Skocz do zawartości

Ariva@Link200


Gość Quell

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 401
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość carolef

Zmieniłem z gałęzi oficjalnej na test. Przy próbie wyszukania kanałów ręcznie - skanowanie całego satelity zawiesza się na 20%. Fast Search nadal nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość j00zek

To jest problem sterownika uniwersalnego głowicy. Objawia się nie wiadomo czemu tylko przy skanowaniu. Dla tych co korzystają tylko z openPLI i nie mają zainstalowanego neutrino, poprawka niedługo będzie w opkg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość carolef

Na esi ta sama lista nie ma N/A.  Lista od richter z opkg też raczej nie ma N/A.

 

Dziś na próbę przełożyłem dekoder do drugiego pokoju gdzie mam lepszy sygnał antenowy (lepsze kable położone). To samo fast search nie działa. Po przeskanowaniu satelity nadal N/A na niektórych kanałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny zabrałem się zapakowania GOS do Arivy, został mi po serwisie msata 16GB więc przez przejściówkę wrzuciłem do Arivy. Znowu te same problemy z programami. Po aktualizacji i załadowaniu list Richtera sporo n/a. Te na szaro po prostu skasowałem, te na biało są konkretnymi programami.

Zrobiłem też test załadowania kopii list z nboxa przez dreamEDIT ale jest to samo. Zauważyłem pewną dziwną rzecz, jak zrobiłem skan jednej cz. 11508V (np. TVN Fabuła) nie znalazł nic. Czestotliwość w górę czy w dół i znajduje programy. Oczywiście instalacja sat nie ma tutaj nic do rzeczy bo inne boxy działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam żadnych problemów z arivą. Nie mam zadnych kanałó NA, więc nie mam jak pomóc.

 

Możesz rozwinąc wątek o zmianie czestotliwości? Chodzi Ci o to, że dla 11508V nie znajduje a dla 11507V juz tak? Nie rozumiem tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się wybiera ręczne szukanie, strzałkami prawo/lewo wybiera się transponder. Jeden przed i jeden po 11508V sprawdziłem. Czy u Ciebie są kanały na częstotliwości 11508? Np. Tvn fabuła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę, 11508v ma na sobie tvn turboHD i tvn styleHD, więc na pewno działa poprawnie. Żadnych problemów z kanałami polskimi nie mam.

 

p.s. Zakładam, że masz wersję z drzewa testing ze wszystkimi aktualizacjami, które do tej pory sie pojawiły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny zabrałem się zapakowania GOS do Arivy, został mi po serwisie msata 16GB więc przez przejściówkę wrzuciłem do Arivy. Znowu te same problemy z programami. Po aktualizacji i załadowaniu list Richtera sporo n/a. Te na szaro po prostu skasowałem, te na biało są konkretnymi programami.

Zrobiłem też test załadowania kopii list z nboxa przez dreamEDIT ale jest to samo. Zauważyłem pewną dziwną rzecz, jak zrobiłem skan jednej cz. 11508V (np. TVN Fabuła) nie znalazł nic. Czestotliwość w górę czy w dół i znajduje programy. Oczywiście instalacja sat nie ma tutaj nic do rzeczy bo inne boxy działają.

 

Pytania:

1. Czy problem występuje tylko na GOS? Sprawdzałeś na innym oprogramowaniu?

2. To, że inne boxy działają, nie jest żadnym dowodem. Wystarczą różnice w jakości elektroniki związanej z głowicą. W dodatku 11508V jest jednym z najbardziej podłych (siła, jakość sygnału) transponderów. Jeśli są jakieś problemy z instalacją (jakość kabli, jakość konwertera) to kłopoty z nim są mocno prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@carolef, u Ciebie na jakimś innym niż oryginalny programy z tej cz 11508v działają? (TVN Fabula, TVN HD itp.)

 

 

@Abraham,

1. To samo jest na GOS oraz Hyp4.5. Na oryginalnym wszystkie programy świecą.

2. Instalacja jest dobra, LNB wysokiej jakości (Inverto Black). Wiem, że ten transponder jest delikatnie mówiąc słaby.

P.s. zajmuję się między innymi instalowaniem i ustawianiem anten sat więc u mnie ten problem można pominąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że nie masz przesterowanej głowicy (Inverto Black).

 

Czy nie działa tylko ten jeden transponder czy lista jest większa?

 

 

Nie za bardzo rozumiem co masz na mysli "przesterowana głowica". Nie sprawdzałem innych częst. po kolei, ta akurat jest dosyć ważna bo są na niej TNV HD czy Fabuła. Właśnie sprawdziłem Arive S300 i jest wszystko super.

Jak widać nie tylko ja mam problem z 11508V. Czy ktoś może potwierdzić, że na GOS w Link@200 działają programy TVN HD czy TVN Fabuła?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam żadnych problemów z arivą. Nie mam zadnych kanałó NA, więc nie mam jak pomóc.

 

Możesz rozwinąc wątek o zmianie czestotliwości? Chodzi Ci o to, że dla 11508V nie znajduje a dla 11507V juz tak? Nie rozumiem tego.

 

 

Możesz potwierdzić, że wszyskie kanały z 11508V u Ciebie grają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, sorki.

Skoro inne dekodery działają (nboxy różne, openbox, Ariva s300) oraz ten Link@200 na oryginalnym sofcie, to co jest grane? Może jakaś konkretna seria nie działa poprawnie na E2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest jakiś problem to głęboko. h4 i GOS używaja innych sterowników głowicy. Z innego forum wiem, ze na sterowniku GOS działają tunery, które miały problemy z H4.

masz zainstalowane neutrino? możesz zainstalować?

Mozesz sprawdzic, jak na nim bedzie się tuner zachowywać?

Mozesz podesłać swoją listę kanałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srawdzę na neutrino. Jakie znaczenie ma lista kanałów? Używam tylko Richtera, która jest dostepna w GOS menadżer. Chodzi o to, że na E2 nie działa na tej przykładowej częstotliwości. Niezależnie czy z wgranej listy czy też jak sam zrobie skanowanie transpondera 11508V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój, skoro piszę, to chcę pomocy. Odpowiedziałem jakiej listy używam. Ta sama lista we wszystkich nboxach działa bardzo dobrze więc nie za bardzo rozumiem idei z wysyłaniem jej do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne... post 71  :)

Ale dajmy sobie spokój z przepychankami słownymi, nie bądźmy jak politycy, he, he...wróćmy do merytoryki problemu. Teraz zrobiłem test na Hyp 4.1 i...wszystkie kanały działają. Szczerze, to już nic z tego nie rozumiem.

Dodam, że wrzuciłem ostatnią listę Richtera dreamEDITem. WSZYSTKIE programy działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poradziłem sobie z pozycjami N/A poprzez usuniecie wszystkich ulubionych manualnie z tunera a następnie na nowo załadowałem listę pobraną przez fast scan z Nboxa, polecam spróbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz napisać dokładnie co i jak zrobiłeś? jaką listę z nboxa załadowałeś do Link200?

 

 

Tak dla pewności wrzuciłem H4.1 na mój ssd/usb z nowymi listami Richtera i wszystko ładnie działa. Dam sobie spokój z GOS na Link@200 póki co.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, że będzie, jak będa wiarygodne i sprawdzone informacje.

Ale jak ktos raz pisze, że mu nie dziła na żadnym sofcie a za chwilę, że na tym samym co nie działało działa perfekcyjnie, to niestety nie jest wiarygodnym źródłe. Pomijam już moja prośbę o jeden test, który oczywiscie nie został wykonany. Ech...

No bo i po co, przecięz inni piszą że działa, i potwierdzaja to, więc to na pewno wina softu a nie użytkownika ;)

I to nie jest komentarz do ciebie kolego @carolef, fast scan nie działa też u mnie (nie wiem czy w ogóle działa) więc sznsa, że zaczie jest duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pijesz do mnie, to pisałem, że nie działa na GOS i Hyp 4.5. Później robiłem testy na oryginalnym i działa (co zreszta zauważył też kolega carolef) oraz na Hyp 4.1. Jeszcze raz proszę, dajmy sobie spokój z przepychankami słownymi, to do niczego nie prowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj już miałem dosyć z nim zabawy. Dzisiaj wieczorem podejdę jeszcze raz i załaduje Neutrino. Może przydałby sie do porównania sterownik z H4.1, to mogę podeslać. Tylko napisz jaki to plik/pliki.

 

Dzisiaj miałem problem z softem. Próbowałem na trzech różnych penach, formatowałem na ext2 i ext3 w linuxie. Ciągle pokazywał sie błąd: Booterror1 i ładował sie oryginalny soft. Pobierałem soft już kilka razy i ciągle to samo. Co ciekawe, że soft innej "firmy" bootował się bez problemu. Może robie jakiś "czeski" błąd.

 

 

Następne obserwacje...

1. Na Neutrino działa dobrze, znalazł wszystkie kanały :) ale osobiście mi się nie podoba więc go sobie daruje.

2. GOS uruchamia mi się tylko z partycji ext2 sformatowanej programem j00ztalator, przed uploadem softu.

3. Wszystkie kanały/częstotliwości teraz działają ale system na Link200 chodzi trochę ciężko.

4. To tylko i wyłącznie moje osobiste zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...