacznie działać: http://hamac.pl/topic/3054-ibmlenovo-thinkpad-r61i/?p=31950

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem na necie stronkę z opisem kliku poniższych kext'ów; może komuś ta wiedza się przyda:

 

Name                                           -       Category                                    -   MAC OS X Version   -   Base project               -    Version

 

AgereET131x                              -       Ethernet                                     -   10.5-10.8                 -   ET131x Driv er           -    1.2.3-3
AppleIntelE1000                         -       Ethernet                                     -   10.5 -10.7                -   Intel Wire d Ethernet  -    8.0.35 
AppleIntelE1000e                       -       Etherne                                      -   10.5-10.8                 -   Intel Wire d Ethernet  -    2.2.14 
AppleIGB                                    -       Ethernet                                     -   10.5-10.8                  -   Intel Wire d Ethernet  -    4.1.2 
ApplePCIIDE                               -       IDE/SATA                                   -   10.5-10.8                  -   NetBSD                      -    5.0 
ViaVelocity                                  -       Ethernet                                     -   10.5-10.8                  -   Via velocity get          -    1.30
VoodooPState/PStateChanger  -       AMD CPU power management  -   10.5/10.6                  -   Superhai                    -    1.2.3   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.