Skocz do zawartości

Mobo + Ram, które najlepsze dla OSx86 pod xeon e3 - 1230v3


Schadoow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie szukam najbardziej optymalnego rozwiązania pod budowe Hackitosha. Planuje go zbudować, opierając się o procesor xeon e3 -1230v3, czemu akurat ten gdyż, jeśli chodzi o cene/możliwości(bez oc) wygrywa z innymi w tym przedziale cenowym. Chyba, że nie nadaje sie do budowy hack'a to wtedy proszę to zaznaczyć ;).

 

A teraz budżet, wygląda to w ten sposób, że nie ma jakiegoś konkretnego ale wiadomo w granicach rozsądku dla poszczególnych podzespołów:

 

Mobo: ~500zł

Ram 2x4 ~300zł

 

Co do ramu zastanawiałem sie nad :

Kingston DDR3 8GB (2x4GB) 1600MHz XMP HyperX black Series CL9 

Co do mobo to gdzieś czytałem że dobry jest:

Asus Gryphon z87

Ale może istnieje inna płyta w 100% bezproblemowa? Bo w tej i tak połowa rzeczy przy xeonie nie ebdzie działać ew wtedy bym zmienił cpu na Intel Core i5-4670K.

 

Co do reszty planuję wykorzystać to co już mam tj:

Corsair 300r

Enermax modu 82+ 525w

cooler Hr-02 Macho

ssd Samsung 830<mam nadzieje ze da rade wykorzystać :)>

HDD to 3 wd blue

 

 

I jak jest z napedami ? Pójdą wszystkie czy także trzeba zwracać uwagę na jakieś szczególne cechy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy hd7770 pójdzie bez większych problemów myślę nad wersja od Gigabyte albo Asus'a.

Co do startu ze starym biosem jeśli mniej więcej wygląda tak jak u innych producentów to po prostu płyta wywali postcode, na starych asrock był problem i dlatego trzeba było się pytać jaka jest wersja biosu przy zakupie ;p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kupić, to lepszym wyborem będzie któryś z modeli GForca z serii 6xx/7xx od modelu GT640 w górę, za wyjątkiem najnowszych GTXów 780 i wyżej w rewizji B.

 

 

Ale taki wybór jest uargumentowany, że są mniej bezproblemowe, czy czysto subiektywna opinia?

 

Oczywiście w stosunku do hd7770 i np gtx750?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.