Skocz do zawartości

Compal FL90, IFL90, instalacja Snow + modyfikacje DSDT


herkules
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Kilka tygodni temu nawiązałem rozmowę z pewnym użytkownikiem który podeslal mi na PW plik DSDT stworzony pod IFL90 . Ja posiadam FL90 i przy probie generowania pliku DSDT wyskakuje bardzo duza ilość errorow. Teraz moje pytanie jak sprawdzić czy plik z IFL90 pójdzie na moim FL90 albo jak go poprawić . Podpinam pliki z mojego FL90 oraz podesłany do IFL90.

FL90.zip

IFL90.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 293
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

herkules, Jak robiłeś swój dump? podejrzewam że z działającego systemu poprzez DSDT Pather GUI...

 

Jeśli tak, to dobrze :-P

Masz dziś szczęście... masz tu poprawiony DSDT, pod twój Sprzęt z poprawkami do HPET i RTC

Wynik:

Compilation complete. 0 Errors, 0 Warnings, 0 Remarks, 45 Optimizations

 

Co do dziwnego resetu CMOS'u możliwe że będzie potrzebna taka lub podobna modyfikacja:

http://hamac.pl/topics15/snow-leopard-c ... -vt573.htm

FL90_mod_314TeR_v1.0.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok! Az z ciekawosci odpalilem kompa drugiego ;) . A wiec snow wystartowal. Jednak zawiecha biosu pozostala. No nic jutro powalcze i poszperam w necie . Tylko ciezko o info na temat takiego Compala :( jeszcze raz dziekuje 314TeR.

 

P.S

 

Bo tak do snu sie zastanawiam. Przeczytalem juz wątek o dsdt ale nadal nie mogę dojsc do odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie ? Czy dsdt ogranicza ilość kextów w folderze S/E/E ?

 

Edit:

 

Najprawdopodobniej za wiecha biosu następuje po probie odpaleniu funkcji sleep :roll: .

 

Edit 2:

 

Zawiecha wystepuje przy sleep,restart jak i przy Shut Down :-/ . Ponowne zaladowanie ustawien w biosie wszystko naprawia pomimo ,że wizualnie nic sie nie przestawia w ustawieniach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiecha wystepuje przy sleep,restart jak i przy Shut Down

Wieczorem może spojrzę jeszcze raz w ten kod i coś da się radę wymyślić, aby nie było problemów z CMOS...

Czy dsdt ogranicza ilość kextów w folderze S/E/E ?

Tak, jeśli zostanie prawidłowo zrobione... Na Twoim sprzęcie można by wsadzić do DSDT funkcje następujących kextów:

LegacyAppleAHCIPort

HDAEnabler - jeśli używasz

LegacyLPC

Injector do VGA - czy to string, czy kext

TMFix

Poza tym poprawione DSDT da:

Prawidłowe zarządzanie energią - czyli speedsteep - mniej ciepła wydzielanego i dłuższy czas pracy na akumulatorze

Poprawny sleep/restart/shutdown

Poprawna reakcja na zamykanie monitora...

itp itd... wiele z nich wymaga wiele pracy, wiedzy i zachodu w zaimplementowanie, ale Ty masz wydaje mi sie sporo farta... muszę się jeszcze dokładnie przyjrzeć, ale Twój kod DSDT przypomina te Mac'owe, a więc przeniesienie kodu z Mac Book'a Pro 3,1 lub 4,1 nie powinno być bardzo skomplikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 1.1

 

Sprawdź i daj znać czy jest zmiana w resetach cmos'u... zrobiłem dwie drobne modyfikacje dostosowując bardziej kod pod OSx86.

 

Nie mniej dziwne jest to, że Twój kod jeśli chodzi o te kluczowe podzespoły jak RTC, HPET, IPIC, TIMR itd... jest IDENTYCZNY z kodem Mac Book Pro 3.1... a pozostałe jakieś 75% jest identyczne z tym z MBP3.1, 15% niemal identyczne a może 10% to specyficzny kod compala...

FL90_mod_314TeR_v1.1.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 1.2 - poprawka dla RTC, mam nadzieję że pomoże, oraz poprawka dla LPC - powinna pojawić Ci się nowa opcja w oszczędny komputer, sprawdź tę kartę przed wrzuceniem tego DSDT i po wrzuceniu czy tak się stanie. Potem wypróbuj sleep z włączoną i wyłączoną tą nową opcją.

FL90_mod_314TeR_v1.2.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tę chwilę więcej Ci nie wymyślę... musiałbym mieć taki sprzęt na stole, poszukać fixów itd... ale Ty możesz jak najbardziej dalej eksplorować temat....
ok dobre i to co dziala. Ale jakies namiary co szukania przyczyny z sleep . I druga sprawa mam 8600M GT wrzucilem string z 8600 GT . I chyba w pelni ta grafa nie jest wykorzystywana . Gdzie moge poszukac odnosnie tego problemu. DSDT to ciekawy problem lecz chyba na ta chwile jestem za cienki w uszach .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok udalo sie. EFI 10.5 zainstalowane poprawiony plik com.apple.Boot.plist i mam 8600m gt oraz przezroczysty pasek. Rozpoznalo mi laptop jak MBP 4,1 . I jeszcze jeden maly problem jesli juz tu syfie. Problem z AIRPORT. Przy kazdym starcie systemu nie laczy mi odrazu z siecia tylko musze kilka razy nadusic na polaczenie. Wnerwia mnie to strasznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z AIRPORT.

Może sama karta jest jakaś trefna...

Nie dziala touchpad

A działał wcześniej? na czym... próbowałeś VoodooPS2?

 

z airportem sobie poradzilem. Mam taka nadzieje . Wczesniej nie mialem z tym problemu. Co do touchpada tak testowalem rozne wersje VoodooPS2 wrzucilem je do katalogu E/E . Pod Leopardem smigalo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.