Skocz do zawartości

GeForce 9200M GS


Romeo17
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, podepnę się do tematu:

Edit/rzooff: A ja proszę nie podpinać się do tematów dotyczących innej karty graficznej...

 

 

Posiadam laptopa Samsung R509 z kartą NVidia GeForce 9200M GS 256MB; system iAtkos - Leopard 10.5.5 ; zainstalowałem kexta(a raczej paczkę) NVEnabler. Po instalacji mam odpowiednią rozdzielczosc jak na mój monitor.Niestety gdy chcę otworzy jakiś film w DVD Player to mam komunikat :

 

There was an initialization error
A valid video device could be found for playback. [-70017]

 

W QuickTime'ie tego problemu nie ma i filmy normalnie się odtwarzają,probowalem tez PYM Player i VLC Player ale w nich sam dzwiek + czarne tlo.Podejrzewam ze brak mi tak zwanego ,,sterownika z akceleracją graficzną,,.

Proszę o pomoc i Pozdrawiam

 

Edit:

 

Dowiedzialem sie z tad: http://uphuck.ggrn.de/forum/viewtopic.php?f=13&t=2657 ze nie mam akceleracji graficznej ; a to informacja z mojego About This Mac:

GeForce 9200M GS: 

 Chipset Model:	GeForce 9200M GS
 Type:	Display
 Bus:	PCIe
 PCIe Lane Width:	x16
 VRAM (Total):	256 MB
 Vendor:	NVIDIA (0x10de) 
 Device ID:	0x06e8
 Revision ID:	0x00a1
 ROM Revision:	9200M GS OpenGL Engine [EFI] 
 Displays: 
Display: 
 Resolution:	1280 x 800
 Depth:	32-bit Color
 Built-In:	Yes
 Core Image:	Software
 Main Display:	Yes
 Mirror:	Off
 Online:	Yes
 Quartz Extreme:	Not Supported
Display Connector: 
 Status:	No display connected

 

Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uśmiałem się wybaczcie. EFI string i NVEnabler :-) masakra, nadgorliwość gorsza od faszyzmu. Brak restartu, sleep i shutdowna nie zawsze ma związek z grafiką. Prawie nigdy nie ma związku z grafiką. Heh, przyczyn takiego stanu może być wiele. Błędna obsługa portów USB, tabele DSDT źle dobrane lub z błędami. Lub taka uroda Twojego hackintosha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sleep i Shutdown dzialaly dopóki nie zainstalowalem tego : http://www.insanelymac.com/forum/index. ... pic=132089. Dodanie samego EFI Stringu w EFI Studio nic nie daje , tak samo ten ,,sterownik,, nie dziala bez tego wpisu, wiec musi być EFI String + ,,sterownik,,

 

Chyba ze istnieją jakieś inne które obsłużą Quartz Extreme i Core Image dla mojej karty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może Twój komputer jest jedynym przypadkiem, gdzie działa to, co na innych nie działa... Choc jest to mało prawdopodobne.

 

A tak poważnie to wypisujesz głupoty. Dowiedz się, co to jest EFI String i co to jest NVEnabler - żaden z nich nie jest sterownikiem. Nie ma takiej możliwości, żeby pomagało ich jednoczesne użycie. To po prostu nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj przede wszystkim problem jest taki, że to jest mobilna wersja...

EFI String odnosi się do konkretnego modelu karty. Spóbować możesz OSx86Tools. Tam jest opcja Custom, gdzie możesz wpisać dowolne dane dotyczące karty (model, RAM i rodzaj wyjść).

Tylko wywal wszystkie najpierw wszystkie inne rzeczy, które poinstalowałeś.

Jeśli nie ruszy, to wywalasz Stringa i próbujesz injectorów - trochę ich jest. Tylko pojedynczo. Zawsze przed instalacją nowego rozwiązania należy wywalić poprzednie!

Jest jeszcze enabler w Chameleonie 2.

Opcji jest sporo i musisz je po prostu wypróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie ma innej opcji zeby uruchomic tą kartę?

Działa tylko NVEnabler, ale NVEnabler=Nie dzialajacy sleep i shutdown.

 

PS.

Trochę poczytałem i nie używam już Efi String+kext :-P

tylko sam NVEnabler.kext

 

EDIT:

Juz po problemie,bo zainstalowalem Snow Leo,i przy NVEnabler nie ma juz tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na moim sprzęcie (patrz podpis) na Leopardzie 10.5.8 włączenie pełnej obsługi karty graficznej powodowało, że komputer nie zamykał się poprawnie. Używałem NVInject. Z wyjść działało HDMI bez dźwięku

 

Na Snow Leopardzie użyłem NVEnablera 64. Komputer poprawnie się wyłącza. Dodatkowo działają wszystkie wyjścia laptopa (VGA, czyli D-Sub i HDMI, dalej bez dźwięku).

 

Tak więc ta karta graficzna nie sprawia żadnych problemów pod Snow Leopardem 64bit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem NVInject. Z wyjść działało HDMI bez dźwięku
HDMI, dalej bez dźwięku

Dźwięku nie odpalasz injectorem dla VGA. Jedynym sposobem odpalenia dźwięku na HDMI jest poprawne odpalenie wbudowanej karty muzycznej w przypadku laptop'a i poprawne połączenie jej z VGA - to dotyczy tylko desktop'ów. Jeśli dźwięk cyfrowy z HDMI jest pod windows, to i pod OS X jest bardzo duża szansa na uruchomienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.