Skocz do zawartości

Acer Extensa 5220 - problem z instalacja


patS_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak jak w temacie mam problem z instalacja Snow Leoparda 10.6.3 na tym laptopie.

Żeby nie było przeczytałem kilka poradników w necie instalacyjnych ale nie widziałem w nich żeby ktoś się skarży na to co ja mam.

Mianowicie przechodząc do rzeczy chodzi o to że:

Bootuje system za pomocą iBoota 3.3.0 wszystko piknie jest do momentu wyboru języka bo wtedy dostaje taki ekran (zamieszczony poniżej) i kapota z instalacji.

Nie jest nic uszkodzone ponieważ Windows na tym lapku  śmiga normalnie.

Wie ktoś może jak temu zaradzić?

Dziękuje bardzo serdecznie za wszelka pomoc

Pozdrawiam

patS_

 

P.S.

Resetowałem kilka razy go i cały czas ten sam efekt.

 

zjwld5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@oswaldini faktycznie moglem napisać chociaż krotka konfiguracje bo ze zrzutu nikt mi nic nie wyczaruje....

nie wiedzialem ze tu nie gada sie o tym co Tony robi...

 

 

to tak na szybkiego:

 

CPU: Intel Core 2 Duo T520 1.50 x2 SSE1/2/3 SSSE3 ...

Chipset: ICH8M

GPU: Intel Graphics Media Accelerator (GMA) X3100

Audio: Realtek ALC268

 

P.S.

Czytałem chyba tu na forum jak dobrze pamiętam o instalacji na tym lapku OS X i na necie też ale nikt nie pisał że ma z tym kłopoty tak że nie wiem czy to wina iBoota czy lapka... ale spróbuje z tym UniBootX. Co do Clovera mam kłopot bo zamiast zobaczy GUI mam czarny ekran i nic się nie dzieje...

__________________________________________________________________________________________________________________________

 

jednak to była wina "iBoota" bo na "UniBootX_v1.4.3_universal" wystartował instalator normalnie ale za to nie działa mi klawiatura ani gładzik/touchpad. Wie może ktoś czy da się to uruchomić na "UniBootX_v1.4.3_universal"?

 

co do clovera nadal mi nie startuje GUI. tzw nie wyświetla się nic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Chciałem odkopać ten temat bo powróciłem do instalacji na tym sprzęcie Mac OS X Snow Leoparda 10.6.3, a następnie chciał bym go z aktualizacja do 10.6.8.

 

Chodzi o to że instaluje za pomocą UniBootX_v1.4.3_universal SL 10.6.3 (nie mam żadnych problemów prócz tego że myszki/klawiatura musi być na usb) potem instaluje Clovera i po resecie dostaje taki ekran jak w pierwszym poście (wcześniej tylko widzę normalnie menu bootloadera oraz logo apple i pod spodem kółeczko które świadczy o wczytywaniu systemu...)

 

Wie ktoś może jak odpalić to Mobile Intel 965 Express Chipset Family (GMA X3100) ??

 

Dziękuje bardzo serdecznie za wszelką pomoc z góry.

Liczę na jakąś szybką radę/podpowiedź/odpowiedź.

Pozdrawiam

pats_

 

Często się przewijała konfiguracja sprzętu ale żeby nie było o to ona:

 

1. Acer Extensa 5220

2. CPU: Intel Mobile Core 2 Duo T6600 2x20GHz z MMX, SEE, SEE2, SEE3, SSEE3, SEE4, EM64T

3. Chipset: Intel GL960 / Southbridge Intel 82801 (ICH8-ME)

4. kontroler:

    - Texas Instruments PCIxx12 (OHCI Compliant IEEE 1394 Host controller)

    - Intel 82801HBM (AHCI Controller)

    - Intel 82801HBM/HEM (PATA Controller)

5. GPU: Mobile Intel 965 Express Chipset Family (GMA X3100) 1280 x 800

6. Audio: Realtek HD Audio ALC268

7. LAN: Broadcom Corporation BCM5787

8. WLAN: Broadcom Corporation BCM4311

9. Klawiatura/Mysz: Standard PS/2
10. Inne:

    - Czytnik kart SD: Texas Instruments SDA Standard Compliant SD Host Controller

    - Karta PCMCIA: Texas Instruments 104C (PCMCIA to serial port)

    - Modem: APOSTOLOS 136 (Conexant HD Audio SoftV92 Data Fax Modem with SmartCP)

    - IRDA: ale jej id sprzętu wygląda tak (więc pewno jest standardowa - zapewne i tak się nie odpali irdy, a po za tym skąd wsiąść coś na irdę w dzisiejszych czasach):

       ACPI\NSC6001
       *NSC6001

 

+ 3GB RAM DDR2 + HDD WDC WD3200BEVT - 11A0RT0 320GB - WD Scorpio Blue (jest utworzona jedna partycja o pojemności 40GB - na razie testowa na SL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz dwie rzeczy:

1. Czy bootujesz na pewno system w 32 bitach? Ta karta ma sterowniki tylko w tej architekturze.

2. Czy w Cloverze nie masz włączonej injekcji grafiki? Karta powinna ruszyć OTB, a wszelkie popychacze zazwyczaj szkodzą zamiast pomagać (u mnie wystartowanie z injeckcją powoduje w ogóle zanik obrazu, nie widać nic ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.