Skocz do zawartości

BSLA - problem z podłączeniem do sieci.


Gość kaczorkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kaczorkowski

Witajcie

 

Znajomy zmienił dostawcę internetu na UPC, dostał standardowy modem/router i nie mogę poradzić sobie z podłączeniem nBoxa do sieci.

 

Ustawienie DHCP jak i ręczne nie pozwala potwierdzić adresu IP. Na tym samym kablu laptop działa prawidłowo.

W przypadku ustawienia DHCP na routerze widać podłączonego klienta z MAC Nboxa ale adresu router nie wystawia w polu HOST widać wpis UNKNOW ...

Jak ustawię IP ręcznie router "nie widzi" nBoxa ...

Brama oczywiście ustawiona, maska też, resetowałem tuner w każdej konfiguracji, restartowałem sieć ... Nic to nie daje :(

Adres oczywiście ustawiony zgodnie z ustawieniami sieci lokalnej.

Testy robiłem na 192.168.0.1 i 192.168.1.1 (brama) + IP z puli.

 

Dla testu ustawiłem router UPC w trym BRIDGE i podpiąłem do tej pory używany modem ... nBox dostał adres IP ...

 

Gdzie może być problem ???

Może nazwa hosta musi być gdzieś ustawiona ???

Może ten router UPC nie lubi nBoxów ???

 

GOS zainstalowany jakiś czas temu ale na bieżąco uaktualniany.

MAC nBoxa standardowy 11:22:33 itd.

 

Dziękuję za wszelkie sugestie.

 

Pozdrawiam

 

Rafał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość kaczorkowski

...

MAC nie miał znaczenia (w tym przypadku), trzeba było zacząć od obejrzenia kabli ...

 

Ale od początku ...

Dziś była 3-cia wizyta "serwisowa" u kolegi i wreszcie poznałem przyczynę problemów ... przynajmniej tak mi się wydaje ...

 

Macher który zaprawiał koledze skrętkę nie zrobił przeplotu i z uwagi na długość kabla tuner nie mógł dogadać się z routerem. Podobnie było z TV też brak sieci - taka sama długość kabla i brak przeplotu.

Jak dodatkowo przed tunerem wpiąłem switch sieć zadziałała od razu. Oczywiście TV wpięty do tego samego switcha też od razu znalazł sieć.

 

Dlaczego czepiłem się długości kabla ... na krótszym kablu, też bez przeplotu (inny pokój, około 1/3 długości kabla) tuner bez problemu podłączył się do sieci.

 

Już na spokojnie następnym razem wezmę zaciskarkę i pozarabiam kable jak trzeba.

 

P.S.

Zawsze zostaje jeszcze możliwość że kable są uszkodzone ...

 

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macher który zaprawiał koledze skrętkę nie zrobił przeplotu i z uwagi na długość kabla tuner nie mógł dogadać się z routerem.

 

W sumie to jestem ciekawy co to ten "macher" zrobił z tym kablem. Ale z drugiej strony: http://forum.xunil.pl/index.php/topic,1939.msg27474.html#msg27474 ... u mnie też przyczyną problemów był kabelek :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaczorkowski

Zrobił tak :

 

- pół pomarańczowy

- pomarańczowy

- pół zielony

- zielony

- pół niebieski

- niebieski

- pół brązowy

- brązowy

 

Identycznie wszystkie wtyczki tak wyglądają więc to było celowe działanie :)

 

Kable - 2 sztuki - idą razem z innymi (telefoniczny i 3 x koncentryk) i najwidoczniej zakłócenia są na tyle duże, że sieci brak ...

Jak taki stan rzeczy naprawił wpięty switch nie wiem. Może zadziałał jako wzmacniacz lub filtr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaczorkowski

Takie małe gówienko 4 portowe chyba z tp-link'a ... ważne, że działa i kolega przestał marudzić.

Tak jak pisałem na krótkim kablu (ok. 6 m) działa, na takim ponad 20 m już nie ...

 

Macher był z UPC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...