Skocz do zawartości

Medion Akoya P6612 [MD97110] DSDT prosze o pomoc ...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo serdecznie.

 

Chciał bym poprosić jakąś dobrą duszyczkę o pomoc przy moim pierwszym DSDT. Mianowicie sprawa wygląda tak:

 

Swoje DSDT udało mi się wyciągnąć za pomocą :

- "DSDT Editor" w Windows (zapisałem je w pliku dsdt.dsl)

- "Clover r2622" samoczynnie zapisało mi się jako DSDT.aml oraz zrobiło jeszcze sporo innych plików *.aml

- za pomocą OS X Snow Leopard 10.6.3 i "DSDT Patcher GUI" niestety nie udało mi się bo mam taki komunikat, natomiast udało się "DSDT Editor'em".

 

Na każdy z tych trzech sposobów DSDT różni się od siebie. Najbardziej DSDT z Win/Clovera, a tym z OSX. Znów DSDT Win i Clovera różni się chyba tylko kosmetycznie- chyba na samą późniejszą pracę nie ma to znaczenia.

 

Myślę że wyciągnięte DSDT starczy z Win ewentualnie z Clover'a.

 

@barylatko zrobił mi kiedyś DSDT.aml lecz po wgraniu go do Clover'a dostaje taki o KP (nie biorę się za jego edycje ponieważ nie wiem nawet co on tam zrobił). Więc postanowiłem zrobić od podstaw swoje DSDT. DSDT @barylatko wizualnie oraz stylistycznie wygląda tak, natomiast moje po wyciągnięciu tak. Zastanawiam się teraz i mnie to męczy strasznie czy to DSDT mam wyglądać tak jak zrobił je @barylatko czy ma wyglądać tak jak po wyciągnięciu, a może to wcale nie ma znaczenia jak wyglądać ma?

 

Dziękuje bardzo serdecznie z góry za pomoc i pozdrawiam

patS_

 

kosmetycznie*

różnice polegają np. na ty:

DSDT Win - Scope ^^PCI0 / Method _PIC / Scope _SB.PCI0

DSDT Clover - Scope \_SB.PCI0 / Method \_PIC / Scope \_SB.PCI0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam na wstępie za pisanie post pod postem.

A teraz do rzeczy.

 

Odnośnie poradnika "[Część 2] Podstawowe modyfikacje DSDT" i:

 

Dodawanie Method DTPG

W poradniku piszę że trzeba je postawić/zrobić zaraz na początku, natomiast ja przeglądając kilkanaście zrobionych DSDT widziałem że wszyscy mają to na końcu. Ma to jakieś znaczenie na samo działanie? Czy to tylko kosmetyka?

 

Jak sprawdzić czy moje DSDT działa?

Czytałem że należy "Najlatwiej sprawdzic jakie rozszerzenia sie zaladowaly jesli na liscie jest AppleHPET.kext tzn ze DSDT dziala." tylko u mnie metoda ta nie działa bo z DSDT czy bez to rozszerzenie widać jako załadowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fixy nie są robione po to żeby były gdzieś widoczne, to nie o to chodzi. TM fix jest zbędny, jest to w obecnych czasach po prostu mod built-in, obecnie robi to bootloader z automatu.

 

LPC fix robi się jeżeli nie ładuje się AppleLPC.kext odpowiedzialny za Power Management. LPC fix dla 10.9 jest inny, opisany jest tutaj: http://hamac.pl/topic/7491-w-jaki-sposób-załadować-applelpc-p5q-pro/?p=73214

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha rozumiem. myślałem że jedno z drugim tak jak by współ gra. a da się jakoś podpisać prawidłowo w DSDT czy w jakimś innym miejscu nazwe sprzętu jaki jest rzeczywiście w komputerze ?

 

i jeszcze jedno w poradniku jest pod punkt "HPET, RTC fix i ustabilizowanie działania USB i FW" i mam do niego pytanie, bo nie wiem czy dobrze interpretuje to.

 

- HPTE oraz RTC - edytuje się tylko  dlatego że jest potrzebne do PowerMenagmenta

- TMR oraz PIC - edytuje się tylko do ustabilizowania pracy USB/FW 

dobrze to rozumiem?

 

bo wyczytełem na forum żeby nie nanosić poprawek w DSDT jeśli coś działa prawidłowo. mi natomiast nie gubi się USB a FW nie mam więc raczej sekcja mnie nie interesuje do edycji.

chyba że sekcja TMR oraz PIC ma wpływ np podczasu usypiania kompmuetera i sprzętu wpiętego do USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie z edytowałem całe DSDT z części drugiej poradnika i nie mogę uzyskać w IoRegisteryExplorer pod 10.6.8 CSTInfo...

dodam że CPUPLimit 0x0 oraz PerformanceStateArray pokazuje 6 tyrbów - te dwa że tak powiem wskaźniki uzyskalem (przynajmniej wtedy to sprawdziłem) po edycji LPCB/LPC oraz dodaniu Method DTGP.

 

możliwe jest że nie mam CSTInfo dla tego że mój laptopo rozpozawany jest jako:

Nazwa modelu: MacBook Pro Identyfikator modelu: MacBookPro5,1

 

aha dodam jeszcze że nie edytowałem czy tam robiłem jeszcz SMBIOS w Clover.

 

edit1.

zauważyłem dziwne zachowanie sytemu. mianowicie miałem jakiś kłopot z pamieciom usb na ktorej jest clover - nagke wszystkie katalogi/pliki przyjely dziwne nazwy np"2ad*&^" itp itd sformatowałem pamiec i wgralem od nowa clovera ale z tego co widze w tyrybie vbrose ładuje mi się system z ustawieniami z dsdt którego nie mam obecnie. to normalne jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak usunac zbedne USB z dsdt?

 

chodzi o to ze jak usune tak jak w poradniku skecje "USBR" to i tak pokazuje mi te USB ale jako np nieznane USB czy jakos tak.

wie ktos moze jak to zrobi ?

chcem je wywalic bo przeanalizowalem dokladnie wszystkie porty USB i pod te dwa porty nigdy nic sie nie podpina wiec fajnie by bylo je jakos wywalic ...

 

dziekuje bardzo za pomoc i pozdrawiam ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.