Skocz do zawartości

Asus X53SV - Problem z bootem


blasta1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Postanowiłem postawić sobie OS X 10.8.5 na laptopie X53SV. Posiadam na pendrive CLOVER oraz na drugim pendrive obraz 3.hfs z płyty. Przy próbie bootwania instalatora przez Clover (z parametrami -x -v -f) wyskakuje błąd "Error loading drivers" i nic więcej się nie dzieje. Co należy zrobić, aby instalator odpalił? Znalazłem paczkę z kextami (?) dla mojego modelu laptopa, lecz nie mam pojęcia jak je dodać do Clover'a. Tutaj link do tej paczki: http://www.hackintoshosx.com/files/file/750-asus-k53sv-x53sv-a53sv-package-mountain-lionmavericks-soon/ Na dole tejże strony jest również do pobrania BIOS do mojego laptopa, wgrałem go licząc na poprawę sytuacji, lecz nic się nie zmieniło. Głowię się nad instalacją OSX'a na tym laptopie już od dobrych 7 godzin i nic nie mogę wykombinować. Jeżeli ktoś jest w stanie mi pomóc to szczerze podziękuję, a może nawet jakoś wynagrodze ;)

 

Pozdrawiam,

Szymon

 

 

PS. Pragnę zaznaczyć, iż zamierzam postawić OSx86 oraz Windows 7 na jednym dysku SSD.

post-421-0-46386500-1405219369_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zrobić kroczek, wyskakuje błąd "BootCacheControl: Unable to open /var/db/BootCache.playlist: 2 no such file or directory", po chwili leci dalej i wyskakuje taki błąd: 865d4e6215.jpg

 

 

Po kilku minutach nie zmiennej sytuacji pojawia się taki obraz:

ec0ca9e95d.jpg

 

Jak widać na załączonym zdjęciu ekran jest podzielony na 4 części, kursor się obraca i mogę nim sterować za pomocą myszy na USB (touchpad PS/2 nie działa). Nic więcej się nie dzieje. Czy ktoś wie, jak to naprawić?

 

 

 

 

W Clover'ze wyłączyłem Injection Intel Graphic, ruszyło z błędami jak poprzednio, ale nie ma już podzielonego ekranu. Niestety dalej nic się nie dzieje poza kręcącym się kursorem na szarym tle.

Edytowane przez blasta1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy próbie odpalenia na czystym Cloverze wywala mi taki ekran:

5d78f79631.jpg

 

Przez to że wiele kombinowałem i kilka razy wrzucałem na nowo Clovera to już nie pamiętam w jaki sposób doszedłem do tego, żeby był chociaż kursor :/

 

Gdy próbuję odpalić z parametrem DSDT=No to dostaję takie błędy:

38a722e9e3.jpg

Czasami jest (0x7), innym razem (0xc) itp. Już sam nie wiem co robić, a chciałbym postawić tego OS X'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.