Skocz do zawartości

Karta CF zamiast NAND - bedzie szybciej?


Gość tuspam

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmyslam czy nie zakupic jakiejs taniej karty CF 4GB tak z 200x (odczyt zapis w granicach 30Mb/s - cena okolo 40zl) i podlaczyc do sata lub usb. Po pierwsze bedzie wiecej miejsca na pierdoly typu pikony, spinnery, skorki, pluginy a po drugie zastanawia mnie czy nie bedzie szybciej? Nie moge wygooglac jaka jest predkosc zapisu odczytu nand takich jak w naszych tunkach. No i oczywiscie jesli mamy bad sectory w nand to bedzie po problemie. No i full backup to pare chwil po podlaczeniu pod kompa. Pomysl dobry?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@edass → tutaj może jednak być wolniej na penie niż na CF

 

@tuspam → Trudna odpowiedź/decyzja :)

Dlaczego? CF ma tą wadę (lub w pewnych warunkach zaletę), iż nie może sie odbywać jednocześnie zapis i odczyt po szynie danych. Nie analizowałem aż tak jak może się CF spisywać w tunerze. Mam za to 8GB CF 400x w serwerku na HP T5300. Sam odczyt jest bardzo przyjemny. Bardzo kulturalnie się to zachowuj. Jednak w trakcie zapisu mimo odpalonego UDMA-4 jest prawie 100% obciążenia procka i prawie zawieszenie pracy systemu. Z małymi plikami system sobie radzi przy pomocy bufora w RAMie. Gorzej jak są to pliki większe. Na tej podstawie mogę wysunąć wniosek, że może być różnie. Może nawet dojść do sytuacji takiej, że przez np. 2s tuner na pilota nie będzie reagował.

Niestety nie mam przejścia na SATA i USB z CF, także moje wnioski opisane powyżej na podstawie serwera a nie tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej nie ryzykowac i kupic jakis tani ssd z asusa eee (demonami predkosci to one nie sa ale w porownianiu z pendrive wychodza korzystniej TEST ) np http://allegro.pl/6ssd-4gb-asus-i-inne-i3059051707.html  ? Testowal ktos ile uruchamia sie system z nand kontra ssd? Czy widac roznice w predkosci dzialania? USB wolabym zostawic wolne do np wgrywania softa w nand gdy cos pujdzie nie tak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tuspam, tylko zwróć uwagę, że ten SSD co pokazujesz to jest mSATA, a przejścówka mSATA -> SATA też trochę kosztuje i wcale nie ma pewności, że to zadziała jak trzeba w nBoxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje zdanie i nikt nie musi się zgadzać ze mną. Czy boot będzie z SATA czy NFS będzie szybki tak samo. Podobnie będzie HDD vs SSD. Tutaj już szybciej sam nBox danych nie przetworzy. Myślę, że zwykłe umiarkowane SSD starczy.

 

Inna sprawa to to czego się oczekuje. Jak ktoś musi notorycznie wyłączać nBoxa to takie SSD (pod warunkiem nie posiadanie HDD na SATA) będzie OK.

Jak nie będzie się co chwilę restartować to czy tuner wstanie w 40 sec cz 2 minuty to nie ma różnicy. Sama praca później jest prawie identyczna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...