Skocz do zawartości

Clover nie uruchamia się


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

aktualnie system bootuje z bootCD z Clover'em, płytka normalnie była użyta do instalacji 10.9.3 (wiem, płyta CD średniowiecze, ale nie miałem drugiego pena w domu). Ten Clover widzi normalnie partycję OSX, Recovery. Po instalacji Clovera na dysku SSD w ogóle się on nie uruchamia. Gdy startuje z płyty, to płyta też nie widzi partycji z Cloverem zainstalowanym na SSD. Partycja była już formatowana na FAT32, HFS.

 

Gdy dodam ścieżkę /efi/microsoft/boot/bootmgfw.efi i zamiast bootmgfw.efi wrzucę Cloverx64.efi i podmienie nazwę to byłyta zaczyna wykrywać partycję, ale bios nadal nie widzi nic. 

 

Cały czas czarne tło i komunikat proszę włożyć bootowalne urządzenie. Dwa dni się już z tym męczę tak z doskoku...

 

Drugi problem tak przy okazji to, że filmy na YT się przycinają. Odtwarza parę sekund i jakby ktoś wdusił pauze i tak cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie F8 przy starcie (czy co tam jest na ASRock) i wybierasz "UEFI: Nazwa SSD czy Other UEFI OS" i tyle... Jak nie startuje to jest prawdopodobieństwo że uszkodziłeś strukturę partycji UEFI, założyłeś hybrydę i masz ją niezsynchronizowaną czy inne dolegliwości.

 

Instalacja na partycji EFI wymaga jedynie skopiowania folderu EFI - NIC więcej - żadnego formatowania, żadnego instalowania clovera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz dobrze zrobionego Clovera to powiem ci jak zrobiłem ja.Wyszło to całkowicie przypadkowo,kiedy chciałem popatrzeć sobie co to za program.

 http://www.osx86.net/files/file/49-clover-configurator

odpal go.Pierwsze pytanie zada ci czy zamontować partycję z EFI,ja jej jeszcze nie miałem i ku zaskoczeniu podmontowało mi tę partycję 200mb z GPT.Zamontował pod nazwą FAT32.Odpaliłem instalator Clovera i zainstalowałem go na tej partycji.Potem podmieniłem pliki z pendrive na którym miałem dobrze skonfigurowanego Clovera i tyle.Odpalam teraz system bez pena,prosto z dysku.

 

 

/dev/disk0
   #:                       TYPE NAME                    SIZE       IDENTIFIER
   0:     FDisk_partition_scheme                        *120.0 GB   disk0
   1:               Windows_NTFS Windows                 120.0 GB   disk0s1
/dev/disk1
   #:                       TYPE NAME                    SIZE       IDENTIFIER
   0:      GUID_partition_scheme                        *320.1 GB   disk1
   1:                        EFI FAT32                   209.7 MB   disk1s1
   2:                  Apple_HFS Mavericks               303.9 GB   disk1s2
   3:                  Apple_HFS Ratunkowa               15.9 GB    disk1s3
/dev/disk2
   #:                       TYPE NAME                    SIZE       IDENTIFIER
   0:      GUID_partition_scheme                        *1.0 TB     disk2
   1:                        EFI EFI                     209.7 MB   disk2s1
   2:                  Apple_HFS wert                    458.1 GB   disk2s2
   3:       Microsoft Basic Data Pliki_Windy             541.9 GB   disk2s3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy dodam ścieżkę /efi/microsoft/boot/bootmgfw.efi i zamiast bootmgfw.efi wrzucę Cloverx64.efi i podmienie nazwę to byłyta zaczyna wykrywać partycję, ale bios nadal nie widzi nic. 

 

A wogóle dodałeś Clovera do BIOS? za pierwszym razem w opcjach trzeba zaklikać by dopisać go w BIOS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.