Skocz do zawartości

wygaszacz ekranu i brak ekranu logowania


lokin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mój problem pojawił się już pierwszego dnia używania maca mini (fabrycznie nowy model kupiony jakieś 2 tygodnie temu).

Prawie zawsze gdy uruchomi się wygaszacz ekranu i rozłączy klawiatura bluetooth 
próba ponownego logowania jest niemożliwa, bo na ekranie nie pojawia się okienko logowania.

Oczywiście klawiatura łączy się bez problemu z komputerem ponownie - potwierdza to informacja o podłączeniu klawiatury pojawiająca się na wygaszaczu.

Sytuacja kończy się wyłączeniem komputera przyciskiem power i ponownym włączeniem i "logowaniem startowym".
Oczywiście powtarzanie tego pewnie skończy się jakąś poważniejszą awarią systemu. 

Rezygnacja z wygaszacza ekranu nie wchodzi w grę, bo komputer ma pracować non-stop i jedynie wygaszać się w celu uniknięcia dostępu przed niepowołanymi osobami.

Proszę o pomoc

Lokin

 

PS.

 

Właśnie odkryłem, że mimo braku ekranu logowania, wpisanie po "ciemaku" hasła umożliwia zalogowanie.

Czyli jest to błąd "warstw" sytemu - wygaszacz,biurko,logowanie.
Ktoś coś może podpowiedzieć? Jak sobie z tym poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem to u siebie, za każdym razem pokazuje się poprawnie okno logowania, tyle że u mnie nie zasypia klawatura - oryginalna :) ale kablowa.

Mysz na bluetooth chwilę się budzi.

Może spróbować doraźnie ustawić coś na wygaszaczu w opcji "Aktywne narożniki", może dostęp do np. Biurka zmusi system do wyświetlenia okna.

 

ps. wiem ze to tak dwuznacznie zabrzmiało ale uważam, że mam "prawdziwego Macintosh'a" :D 

(Chciałem kupić mini, ale jak zajrzałem na rekomendacje i zobaczyłem "nie kupować teraz bo to przestarzały sprzęt" to odpuściłem, dotyczy to mini obecnie sprzedawanych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jeszcze nie wszystko idealnie :) ale ja hacka mam od 4 dni (wszelkie próby wywalenia go w tradycyjny sposób spęłzły na niczym, już myślałem że coś mam "planetarium" się wywalało :)..i tu się okazało zę na applach też sie wywala przy innym języku ustawionym jako główny... calkiem spory pakiet legalnego softu juz przetestowałem), i to moj pierwszy hmac :D

(spokojnie go dostroję jak będzie czas na pozyskanie wiedzy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wieczorem:

- zainstalowałem Onyxa i odpaliłem czyszczenie, sprzątanie i inne podobne czary,

- wyłączyłem narożniki w Bettersnaptool,

- włączyłem aktywne narożniki w ustawieniach ekranu.

Dzisiaj rano logowanie przebiegło bez problemów. 

Teraz:

- włączam ponownie narożniki w Bettersnaptool,

- wyłączam aktywne narożniki w ustawieniach ekranu i zobaczę co się będzie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.