Skocz do zawartości

[sloved] iPC 10.56 problemy z klawiaturą na UMPC Vaio UX1XN


guru22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

po bataliach związanych z grafiką moje poprzednie problemy się rozwiązały ale nastały nowe: mój komputer to:

(sony Vaio UX1XN)

 

Intel Core Solo U1500 Yonah 1.33Ghz X86, MMX, SSE, SS2, SS3

 

Płyta główna (ID ) Sony VGN-UX1XN

 

chipsety: i945GMS/GU southbridge 82801GHM (ICH7-M/U)

 

karta dźwiękowa zintegrowana Realtek ALC62

 

wi-fi: Intel Pro Wireless 3945ABG

 

Karta graficzna: Intel Graphics Media Accelerator 950 do 224MB

 

 

W trakcie instalacji działa mi wszystko: dotykowy ekran, klawiatura, wbudowany odpowiednik myszki:

po instalacji (instalka zrobiona na dwupartycjowym pendrive (jedna partycja chameleon 2.0 bootloader) a na drugiej przywrócony obraz instalki iPC 10.5.6) system się uruchamia i się zatrzymuje na ekranie informującym bym podłączył klawiaturę (niestety nie posiadam żadnej na usb)

porty USB działają i CZASEM dotykowy ekran...

klawiatura i ten odpowiednik myszki niestety nie ....

czy ktoś mógłby mi wyjaśnić czemu tak się dzieje i które pliki za to odpowiadają w trakcie instalacji to sobie podmianę zrobię jeżeli jest taka możliwość....

post-625-13904294727342_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc od początku ... system działa bardzo płynnie w natywnej rozdzielczości(1024x600)

poradziłem sobie z Ethernet, Firewire, z bluetooth (ale wczoraj coś namieszałem i ikonka jest na szaro i sie go wogle nie da włączyć)

wi-fi tez nie działa (pomimo obecności sterowników do Intel Pro Wireless 3945ABG w iPC)

-w profilu systemu widać jeszcze mój czytnik linii papilarnych ale niestety nie działa

-nie działa też wskaźnik baterii

-jeśli wejdę w ten Macintosh to się resetuje środowisko graficzne

z takich śmieszniejszych rzeczy:

nie działa dźwięk, ale za to działa mikrofon ,nie działa czytnik memory stick ale za to działa slot na karty CF

-w profilu systemu jak się zaznaczy opcje sprzęt : w punkcie Identyfikator modelu: wyświetla VGN-UX1XN :D

 

poradziłem sobie z:

-problemami odnośnie odmontowania dysków i plików dmg

-klawiaturą, myszką, i grafiką

-działa ekran dotykowy, ale wymaga jeszcze kalibracji

post-625-13904294729086_thumb.jpg

post-625-13904294730255_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROX :lol:

 

Wygląda czadersko...

Ale po kolei:

Więc od początku ... system działa bardzo płynnie w natywnej rozdzielczości(1024x600)

Masz działające QE CI?

-jeśli wejdę w ten Macintosh to się resetuje środowisko graficzne

Wina dystrybucji, na Retail nie ma takich problemów

wi-fi tez nie działa (pomimo obecności sterowników do Intel Pro Wireless 3945ABG w iPC)

Te karty nie mają szans na razie zadziałać... najlepiej zmienić na jakiegoś sprawdzonego broadcom'a.

-w profilu systemu widać jeszcze mój czytnik linii papilarnych ale niestety nie działa

Musiałbyś pewnie mieć jakieś kexty do czytnika... na razie system pewnie widzi go jako urządzenie USB...

-nie działa też wskaźnik baterii

Tu są potrzebne fixy do PM

nie działa dźwięk, ale za to działa mikrofon

Musisałbyś sprawdzić jaki konkretnie masz kodek audio i coś pasować... a jeśli jest to jakiś popularny kodek, np ALC88x to możesz zrobić dump pod linuxem i użyć patchera tarugi do ozywienia audio...

nie działa czytnik memory stick ale za to działa slot na karty CF

Czytałem o jakiś kextach do czytników... poszukaj może zadziała... PS najnowsze Maczki mają sloty SD, więc możliwe że snow już by je obsłużył... tylko czy snow pójdzie na tym...

-w profilu systemu jak się zaznaczy opcje sprzęt : w punkcie Identyfikator modelu: wyświetla VGN-UX1XN :D

Rozwiąże to chameleon 2.0 + dobrany smbios.plist

-problemami odnośnie odmontowania dysków i plików dmg

A próbowałeś kernel vanilla, wg mnie powinien pójść...

-działa ekran dotykowy, ale wymaga jeszcze kalibracji

Czy on działa na zasadzie emulacji myszki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co to jest QE CI i jak to sprawdzić ?

W profilu systemu, przy VGA powinieneś mieć:

Core Image:	Przyspieszenie sprzętowe
Quartz Extreme:	Obsługiwany

Jeśli inaczej jest, to znaczy że nie ma QE/CI

jest także dodatkowa opcja w preferencjach systemowych

Możesz wrzucić screen shot, ciekaw jestem jak wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Dzięki obecności dysku SSD włącza się szybciej niż mój MacBook Pro z dyskiem 7200 RPM, ale do puki nie zdobędę jakiejś karty wifi co podziała z os x i nie rozwiążę problemu ze wskaźnikiem baterii pozostanie on bardziej jako ciekawostka niż do praktycznego zastosowana...

(trochę boli mnie fakt iż nie mogę wykorzystać pełnego potencjału tej maszynki na tym systemie i pełnego potencjału tego systemu na tej maszynce) nie jest tez bardzo ekonomiczny jeżeli chodzi o żywotność baterii (na W7 w trybie oszczędności pociągnie z 5.5 godziny a tu jak się bawiłem to się wyłączył po bodaj 2,5 godziny (wiatraczek max obrotów) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guru22, Da radę usunąć te problemy, ale trzeba będzie powalczyć z DSDT...

 

Na Wifi - przejrzyj ten dział:

http://hamac.pl/karty-sieciowe-vf11.htm

I poszukaj wątków na temat kart np Brodcom'a BCM4xxx - na 99% wystarczy w tym komputerze wymiana karty WiFi - koszt kilkanaście/kilkadziesiąt PLN i problem z głowy.

 

Wskaźnik baterii - tu chyba jest jakiś specjalny kext potrzebny

 

Długość pracy na baterii - nie działa Ci zarządzanie energią procesora, ale to daje się odpalić... trzeba niestety trochę pogrzebać w DSDT, ale daje radę...

 

Jeśli naprawdę masz ochotę powalczyć, to teraz powinieneś zabrać się za instalację Retail'a aby mieć jak najczystszy system, a następnie systematycznie uruchamiać komponenty i sobie kolekcjonować rozwiązania.

 

PS Jak zamieścisz zrzut DSDT, to mogę zobaczyć czy i jak poprawić aby zaczęło Ci działać zarządzanie energią... a najlepiej jakbyś zrobił pełen dump tabel spod Ubuntu 9.04 (nie 9.10). Jak to zrobić, tu jest fajny opis i komenda do wklepania w konsole:

http://www.projectosx.com/forum/index.php?showtopic=359&st=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh dzięki... próbowałem z retailem Snow Leo zanim zacząłem zabawy z iPC ale na dzień dobry dostałem kernel panic i dałem sobie spokój z instalacją Retaila.

... Ps. Kexty z iPc działały by na snow leo ? czy trzeba pod ten system nowych szukać ?

jestem w trakcie pobierania unbuntu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pierwszy raz byś stawiał Retail, to polecam jednak Leo, nie snow... jest dobrze znany i wszystkie kexty są dostępne... większość sprzętu by wymagała jedynie albo legacy kext'a lub małej modyfikacji DSDT. Metody z DSDT są o tyle lepsze że robisz ją raz, a potem zapominasz o kext'ach itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze wskaźnikiem baterii dało rade

po części problem zasilania też się rozwiązał...

co do dźwięku to jest dziwna rzecz gdyż działa na podłączonych słuchawkach (łącznie z regulacją głośności) ale nie da się go w żaden sposób na wbudowane głośniki przenieść (nawet w panelu preferencji nie ma opcji)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do dźwięku to jest dziwna rzecz gdyż działa na podłączonych słuchawkach (łącznie z regulacją głośności) ale nie da się go w żaden sposób na wbudowane głośniki przenieść (nawet w panelu preferencji nie ma opcji)...

Złe kexty do audio masz... czego używasz, jakiegoś modyfikowanego AppleHDA czy VoodooHDA. Popraw opis kodek'a audio... bo ALC62 raczej nie ma :-|

Jak będzie wiadomo jaki masz kodek, to będzie można poszukać innych rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.