Skocz do zawartości

Hack i jego kompatybilność.


Misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :),

mam zamiar złożyć HaMaca o podzespołach jak najbardziej kompatybilnych z najnowszymi systemami OS X. Mam na myśli, aby nie trzeba było go co jakiś czas rozbudowywać. Chciałbym, aby nie było z nim bardzo dużo kombinacji w celu zainstalowania, bądź zgodności z programami, itp. Ogólnie potrzebuję pomocy, gdyż nie jestem pewien jak moje dobrane podzespoły zachowują się z systemem OS X. Czytałem dużo na temat wydajności, testów, przejrzałem dużą część tego forum, by zgarnąć dużą wiedzę na temat zgodności. Widziałem dużo testów, benhmarków, porównań (m.in. oswaldiniego - dzięki, przydało się w doborze części). Jednak mam kilka wątpliwości.

Części:

- Intel Core i5 4590 (4x3.3GHz) - http://www.agito.pl/procesor-intel-core-i5-4590-3-3-ghz-box-81-987917.html - 699zł;

- karta graficzna GeForce 750 - http://allegro.pl/karta-graficzna-asus-geforce-gtx750-1gb-128bit-oc-i4275839016.html - 380zł;

- płyta główna MSI H87-G43 - http://www.agito.pl/plyta-glowna-msi-h87-g43-79-857157.html - 309zł.

 

Niestety na obecną chwilę nie potrafię ocenić chipsetu H87.

Dźwięk ALC892 powinien działać bez problemów (być może z drobnym kextem).

Z grafiką może być różnie, doczytałem się, że na Mavericksie działa, ale czy jest w pełni obsługiwana? Będą potrzebne jakieś kexty czy coś innego? Potrzebowałbym w pełni kompatybilną kartę.

Doczytałem się też, że jest możliwość dołączenia do komputera Trackpada i klawiaturę Apple. Podobno jest do tego potrzebny bluetooth i AirPort. Tak myślę nad kupnem gotowego AirPortu pod PCI-E lub zakup adaptera miniPCI-E na PCI-E i dokupienie karty. Prosiłbym o rady co wybrać.

 

Z góry bardzo dzięki za wszelką pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat wsparcia dla GTX 750 nic jeszcze nie wiadomo. Pod Mavericksem nie działa. Być może w Yosemite dodadzą obsługę Maxwella. Spokojnie odpalisz za to zintegrowaną w procesorze HD 4600.

Płyta wymaga wgrania spatchowanego BIOSu Pmpatcherem. Możesz ew. spróbować patchowania z Clovera, ale w moim przypadku nic to nie dało i tylko spatchowany BIOS pomógł. Poza tym płyta ok. Ja odpaliłem prawie wszystko na jeszcze tańszej płycie, bo z H81 (został jeszcze ALC 887, ale to też ogarnę).

ALC 892 ruszy.

Co do Wi-Fi - zdecydowanie Airport + adapter. Do myszy i klawiatury z tego co mi wiadomo tylko jest wymagany Bluetooth ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przeczekać na zintegrowanej grafice aż będzie wiadomo co z GTX 750 albo kupić cokolwiek z serii GTX 6xx lub 7xx (nie wiem jak z GTX 780 rev B ). Polecane są karty od GT 640 w górę. Starsze i tańsze też powinny śmigać. Ogólnie wszystko od NVidii z serii 8xxx i wyżej powinno ruszyć. Bluetooth od Apple i jego przeróbka, jest to opisane na forum, ew. kupno gotowej przeróbki, albo kupno kompatybilnego. Informacje czy działa możesz znaleźć np. na

http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/HCL_10.9.0#Bluetooth

. Często jednak najtaniej wychodzi samodzielna przeróbka oryginalnego modułu BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku lipca będę testował Radeona 260X więc możesz ewentualnie poczekać zakupem i przesiedzieć. Znacznie lepszym wyborem od tego MSI jest 

http://www.asrock.com/mb/Intel/Z87%20Pro3/

Nie musisz patchować uefi, jedynie zainstalować jego najnowszą wersje która odblokowuje MSR, nie trzeba patchować AppleLPC, sleep i wake działają natywnie i masz pewność że nie dopadnie cię cmos reset za którymś razem, dodatkowo masz 4x USB 3.0 zamiast dwóch. Proc to Haswell refresh więc dla pewności kup zwykłego Haswella, niby zmian zero ale lepiej nie mieszać i dmuchać na zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Poprawilem wszystko. :P

Szukalem adaptera mini PCI-E, lecz niestety nic nie mogę znaleźć na alledrogo. Moduły WiFi i Bluetooth są, ale to nich potrzeba przejściówek. Wyjdzie to strasznie drogo jeżeli zamawiałbym pojedyńczo. Gdyby były jakieś gotowce na forum to biorę (o ile będą z nowszych roczników). Tak na obecną chwilę to myślę czy coś by z TP nie dzialalo na Macach.

 

Jeszcze się zastanawiam jak to będzie z kompatybilnością na Windowsie... 8.1 normalnie wykryje i zainstaluje stery dla AirPorta i BT? Jak będzie wyglądała sprawa z Trackpadem i klawą? Ktoś się orientuje?

 

HDMI pójdzie bezproblemowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.