Skocz do zawartości

Stream z Esi na Dreambox 500s


tomek_74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam prośbę o informację / pomoc.

Czy jest możliwy stream z Esi na Dreambox 500s ??

W pokoju dziecka chce podłączyć Tv ale nie mam szans na doprowadzenie tam sygnału z konwertera. Pomyślałem skoro mam Esi z 2 głowicami i wolnego Dreamboxa 500s oraz sieć lan i wifi tp może uda się to zrobić przy wykorzystaniu tych urządzeń za pomocą stream.

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na DM 500 to nie przejdzie, tam jest Enigma 1. Słabo już pamiętam te czasy, ale jedyna opcja jaką pamiętam, to przepuszczenie streamu przez VLC i odtwarzanie na DM500 przy pomocy VLC Playera, opcja z bezpośrednim przesłaniem streamu z ESI88 na 99% odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Octagonem to już lepsza opcja. Niestety Hyperion ma chyba dość stare OpenPLi bez opcji "zapasowego odbiornika" - "fallback tuner". Możnaby wtedy bez większych problemów streamować z jednego tunera na drugi.

Widzę 3 możliwości:

1. Stream z Octagona na ESI przy pomocy wbudowanej funkcji "zapasowy odbiornik".

2. Stream z ESI na Octagona przy użyciu wpisów na liście kanałów - spróbuj użyć wtyczki RemoteChannelStreamConverter (http://forum.xunil.pl/index.php/topic,1980.msg26023.html#msg26023)

3. Spróbować przeportować GOS z ESI na Octagona, wbrew pozorom nie jest to aż takie trudne, ale trzeba się trochę na tym znać. Jeśli nigdy nie robiłeś takich eksperymentów, to nie polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Problem rozwiązałem, zmieniłem soft w Octagonie z hyperiona na HDMU i zainstalowałem plugin partnerbox. Na hyperione strasznie to cieło nawet na kanałach sd , natomiast na Hdmu działa bezproblemowo nawet na kanałach Hd. Octagon łączy się i działa z Esi z GOS jaki i DM500s z opli. Tuner na którym działa partnerbox oczywiście bez podłączenia do satelity. ;D ;D ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...