Skocz do zawartości

Darksin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zainstalowałem Mountain Liona wszystko pięknie działa ale są pewne mankamenty:

 

Specyfikacja:

 

Lenovo IBM T61 ( 6457 6NG )

- Core 2 Duo T7300 2 GHz
- 3 GB RAM
- Nvidia Quadro NVS 140M
- Chipset ICH8M - Intel Corporation 82801H (ICH8 Family) 

- HD Audio Controller [8086:284b] - SoundMAX AD1984
- Apple Airport Extreme (Broadcom Corporation BCM4322 802.11b/g/n)
- napęd DVD - Hitachi

 

Jak do tej pory udało mi się uruchomić:

- CPU -> TSCSync.kext

- GPU -> oob + AppleGraphicsPowerManagement.kext

- Sleep  -> Fn+F4 - Hibernatemode 3

- USB + Lewa strona -> poprawki DSDT

- Audio -> Dzięki MKjanek32 ( DisableHDA + VoodooHDA )

- Lan / WiFi -> WiFi: oob / Lan: AppleIntelE1000e.kext

- Bateria -> co 1 % - ACPIBatteryManager.kext

- Przyciemnianie i rozjaśnianie ekranu -> Suwak w preferencjach oraz ScrLk + Pause -> poprawki DSDT

- czytnik kart - VoodooSDHC

 

Do uruchomienia:

- wybudzanie Bluetooth po wake_up - pewnie poprawki DSDT 

- reakcja na naciśnięcie przycika Power - ??

- odczyt dysku w szynie ultrabay - ??

 

Wyłączone komponenty:

- Integrated Smart Card Reader - w Bios'ie - urządzenie wybudzało komputer po wybraniu opcji uspij.

Edytowane przez Darksin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz kodek SoundMAX AD1984. Zrób backup AppleHDA i wrzuć do /System/Library/Extensions to z załącznika + ustaw layout na 1984. Jeżeli zadziała, to przygotuję wersję dla Mountain Liona, działającą z oryginalnym AppleHDA.

 

Na wybudzanie przez Integrated i inne podobne jest prosta metoda - wywalenie w DSDT sekcji PRW wszystkich portów USB 1.1 (nazwy USB*).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam ten kodek :P

Dodałem S/L/E LegacyHDA_AD1984, ustawiłem EnableHDA w Chameleon Bootloader z opcją Layout na 1984 i popiskiwanie ucichło ale nie mam w ogóle dźwięku.

Muszę coś jeszcze dogrywać ?

 

Przed tymi zmianami używałem AppleHDADisabler + VoodooHDA aktualnie wywalone z S/L/E

 

[uPDATE]

 

Korzystając z Twojego rozwiązania dla testów dograłem teraz VoodooHDA i o dziwo mam dźwięk i zero popiskiwania :P ale pewnie nie tak to powinno wyglądać bo niby mam teraz i AppleHDA i VoodooHDA… a może dograć AppleHDADisabler?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie o to chodzi, by mieć jednocześnie Voodoo i AppleHDA :-D.

Tylko czy Ty wrzuciłeś do /S/L/E samo legacy, czy razem z AppleHDA? Ten legacy był  przygotowany pod 10.6.8/10.7 i zadziała tylko z AppleHDA z tych wersji. W załączniku masz moją wersję z 10.6.8, razem z potrzebnymi plikami XML. Zastąp nią tą z /S/L/E (tylko zrób backup :-) i wyrzuć AppleHDADisabler), jeżeli zadziała, to metoda będzie lepsza od VoodooHDA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kolejny problem:

 

Co może być przyczyną jak nagle system nie chce montować żadnych dysków FAT,FAT32, ExFAT ?

Widzę dyski i partycje w Managerze Dysków, mogę ja sformatować ale nie można ich zamontować.

W Windows dyski normalnie chodzą.

 

Edit: Okazło się że XtraFinder blokował montowanie partycji FAT/NTFS po aktualizacji programu wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.