Skocz do zawartości

Problemy z VoodooHDA


Krzyychu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Aktualnie posiadam Snow Leopard 10.6.2 uruchomionego w 32 bitach. Rozwiązanie karty dźwiękowej na USB jest póki co ok, ale to nie to samo co zintegrowana karta dźwiękowa ( ALC889A ). Płyta główna to EP45-UD3P. Chciałem skorzystać że sposobu przez VoodooHDA, instalacja poszła sprawnie, działa dźwięk 5.1, ale np. w itunes jest niezadowalający ( słychać drobne scinki przy piosenkach w dobrej jakości ). Oraz nie działa mikrofon, zakładka z wyjściami pokazuje dwa mikrofony, mimo że mam tylko jedno takie wejście ( przedni panel nie jest podłączony ).

 

zy0xuny8pnt1zwa822s.png

 

 

Dodam że VoodooHDA działa u mnie w wersji 0.2.2 ( bodajże ) bez prefpanela. Czy macie jakiś pomysł jak sobie z tym poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prefpanel jest wymagany aby działał mikrofon.

 

Artefakty z dźwięku, mogą być wynikiem błędnego routingu przerwań... niestety może się okazać koniczna modyfikacja DSDT i takowych poprawek poszukaj konkretnie pod swoją płytę. Może ktoś już rozwiązał ten problem.

 

PS na ALC889a jest wiele sposobów na uruchomienie, jeśli nie potrzebujesz dźwięku 5.1 z analogu, to najelegantsza metoda, i najbardziej niezawodna, to poprawka do DSDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z dzwiękiem jakoś ustały, zainstalowałem prefpanel, ale nadal widzę dwa wejścia mikrofonowe i żadne z nich nie działa. Co do DSDT, jedna osoba posiadająca płytę taką jak moja go udostępniła, ale przecież czyjeś DSDT nie będzie działać na moim sprzęcie. ( udostepnił tylko dsdt.aml, a nie poradnik )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przecież czyjeś DSDT nie będzie działać na moim sprzęcie.

To nie tak do końca...

Jeśli ma taki sam procesor, to na 99,9% będzie działać. A jeśli ta osoba zmodyfikowała DSDT o poprawkę do dźwięku, to zawsze ją możesz podejrzeć i u siebie zaaplikować identyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;-)

 

Też miałem problem z VoodooHDA trzaski i nie działający mikrofon. Jakość dźwięku na początku mi nie przeszkadzała jednak po 2 dniach zaczeło mnie to irytować. Zacząłem więc szukac jakiegoś rozwiązania i udało mi sie z AppleHDA i HDAEnabler for x64 (u mnie działa na 32bit) http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=188349 (jednak moje audio to ALC888 a ty masz ALC889A), moim zdaniem nie masz nic do starcenia i warto spróbowac. Dzwiek u mnie jest czysty i wyraźny, wykrywa wszystkie wyjscia czyli pewnie 5.1 bedzie działac, nie powiem Ci napewno bo nie mam 5.1

 

Powodzenia, pozdrawiam :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumię mam jakiś postęp, kompilacja dsdt.aml od nowa + edycja applehda.kext. Wszystko się uruchamia itp, ale np. żeby dostać dzwięk 2.0 muszę wpiąć zielony kabele, do czarnego wejścia, gdzie normalnie wpinam bass. A mikrofon też nie działa, ale podejrzewam że to wina złego applehda. Czy możecie mi pomóc z wybraniem odpowiednio zmodyfikowanego pliku, do mojej karty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi pomóc z wybraniem odpowiednio zmodyfikowanego pliku, do mojej karty?

A kto odsłucha czy dobry wyjściem idzie dźwięk, oraz czy działa mikrofon...

 

Niestety w większości musisz sam sprawdzać kolejne wersje... zapewne znajdziesz tę działającą... Mikrofon najczęściej jest uruchamiany tylko jeden, i to najczęściej tylko frontowy z panelu HDA... niestety wynika to z ograniczeń AppleHDA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc frontowy, masz na myśli ten panel z przodu obudowy?

Tak.

 

Standard HDA przewiduje dwie możliwości podpięcia mikrofonu, z tyłu obudowy, oraz z przodu za pomocą właśnie panelu HDA. Hackintoshowcy przeważnie modyfikują kexty tak ze działa mikrofon przedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.