Skocz do zawartości

Czy aktualny System Core rootfs = starszy System Core rootfs z aktualizacjami


Gość Kasan1970

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kasan1970

Od zawsze się zastanawiałem czy aktualny, czysty i oryginalny System Core rootfs pobrany ze strony nbox.xunil.pl = starszy System Core rootfs z pobranymi aktualizacjami ? Chodzi mi o to czy jak mam wgrany system pobrany kilka miesięcy temu z pobranymi w między czasie wszystkimi aktualizacjami to czy jest sens wgrywania nowej, ostatniej i oryginalnej wersji systemu pobranej ze strony, czy podczas samodzielnej, kolejnej aktualizacji starszej wersji nie zamula się system, nie pozostają żadne śmieci, itp. (oczywiście pod warunkiem, że wgrywa się tylko same aktualizacje bez żadnych innych kombinacji) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System Core na WWW jest aktualizowany jak mam czas. Poprawek jest tak dużo czasem, że nic innego by człowiek nie robił tylko wydawał nowe System Core.

 

Ogólnie jeżeli czytasz to co jest na stronie i regularnie aktualizujesz system to jest bardzo prawdopodobne, że jest on świeższy (nowszy) niż System Core.

 

System Core powinno się używać tylko wtedy gdy:

  • nie masz jeszcze GOS;
  • coś się takiego stało, że nie można odratować istniejącego GOS.

Jeżeli system masz w NAND/NOR to po jakimś czasie (specyfika działania NAND/NOR) może dochodzić do zmniejszania się dostepnej pojemności. Aby przywrócić całe wolne miejsce do użycia należy wyczyścić 100% pamięci FLASH. Wtedy polecam zrobić kopię systemu co działa (jest do tego narzędzie w OPKG) i wgrać ponownie to co działa teraz i dalej używać.

W GOS chodzi właśnie o to aby nie instalować co chwilę wszystkiego a aktualizować. Tuner ma służyć do tego do czego został stworzony (tutaj oglądanie SAT) a nie do wiecznego wgrywania softów, konfigurowania, ustawiania i ogólnego zdenerwowania reszty domowników.

Sama aktualizacja nie pozostawia śmieci o ile czytasz WWW i usuniesz nie potrzebne już paczki bo inna zastąpiła poprzednią. Do tej pory chyba dwa takie przypadki były. Reszta aktualizacji podmienia pliki i już. Linux to nie Windows - tu raczej nic nie zamula (w nowszych systemach Windows podobno już jest lepiej, ale nie jestem kompetentną osobą by to potwierdzać albo obalać).

 

Mój System Core na PEN i w NOR istnieje od listopada 2013. Przeżyło paczkowanie systemu i liczne aktualizacje, które wychodziły. Odzwyczaiłem się kompletnie od wgrywania od nowa i konfiguracji wszystkiego raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...