Skocz do zawartości

Samsung F2EG 1,5tb vs. WD EADS 1,5tb


bosd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

który z dysków jest lepszy ? za Samsungiem przemawia cena jest o jakieś 50z tańszy od WD EADS zależy mi głownie na wytrzymałości i nie zawodności Dysk będzie służył jako magazyn na Dane Muzyka Filmy miałem dwa Samsungi pierwszy 80gb drugi 160gb i oba padły po roku na bad sektory dlatego obstawiam dysk WD EADS no ale może koledzy mnie przekonają do sporo tańszego Samsunga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzooff, możesz mi wierzyć, lub nie... ale wszystkie dyski padają... odwoziłem już zwłoki dysków do serwisu wszystkich marek, nawet najbardziej niezawodne dyski WD z serii RE...

 

Obecnie na co dzień używam 2xWD Black i 3xSamsung F1, 2xSeagate momentus 2.5" w notebooku i mini, Hitachi 160GB w home server... jak widzisz jest to mieszanka chyba wszystkich modeli... a kryterium którym się kieruje to nie "opinia niezawodności" bo ona jest subiektywna a np parametry pracy dysku, jego wydajność, głośność... itd... acz niestety wszysttkim producentom zdarzają się wpadki, jak Seagate ze starymi baracudami 7200.2 jak i niedawnym modelem 7200.11, IBM miał swoją słynną serię "death star" którą przejął hitachi... i samsung miał wtopy, a WD z komputerów sprzed 3 - 4-rech lat padają jak muchy... co druga to szlifiera... tak to wygląda... a jedyna sensowna rada wg mnie to zmieniać HDD co 12 msc na nowy i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bosd, Chcesz zewnętrzny dysk, kup gotowy model od WD... kupowanie osobno pozornie wychodzi taniej, bo wpływ na cenę na użyta obudowa, a tanie obudowy są koszmarne... lepsze już kosztują po około 100zł i więcej, więc jak sobie dodasz obudowę + hdd okaże się że różnica w cenie jest niewielka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padły Ci 2 Samsungi i jeszcze się nad nimi zastanawiasz?

Osobiście polecam wspomnane przez Ciebie WD.

Zastanawiam się bo to było dawno a wtedy dyski Samsunga nie należały do najlepszych a weszłem w ich posiadanie w sposób nie zależny ode mnie jeden był w tunerze satelitarnym a drugi w nowym komputerze oba padły z powodu bad sektorów ale od tamtej pory ponoć wiele się zmieniło i dyski Samsunga są uważane za jedne z lepszych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzooff, możesz mi wierzyć, lub nie... ale wszystkie dyski padają...

Na pewno - mi chodziło o to, że gdyby mi dwa razy padł dysk tej samej firmy, to po prostu bym już nie kupił za żadne skarby ;)

Żeby się czegoś dowiedzieć o (nie)zawodności, to trzeba po prostu poszukać informacji na temat konkretnego modelu... Chyba, że ktoś ma szersze doświadczenie jak Ty :)

 

Sam używałem długo Seagate'ów. Ale jakiś czas temu kupiłem Baracudę, która działa jak grzechotka. U znajomego podobny model działa tak samo... Dla kogoś kto często pracuje wieczorami i w nocy to jest prawdziwa zmora! Potem kupiłem dwa dyski WD (jeden przenośny USB) i jestem bardzo zadowolony - zarówno z tzw. parametrów jak i komfortu ucha. Dlatego polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to wszystko zależy od konkretnego modelu...

np Seagate Barracuda 3,5" - osobiście NIE...

ale Seagate Momentus 2,5" 7200.4 - na razie mam dwie sztuki i rewelacja... cichy, chłodny i szybki...

ale np Samsung 2,5 - odpowiednik powyższego - porażka...

ale Samsung F1 HD103UJ przeciwieństwo powyższego, do tego stopnia że dla siebie kupiłem 4szt... ale mam je zaledwie pare miesięcy i o wytrzymałości niewiele wiadomo... największa zaleta to cichy i najzimniejszy ze wszystkich podobnych modeli, obecnie mam temperatury od 27 - 32 stopni...

podobnie WD Caviar Black... też ciche, szybkie chłodne...

i bądź tu człowieku mądry...

 

Wróćmy jednak do tematu... dysk do przenoszenia danych... tu zdecydowanie polecam gotowe rozwiązania... żadne obudowy wellanda... padają w nich zasilacze jak muchy, a i zdarzyło mi się że poszedł dysk z dymem w takiej obudowie... Z przenośnych jakie znam jednak najlepiej sprawują się WD, jak do tej pory tfu tfu nie padały mi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.