Skocz do zawartości

Stworzenie boot'owalnego pendrive.


artur9010
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak stworzyć bootowalnego pendrive ?

Mam windowsa, mam pobrany obraz OSX (retail) i iDeneb (raczej skorzystam z iDeneb).

 

Próbowałem już nagrać przez powerISO. Wynik był taki że gdy chciałem zbootować z usb, pojawiał się na chwilę czarny ekran i uruchamiał się Windows

 

@edit

Jedno drobne pytanie, czy gdybym chciał zainstalować retail'a to musze mieć procesor Intel'a czy nada się AMD ?

 

@edit2

Kolejne pytanie, czy jeżeli instalka uruchomiła się na wirtualce to jest szansa że zadziała na fizycznym urządzeniu (PC) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bootowalnego pendrive stowrzysz przy pomocy TransMac

Pobierz sobie jakieś distro przygotowane pod instalację USB i za pomocą TransMac zapisz na pendrive.

 

To czy Ci dany OS pójdzie na intelu czy amd nie jest zależne od retaila a od użytych kextów

 

Jeśli nie wiesz co to jest - poczytaj troszkę na forum.

 

Na początek nie baw się w retail'e tylko po najprostrzej linii oporu instaluj distro wg wskazówek zawartych przez osobą która to distro zrobiła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMD - distro, Intel - retail.

Ale pomogleś -,-

 

 

Bootowalnego pendrive stowrzysz przy pomocy TransMac

Pobierz sobie jakieś distro przygotowane pod instalację USB i za pomocą TransMac zapisz na pendrive.

 

To czy Ci dany OS pójdzie na intelu czy amd nie jest zależne od retaila a od użytych kextów

 

Jeśli nie wiesz co to jest - poczytaj troszkę na forum.

 

Na początek nie baw się w retail'e tylko po najprostrzej linii oporu instaluj distro wg wskazówek zawartych przez osobą która to distro zrobiła

iDeneb nadaje się pod instalację z USB ?

 

 

No właśnie, nie napisałeś jaki masz sprzęt.

GPU - nvidia geforce 9500 gt

CPU - 2x AMD Athelon 64 X2 Dual Core Processor 5400+ 2,8ghz (chyba jakaś literówka jest :P)

Ram - 2gb

Dysk - WDC WD50 00AZRX-00A8L

Płyta główna -  jakaś Asrrock (chyba dobrze napisałem, w menedżerze urządzeń nie ma płyty głównej)

 

Myślę że tyle wystarczy o sprzęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pomogleś -,-

 

 

iDeneb nadaje się pod instalację z USB ?

 

 

GPU - nvidia geforce 9500 gt

CPU - 2x AMD Athelon 64 X2 Dual Core Processor 5400+ 2,8ghz (chyba jakaś literówka jest :P)

Ram - 2gb

Dysk - WDC WD50 00AZRX-00A8L

Płyta główna -  jakaś Asrrock (chyba dobrze napisałem, w menedżerze urządzeń nie ma płyty głównej)

 

Myślę że tyle wystarczy o sprzęcie

 

Nie wystarczy, zaraz będzie kolejny temat jak ci stanie iDeneb na 'still wait for root device'... z tego co widzę to masz dysk na IDE więc musisz zadbać o odpowiednie kexty do kontrolera 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wybieraj z bootmenu a z bios ustaw

Dodatko musisz mieć ustawione AHCI 

 

Pozatym plików nie "nagrywa się" przez ctr+v a metodą trans maca

 

Akurat nie wiem po co mu AHCI skoro ma dysk na IDE.  8-)

BDU jest idealny do retaila ale powinieneś nim coś zdziałać jeśli obsługuje standardowe iso

Wybieranie z boot menu a ustawienie w biosie to przecież to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Akurat nie wiem po co mu AHCI skoro ma dysk na IDE.   8-)

BDU jest idealny do retaila ale powinieneś nim coś zdziałać jeśli obsługuje standardowe iso

Wybieranie z boot menu a ustawienie w biosie to przecież to samo

 

o ile przy ponownym rozruchu o tym nie zapomni :)

 

BDU chyba obsługuje - bo też nim próbowałem, ale skoro ma AMD to niech staruje jakieś distro pod AMD a nie retail

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uruchom BDU i zaznacz pen drive po czym kliknij format - BDU doda Ci bootloadera bodajże clovera

Jest również możliwość wyboru Chameleona. Szczerze powiedziawszy to nie mam pojęcia jak Clover może zareagować na tak starą i zmodyfikowaną dystrybucje. Bardziej precyzuj swoje rady bo jak na razie widzę że błądzisz we mgle i szkoda wciągać w tą mgłę innych. artur9010 ustaw sobie w opcjach BDU chameleona bo jak już powiedziałem trudno powiedzieć co nie gra z Cloverem na tym etapie skoro wszystko robiłeś z poziomu programu, ewentualnie próbowałbym starszych kompilacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale jeśli distro jest przygotowane pod dvd to czasem z IDE nie wpuści ci instalacji - ja tak miałem. (still waiting for root devices)

Lepszym sposobem jest pobranie OS pod usb

 

Ja instalowałem to tak:

 

Pobrałem distro możliwe do instalacji z USB pod AMD

Za pomocą transmac postawiłem bootowalnego usb zawierającego pobrane wcześniej distro

-uruchom TransMac jako admin
-"Restore with Disk Image" wskaż pobrane distro

-zatwierdzasz i czekasz na zakończenie procesu przygotowania bootowalnego USB

 

Za pomocą EASEUS Partition Manager postawiłem partycję "Primary" nie formatując jej w żaden sposób (musi być tylko ustanowiona nowa partycja "czysta")

W BIOS ustaw boot z usb jako pierwszy

Odpal kompa z pendrivem - z odpowiednią flagą wystartuj instalację z pendrive

Ja miałem u siebie: amd64 -v

Ty spróbuj: amd -v 

Jeśli wyskoczy problem spróbuj np amd USBBusFix=Yes -v -x lub amd64 USBBusFix=Yes -v -x lub amd npci=0x2000 GraphicEnabler=No -v -x

 

Zależy wszystko od posiadanego distro

 

Gdy tryb "textowy" Ci przeleci i pokaże się ramka z wyborem języka wybierz polski i dalej

Potem wejdź w Narzędzia i Disk Utilities (Narzędzia Dyskowe)

Wskaż utworzoną "czystą" partycję po czym kliknij Wymaż/Erase - jako tryb wybierz Mac OS - dopisz nazwę woluminu i zatwierdź

Możesz po tym zamknąć Disk Utilities po czym wybrać opcję "Dostosuj" i wg posiadanej wiedzy dostosować rodzaj i ilość instalowanych kext'ów

 

Reszta to metoda prób i błędów gdyż jak wiadomo platformy z AMD nie są do końca wspierane przez ten system, ale dla chcącego nic trudnego - mam nadzieję, że choć troszkę rozjaśniłem sprawę.

 

Przydatne video tutoria:

 

bootowalny pendrive za pomocą TransMac

 

Tworzenie partycji pod instalację + instalacja OS X [iAtkos_s3_v2 - (instalka z DVD)]


 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stworzyć bootowalnego pendrive ?

Mam windowsa, mam pobrany obraz OSX (retail) i iDeneb (raczej skorzystam z iDeneb).

 

Próbowałem już nagrać przez powerISO. Wynik był taki że gdy chciałem zbootować z usb, pojawiał się na chwilę czarny ekran i uruchamiał się Windows

 

@edit

Jedno drobne pytanie, czy gdybym chciał zainstalować retail'a to musze mieć procesor Intel'a czy nada się AMD ?

 

@edit2

Kolejne pytanie, czy jeżeli instalka uruchomiła się na wirtualce to jest szansa że zadziała na fizycznym urządzeniu (PC) ?

Sorka, ze to cytuje ale możesz mieć nieprawidłową wersje.

Ja próbowałem zainstalować L2 i ML2 iAtkosa to nawet nie bootuje się.

A jak próbowałem iAtkosa v7 lub S3 to odpalało się przez Chameleona (instalowanego przezemnie) tylko czasami musiałem włączyć 2 razy laptopa aby uruchomił.

PS. Używam PowerISO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.