Skocz do zawartości

haMac.pl używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tę wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuję użycie cookie

Zdjęcie

Asus P5W DH Deluxe instalacja Snow Leoparda od A do Z


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
234 odpowiedzi w tym temacie

#1 314TeR

314TeR

  Administrator

 • Administrators
 • 18257 postów
 • LocationWarszawa

Napisano 24 listopad 2009 - 22:47

Wersja:
BETA 1.0 - 2009.11.24 - Pierwsza publikacja.
BETA 1.1 - 2009.11.27 - Dodana lista modyfikacji DSDT
BETA 1.2 - 2009.11.27 - Pierwsza wersja pakietu instalacyjnego dla płyty - wersja BETA 1.0.2
BETA 1.3 - 2009.11.27 - Pierwsza wersja BootCD do instalacji Snow Leoparda - wersja BETA 1.0.2
BETA 2.0 - 2009.12.16 - Nowa wersja BootCD - beta 2.0, Snow install Pack beta 2.0, implementacja dźwięku legacyAppleHDA, oraz VoodooPS2
RC1 3.0 Final - 2010.02.05 - Kolekcja DSDT z poprawionym HotPlug dla FireWire. Do pobrania z załącznika.
RC2 3.0 Final - 2010.02.07 - Finalny w wersji 3.0 pakiet instalacyjny Asus P5W DH Deluxe Snow Leopard install pack.
RC3 3.0 Final - 2010.02.07 - Finalny w wersji 3.0 BootCD zawierający install pack dla Asus P5W DH Deluxe Snow Leopard.
3.0 Final - 2010.02.07 - Ostateczne poprawki do tekstu, uzupełnienie informacji pod katem finalnej wersji 3.0.
3.0 Final - 2010.10.21 - Nowe linki pobrań BootCD i pakietu instalacyjnego.
3.0 Final - 2011.02.17 - Dodane informacje jak uzyskać dźwięk po aktualizacji do 10.6.3 i wyżej, oraz jak ręcznie poprawić DSDT pod własny CPU aby uzyskać sleep, shutdown.
4.0 DP - 2011.04.10 - Developer Preview nowej wersji, dostępne do testów tu:
http://hamac.pl/topi... ... vt4415.htm
:arrow: Słowo wstępu i cel jaki chcemy osiągnąć.

Cel
Zrobienie z komputera opartego o płytę ASUS'a P5W DH Deluxe idealnego Hackintosh'a.
Dołączona grafika

Co to znaczy idealny Hackintosh?
Idealny Hackintosz, czyli ma wszystko działać i żadnych ingerencji w system - system ma być identyczny w 100%, z tym który jest na Mak'ach. Modyfikować będziemy sprzęt aby udawał/pracował tak samo jak prawdziwy Mac.

Jak będzie wyglądać instalacja?
Instalacja ma być wykonywana z oryginalnego nośnika, bez konieczności wcześniejszej instalacji systemu z dystrybucji czy poziomu innego systemu Mac OS X. Wkładamy oryginalną płytę, wcześniej poprzedzoną specjalną płytą startową, a następnie instalujemy system tak samo jak na Mac'u. Po zakończeniu instalacji wgrywamy pakiet instalacyjny dla płyty zawierający pakiet sterownikowi i bootloader potrzebny aby system startował z HDD, i to wszystko. Osoby chcące jedynie zainstalować system, bez wtajemniczania się co zostało zrobione i po co, wystarczy że wykonają kroki z rozdziałów 1 i 2. Dalsze rozdziały jedynie dla chętnych wiedzy.

Wymagane komponenty
Aby komputer pracował wydajnie i stabilnie, musi być wyposażony w komponenty współpracujące poprawnie z Mac OS X, a są to:
 • Płyta główna ASUS P5W DH Deluxe z wgranym BIOS'em 3001
 • Procesor Intel z rodziny Core wykonany w technologi 65nm, może to być np E6750, E6300, Q6600
 • Pamięć minimum 1GB DDR2 - zalecane 4GB lub więcej
 • HDD SATA - bez danych - będzie na nim zakładany od nowa system plików.
 • Napęd DVD lub nagrywarka, zalecana SATA, ale może być też IDE.
 • VGA PCI-E kompatybilną z Mac OS X - Polecam modele NVidia, np 7300GT, 8600GT, 9400GT, 9600GT lub ATI 4870*
 • Klawiatura i mysz na USB (można użyć urządzeń na PS/2 - ale wymagają one dodatkowych modyfikacji które należy samemu wykonać)
 • Płyta instalacyjna z Mac OS X Leopard lub Snow Leopard - wedle gustu
 • Pobrane z tego poradnika obraz ISO płyty Boot-132, wraz z zestawem instalacyjnym poprawek do płyty.**
*Inne modele można też uruchomić, nie mniej te powinny chodzić bez wykonywania dodatkowych zabiegów. Na co dzień najlepiej sprawują się następujące modele kart: NVidia z linii co najmniej 9xxx lub bardzo dobrą i mocna ATI 4870.
** Dostępna wersja 3.0 Final dla Snow Leoparda, wersja dla Leoparda w przygotowaniu.

Potwierdzona funkcjonalność sprzętu.
Wszystkie komponenty płyty głównej działają poprawnie. Żadnego gubienia podzespołów, wolnego działania USB itp, wszystko działa jak powinno ze 100% wydajnością.
 • Działa poprawnie sleep/restart/shutdown.
 • Poprawnie działają wszystkie porty USB.
 • Poprawnie działa FireWire.
 • Karta muzyczna działa w oparciu o oryginalny AppleHDA - brak artefaktów w dźwięku.
 • Komputer można wybudzić z stanu uśpienia za pomocą klawiatury lub myszki USB.
 • Poprawna praca SpeedSteep'u z stanami CST - dla procesorów 65nm - zarządzanie energią działa identycznie jak na Mac'u, a temperatury osiągane w Mac OS X są identyczne z tymi z Windows.
 • Bezproblemowa aktualizacja systemu przez SU.
 • Poprawna praca Time Machine oraz Bonjour na obu kartach LAN

:arrow: 1. Ustawienia BIOS'u.
Poradnik powstał na bazie prac z BIOS'em 3001. Jeśli BIOS w płycie jest w innej wersji to przed przystąpieniem do dalszych prac należy wpierw wgrać BIOS 3001, przywrócić ustawienia BIOS'u do domyślnych, a następnie zmodyfikować ustawienia BIOS'u wg wskazówek na poniższych zdjęciach. Poprawne ustawienie BIOS'u zapewni, że na 100% będzie wszystko działać jak powinno.
Na czerwono zostały zaznaczone wartości krytyczne, których wartość należy zmienić względem ustawień domyślnych BIOS'u, w sposób taki jak na zdjęciach. Można oczywiście dostosować inne wartości, jak np kontrolę pracy wentylatorów, kolejność uruchamiania z HDD, czy wyłączyć zbędny sprzęt np Lan2 jeśli jest nie używany itp... Odejście o ustawień zaznaczonych na czerwono można zrobić wyłącznie jeśli absolutnie i bezwzględnie wiemy co ta funkcja robi oraz jaki będzie ona miała efekt na działanie systemu. Jeśli nie mamy pewności, to należy ustawić wszystkie parametry tak jak jest pokazane niżej.

Zakładka Main, tu wchodzimy w sekcję IDE Configuration
Dołączona grafika

i ustawiamy kontroler SATA ICH7-R do pracy w trybie AHCI
Dołączona grafika

W sekcji Advanced będzie najwięcej zmian, musimy odwiedzić co najmniej te zaznaczone na czerwono
Dołączona grafika

Sprawdzamy czy ustawienia taktowań są domyślne, inne ustawienia mogą skutkować wyłączeniem przez płytę speedsteep'u, ale oczywiście można poeksperymentować
Dołączona grafika

Bardzo ważne ustawienie, niestety często przeoczane i pomijane. Bez zmiany z Auto na Enable nie będzie działał Sleep!
Dołączona grafika

Najważniejsza sekcja, aby działał kernel Vanilla oraz poprawnie SpeedSteep z stanami CST dla procesorów 65nm, należy ustawić Execute Disable Bit na Enable, oraz Enhanced C1 Control na Auto. Pozostałe parametry należy zostawić z wartościami domyślnymi BIOS'u.
Dołączona grafika

Dla użytkowników 4GB Ram i więcej należy włączyć Memory Remap, posiadacze mniejszej ilości RAM mogą zostawić tę opcję wyłączoną.
Dołączona grafika

Ustawienie trybu pracy przedniego panelu Audio, oraz ustawienie kontrolera JMicrona (m.in złącze e-Sata) w tryb AHCI. Tu jeśli nie korzystamy z wszystkich układów, to można część śmiało powyłączać. Jeśli nie używamy dysków czy napędów optycznych podłączonych do kontrolera JMicron do uruchamiania czy instalacji z nich systemów, to śmiało można wyłączyć BOOTROM, a skróci nam to procedury POST BIOS'u.
Dołączona grafika

Ostatnie z ostawień, tu nie udało mi się jednoznacznie stwierdzić czy włączenie wsparcia dla specyfikacji ACPI 2.0 jest potrzebne, ale włączenie na pewno nie przeszkadza a OS X i inne systemy działają poprawnie.
Dołączona grafika

:arrow: 2. Instalacją Mac OS X z oryginalnej płyty instalacyjnej tzw. Retail
Instalacja Snow Leopard 10.6.x.
Należy pobrać, rozpakować i wypalić na CD obraz ISO płyty BootCD dla Snow Leoparda Snow Leopard BootCD for P5W DH Deluxe - Final 3.0.zip. Do pobrania z załącznika do tego poradnika lub stąd:
http://hotfile.com/dl/77407220/b0174ab/Snow_Leopard_BootCD_for_P5W_DH_Deluxe_-_Final_3.0.zip.html
Uruchomić komputer z BootCD, po załadowaniu ekranu wyboru napędów, należy wyjąć BootCD, włożyć oryginalną płytę instalacyjną Mac OS X Snow Leopard do napędu, odczekać chwilę aż napęd rozpozna że została włożona płyta, nacisnąć klawisz F5 aby odświeżyć listę. Wybrać włożoną płytę z instalacją Snow Leoparda i nacisnąć Enter. W tym momencie zacznie się ładować instalator Mac OS X. Następnie należy zainstalować Mac OS X identycznie jak na Mac'u, wcześniej na dysku docelowym zakładając co najmniej jedną partycję i formatując HDD z formatem partycji GUID z poziomu "Narzędzia dyskowego" dostępnego w górnym menu. Po poprawnym zainstalowaniu Mac OS X, należy ponownie włożyć płytę BootCD i uruchomić komputer z niej, następnie z bootloader'a wybrać dysk gdzie zainstalowaliśmy Mac OS X i nacisnąć Enter. Nastąpi pierwsze uruchomienie Mac OS X z dysku. Jeśli wszystko dobrze poszło to obejrzymy filmik powitalny z muzyczką, a po nim musimy wykonać niezbędne kroki w kreatorze instalacji w sposób identyczny jak na Mac'ach. Po uruchomieniu systemu na pulpicie będzie widoczna zamontowana płyta "Boot CD" i aby dokończyć instalację haMac'a, należy z jej głównego katalogu zainstalować pakiet P5W DH Deluxe Snow install pack - Final 3.0, a jako dysk docelowy wybrać dysk na którym zainstalowaliśmy Mac OS X.
I to wszystko. Od tej chwili nasz haMac będzie pracować jak oryginalny Mac, Można teraz pobrać dostępne aktualizacje przez SU, poustawiać system wg preferencji, zainstalować ulubione aplikacje itp itd... oraz cieszyć się z zakończonej instalacji.

*Pakiet instalacyjny przygotowany jest dla procesora E6750, osoby posiadające inny procesor muszą podmienić DSDT.aml w /Extra na DSDT.aml z /Extra/DSDT 3001 - v3.0 Final.

UWAGI:
Po aktualizacji do 10.6.3 przestaje działać dźwięk, wymagane jest spachowanie AppleHDA pod układ dźwiękowy obecny na P5W DH Deluxe czyli ALC882. Jeśli mimo podmiany DSDT na jedno z przykładowych nie działa Sleep, Shutdowna, to trzeba poprawić ręcznie DSDT pod własny CPU. Jak uzyskać dźwięk i poprawić DSDT opisane jest w tym poście:
http://hamac.pl/topi... ... .htm#25753


Alternatywna droga instalacji:
Zamiast metody BootCD, można oczywiście posłużyć się metodą OSInstall.mpkg wg poradnika instalacji Ratail'a, mojego autorstwa dla Leoparda lub autorstwa rzooff dla Snow Leopard'a
Dla Snow Leoparda można użyć pakietu instalacyjnego, dla Leoparda należy kexty i bootloader zainstalować wg poradnika. Jedynie kexty z powyższych poradników należy zastąpić poniższymi dedykowanymi dla P5W DH Deluxe, oraz wgrać poniższe dedykowane DSDT dla tej płyty. Jako bootmanager należy zainstalować netkasowe PC_EFI 10.5 lub Chameleon 2.0RC4.


:arrow: 3. Modyfikacje DSDT, dedykowane kexty, pakiety instalacyjne itd.
Rozdział dla zaawansowanych i chętnych wiedzy.
DSDT jest przygotowane w kilku wersjach zależnej od procesora. Należy wgrać wersję która jest dostosowana do posiadanego procesora.

Change Log modyfikacji DSDT
v 1.0
Dodano metodę DTGP
TM Fix dla LAN1
LPC Fix
Poprawki PIC, TMR, RTC0, HPET
dodano "Return ()" w brakujących sekcjach
poprawa kolejności w metodzie SMBC
poprawki _T_0 -> T0_0, MUTE, 0xFFFF
v 1.1
Dwie różne wersje dla 2-CPU i 4-CPU
Poprawki dla SpeedSteep: modyfikacje CFGD, NCPU
v 1.3
Poprawki dla SpeedSteep
Naprawiono sleep i shutdown popsuty w v.1.1
Nowy LAN0 i LAN1 TM Fix - bulit-in + location
Redukcja zbędnego kodu DSDT dla OS X - usunięto zbędne urządzenia FDC, ASOC, SIOR - przed 12357, po 5661 linii kodu.
v 1.5
Zmiana nazewnictwa urządzeń na styl Apple'a:
ASUS -> Apple
PIC -> IPIC
DMAD > DMAC
TMR -> TIMR
RTC0 -> RTC
COPR -> MATH
OMSC -> LDRC
SBRG -> LPCB
MCH -> MCEH
CHN0 -> PRT0
CHN1 -> PRT1
IDE1 -> SATA
EUSB -> EHCI
USB1 -> UHC1
USB2 -> UHC2
USB3 -> UHC3
USB4 -> UHC4
Modyfikacja sekcji SATA (dawniej IDE1)
Dodano inicjalizację ICH7-R/SATA jako ICH7-M
v 1.5.1
Dodano Fix do uruchomienia JMicrona PATA
v 1.6
Zmiana kodu JMicrona PATA/SATA na kod z P5B-V
Dodano _SUN
v 1.7
Porót do oryginalnego kodu JMicrona PATA/SATA
poprawki do JMicrona
Modyfikacje _SUN
v 1.8
usunięto inicjalizację ICH7-R
poprawki do SATA ICH7
v 1.9
FireWire "Runtime power conservation" Fix
poprawki _SUN - usunięto zbędne wpisy
Czyszczenie kodu
EHCI - dodano AAPL na wzór Mac Pro
v 2.0-2.2
Poprawki i modyfikacje HDAEnabler.
v 3.0
Ostatnie szlify, poprawki dla FireWire, usunięte zbędne SUN

Pakiet instalacyjny P5W DH Deluxe Snow install pack - Final 3.0
Wersja Final 3.0
Do pobrania w załączniku lub tu:
http://hotfile.com/dl/77420041/42cb46e/P5W_DH_Deluxe_Snow_install_pack_-_Final_3.0.zip.html
Opis:
Instaluje Chameleon 2.0RC4 AsereBLN v1.1.8 we wskazanej partycji
Instaluje /Extra z całą zawartością (kexty, DSDT, tematy chameleon'a itd)

Domyślnie instalowane jest DSDT dla procesora E6750. Wersja dla innych procesorów dostępne w podkatalogu DSDT 3001 - v3.0 Final. Po wgraniu należy dostosować zawartość smbios.plist i wyedytować częstotliwość procesora, pamięci, i inne parametry wstrzykiwane w system z tego pliku, na takie jakie ma posiadany komputer. W załączonym com.apple.Boot.plist została dołożona procedura uruchomienia VGA, więc jeśli posiadamy nowoczesną kartę GForce'a lub ATI, to VGA powinna zostać od razu uruchomiona bez konieczności jakichkolwiek dodatkowych działań. Jeśli nie zadziała, należy usunąć tę procedurę i zastosować własny FIX.

UWAGA!! Zestaw obecnie zawiera wszystkie kexty jakie są potrzebne do uruchomiania w 100% Snow Leoparda łącznie z dźwiękiem i obsługą PS/2.

Proszę o komentarze i uwagi... bardzo zależy mi aby usłyszeć co uzupełnić w pierwszej kolejności, co działa, co nie działa (może o czymś zapomniałem) itp itd..

Załączone pliki


ASUS MAXIMUS VII IMPACT | Core i7-4790K | 16GB DDR3 2400 CL10 | GTX 980 Ti | FiiO E10 | OS X Retail via UniBootX Clover

ASUS Z87M-PLUS | Core i5-4590T | 8GB DDR3L 1333 | HD4600 | OS X Retail via UniBootX Cloverbyłe haMac'i: ASUS P5W DH DeluxeASUS P7P55 WS Supercomputer | ASUS P8Z68 Deluxe/GEN3 | ASUS P8Z77-V PRO THUNDERBOLTJak uruchomić na wypasie ALC 882/888/889/1200 | STOP Gigafail | P5W DH Deluxe - perfekcyjny hackintosh | Piszę poprawnie po polsku!

Co daje kalibracja monitora - zobacz jak można poprawić jakość obrazu.

 

Najszybszy hackintosh na świecie za procesorem 12C identyfikujący się jako Mac Pro (Late 2013) wg rankingu Geekbench: 37000 pkt

 

Pomogliśmy Tobie - pomóż nam - przekaż darowiznę na utrzymanie forum.

 


#2 24hNaDobe

24hNaDobe
 • Members
 • 83 postów

Napisano 26 listopad 2009 - 10:14

Dziala wi-fi juz?
Komputer: Mac OS X Snow Leopard 10.6.3 Retail + [ P5W DH Deluxe Snow pack ] +  Mighty Mouse +  Keyboard
Telefon:  iPhone 3G 8GB [3.1.2 - RedSn0w]

#3 314TeR

314TeR

  Administrator

 • Administrators
 • 18257 postów
 • LocationWarszawa

Napisano 26 listopad 2009 - 11:55

Dziala wi-fi juz?

Pod Leopardem działa od samego początku jak wyszedł... sterowniki na stronie realtek'a. Do Snow nie widziałem oficjalnych, a jako że nie używam zupełnie wifi to nie sprawdzałem czy sterowniki dla Leo działają pod Snow... ale jeśli nawet to na 99% tylko dla trybu 32 Bit.

Tu masz link:
http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=24&PFid=1&Level=6&Conn=5&DownTypeID=3&GetDown=false&Downloads=true

ASUS MAXIMUS VII IMPACT | Core i7-4790K | 16GB DDR3 2400 CL10 | GTX 980 Ti | FiiO E10 | OS X Retail via UniBootX Clover

ASUS Z87M-PLUS | Core i5-4590T | 8GB DDR3L 1333 | HD4600 | OS X Retail via UniBootX Cloverbyłe haMac'i: ASUS P5W DH DeluxeASUS P7P55 WS Supercomputer | ASUS P8Z68 Deluxe/GEN3 | ASUS P8Z77-V PRO THUNDERBOLTJak uruchomić na wypasie ALC 882/888/889/1200 | STOP Gigafail | P5W DH Deluxe - perfekcyjny hackintosh | Piszę poprawnie po polsku!

Co daje kalibracja monitora - zobacz jak można poprawić jakość obrazu.

 

Najszybszy hackintosh na świecie za procesorem 12C identyfikujący się jako Mac Pro (Late 2013) wg rankingu Geekbench: 37000 pkt

 

Pomogliśmy Tobie - pomóż nam - przekaż darowiznę na utrzymanie forum.

 


#4 24hNaDobe

24hNaDobe
 • Members
 • 83 postów

Napisano 26 listopad 2009 - 13:28

Mac OS juz kupiony, jak znajde chwilke czasu zainstaluje snowa i przetestuje Twoj wysilek ;)

Bedzie jakis problem z odpaleniem GTX260? Bo pod iDenebem mialem problem z wybraniem dzialajacych kexow... Czy snow lepiej radzi sobie z ta karta?
Komputer: Mac OS X Snow Leopard 10.6.3 Retail + [ P5W DH Deluxe Snow pack ] +  Mighty Mouse +  Keyboard
Telefon:  iPhone 3G 8GB [3.1.2 - RedSn0w]

#5 314TeR

314TeR

  Administrator

 • Administrators
 • 18257 postów
 • LocationWarszawa

Napisano 27 listopad 2009 - 02:23

Bedzie jakis problem z odpaleniem GTX260? Bo pod iDenebem mialem problem z wybraniem dzialajacych kexow...

Raczej nie powinno...

Czy snow lepiej radzi sobie z ta karta?

Powinien...
Ale to temat na inny wątek... poszukaj czy ktoś na forum nie ma takiej/podobnej karty i podpytaj się jak ją odpalić.

Edit:
Dodałem istę zmian i poprawek zaimplementowanych do DSDT.

Edit:
Pierwsza BETA wersja pakietu instalacyjnego dla Snow. Teraz po zainstalowaniu Retail'a nie trzeba NIC robić, tylko zainstalować tę paczkę.

ASUS MAXIMUS VII IMPACT | Core i7-4790K | 16GB DDR3 2400 CL10 | GTX 980 Ti | FiiO E10 | OS X Retail via UniBootX Clover

ASUS Z87M-PLUS | Core i5-4590T | 8GB DDR3L 1333 | HD4600 | OS X Retail via UniBootX Cloverbyłe haMac'i: ASUS P5W DH DeluxeASUS P7P55 WS Supercomputer | ASUS P8Z68 Deluxe/GEN3 | ASUS P8Z77-V PRO THUNDERBOLTJak uruchomić na wypasie ALC 882/888/889/1200 | STOP Gigafail | P5W DH Deluxe - perfekcyjny hackintosh | Piszę poprawnie po polsku!

Co daje kalibracja monitora - zobacz jak można poprawić jakość obrazu.

 

Najszybszy hackintosh na świecie za procesorem 12C identyfikujący się jako Mac Pro (Late 2013) wg rankingu Geekbench: 37000 pkt

 

Pomogliśmy Tobie - pomóż nam - przekaż darowiznę na utrzymanie forum.

 


#6 24hNaDobe

24hNaDobe
 • Members
 • 83 postów

Napisano 27 listopad 2009 - 08:39

Uklony dla mistrza. Dzisiaj wieczorem sie za to zabieram :)
Komputer: Mac OS X Snow Leopard 10.6.3 Retail + [ P5W DH Deluxe Snow pack ] +  Mighty Mouse +  Keyboard
Telefon:  iPhone 3G 8GB [3.1.2 - RedSn0w]

#7 314TeR

314TeR

  Administrator

 • Administrators
 • 18257 postów
 • LocationWarszawa

Napisano 27 listopad 2009 - 14:02

Przygotowałem dedykowaną wersję Boot-132 dla ASUS P5W DH Deluxe (BootCD Snow Beta 1.0.2.zip) potrzebną do zainstalowania Snow Leoparda bez wcześniejszego posiadania Mac OS X na komputerze. Od teraz aby zainstalować Mac OS X na tej płycie wystarczy pobrać obraz, rozpakować, wypalić, uruchomić z niego instalację Mac OS X, a po zakończonej instalacji z tej płyty zainstalować pakiet post instalacyjny ze wszystkim co potrzebne aby Snow działał na P5W.

Teraz prościej już nie można zainstalować Retail'a Snow na tej płycie. :mrgreen:

Niestety prace nad AUDIO wciąż trwają... więc dźwięk nadal należy odpalić we własnym zakresie, do czasu aż nie skończę kextów do ALC882.

ASUS MAXIMUS VII IMPACT | Core i7-4790K | 16GB DDR3 2400 CL10 | GTX 980 Ti | FiiO E10 | OS X Retail via UniBootX Clover

ASUS Z87M-PLUS | Core i5-4590T | 8GB DDR3L 1333 | HD4600 | OS X Retail via UniBootX Cloverbyłe haMac'i: ASUS P5W DH DeluxeASUS P7P55 WS Supercomputer | ASUS P8Z68 Deluxe/GEN3 | ASUS P8Z77-V PRO THUNDERBOLTJak uruchomić na wypasie ALC 882/888/889/1200 | STOP Gigafail | P5W DH Deluxe - perfekcyjny hackintosh | Piszę poprawnie po polsku!

Co daje kalibracja monitora - zobacz jak można poprawić jakość obrazu.

 

Najszybszy hackintosh na świecie za procesorem 12C identyfikujący się jako Mac Pro (Late 2013) wg rankingu Geekbench: 37000 pkt

 

Pomogliśmy Tobie - pomóż nam - przekaż darowiznę na utrzymanie forum.

 


#8 24hNaDobe

24hNaDobe
 • Members
 • 83 postów

Napisano 27 listopad 2009 - 23:35

Wszystko pieknie. System wstaje odrazu.
Dzieki!

Edit: Proponuje jeszcze zmienic linki do pobierania plikow, bo dla nie zarejestrowanych rapid jest problemem, ostatnio zmniejszyli ilosc slotow dla zwyklych pobieraczy ;p
Komputer: Mac OS X Snow Leopard 10.6.3 Retail + [ P5W DH Deluxe Snow pack ] +  Mighty Mouse +  Keyboard
Telefon:  iPhone 3G 8GB [3.1.2 - RedSn0w]

#9 dzygit

dzygit
 • Members
 • 21 postów

Napisano 03 grudzień 2009 - 15:00

Witam,

Jestem nowym użytkownikiem forum i mam nadzieje przyszłym użytkownikiem systemu MAC OS X ;)

Wszystko dokładnie opisałeś ale jako że jestem nowy i jeszcze mało obeznany chciałbym Cie prosić (jeśli można) o potwierdzenie czy kupując kartę grafiki http://allegro.pl/it... ... p_gra.html uda się zainstalować system w/g Twojego poradnika. Na stronie http://wiki.osx86pro... ... 0#NVIDIA_2 znalazłem informację że ta karta powinna działać ale zawsze może być jakieś "ale".

Płytę główną Asus P5W DH Deluxe już posiadam. Człowiek od którego kupiłem płytę w opisie aukcji zaznaczył ze można na tej płycie odpalić procesory wykonane w technologi 45nm (wgrany nowy BIOS) czy w związku z tym mogę pod instalację MAC OS X zastosować procesor wykonany w technologi 45nm?

Pozdrawiam serdecznie
Robert

#10 rzooff

rzooff
 • R.E.D.
 • 5235 postów
 • LocationWarszawa

Napisano 03 grudzień 2009 - 16:04

GF9400GT nie powinna Ci sprawić kłopotów. Aczkolwiek nikt Ci oczywiście gwarancji dać nie może.

Procesory 45nm da się użyć, ale to jest rozwiązanie typu proteza, przy nie najnowszych już, chipsetach. Ale to już więcej może 314TeR napisze, bo sam próbował :)

#11 314TeR

314TeR

  Administrator

 • Administrators
 • 18257 postów
 • LocationWarszawa

Napisano 03 grudzień 2009 - 18:13

Człowiek od którego kupiłem płytę w opisie aukcji zaznaczył ze można na tej płycie odpalić procesory wykonane w technologi 45nm (wgrany nowy BIOS) czy w związku z tym mogę pod instalację MAC OS X zastosować procesor wykonany w technologi 45nm?


Da się, ale nie pracują najlepiej... Jest parę dość istotnych ułomności:
1. Brak speedsteep'u, np taki E8400 zawsze pracuje na 3GHz
2. Nie działa VT na procesorach 45nm które go mają - i nie wiadomo z jakiego powodu, mimo że w BIOS'ie jest włączone... niestety przez to nie da się w ogóle/prosto odpalić np Parallels'a
3. Różne "zawieszenia" przy uruchamianiu... płyta nie zawsze startuje... wiatraki się budzą etc, ale jest czarny ekran i trzeba jej zrobić power-off i potem power-on - reset nie przynosi efektu.
4. Błędne ustawienia napięć w zależności od wersji samej płyty, z regóły podaje za niskie, możliwe że to jest powód zawieszeń przy starcie... najlepsza wersja z tego co czytałem to 1.04g.

Jak widzisz nie jest różowo, ale nie masz się czego przejmować, poszukaj sobie dobry procesor z linii E6xxx, np E6750 lub E6850, lub Quada Q6600 lub Q6700 i będzie Ci wszystko działać jak trzeba... Jedyna wada Quadów Q6xxx to dość duża ilość ciepła przez nie generowana...

Na tej płycie miałem 4 procki:
E6400
Q6600
E8400
E6750 - obecny
I najlepiej spisywały się te z serii E6xxx a E6750/6850 jest na tyle wydajny i w grach i codziennej pracy że w komplecie z tą płytą wciąż jest "jary" i żal mi się rozstawać z tym zestawem mimo że ciągnie do czegoś nowego...

A co do grafy, to jest to niemal niezależne od płyty, jedynie sprawdzaj i potwierdzaj czy konkretny model VGA działa pod OS X, nie sam chip 9400GT ale konkretny P/N karty. Niestety zdarzają się modele z kopniętymi BIOS'ami i masz pozamiatane :/

ASUS MAXIMUS VII IMPACT | Core i7-4790K | 16GB DDR3 2400 CL10 | GTX 980 Ti | FiiO E10 | OS X Retail via UniBootX Clover

ASUS Z87M-PLUS | Core i5-4590T | 8GB DDR3L 1333 | HD4600 | OS X Retail via UniBootX Cloverbyłe haMac'i: ASUS P5W DH DeluxeASUS P7P55 WS Supercomputer | ASUS P8Z68 Deluxe/GEN3 | ASUS P8Z77-V PRO THUNDERBOLTJak uruchomić na wypasie ALC 882/888/889/1200 | STOP Gigafail | P5W DH Deluxe - perfekcyjny hackintosh | Piszę poprawnie po polsku!

Co daje kalibracja monitora - zobacz jak można poprawić jakość obrazu.

 

Najszybszy hackintosh na świecie za procesorem 12C identyfikujący się jako Mac Pro (Late 2013) wg rankingu Geekbench: 37000 pkt

 

Pomogliśmy Tobie - pomóż nam - przekaż darowiznę na utrzymanie forum.

 


#12 314TeR

314TeR

  Administrator

 • Administrators
 • 18257 postów
 • LocationWarszawa

Napisano 06 grudzień 2009 - 01:53

Przygotowałem dedykowany kext dla wbudowanej karty dźwiękowej na P5W DH Deluxe, czyli ALC882

Udało mi się uruchomić następujące funkcje:
1. Line-out - jako głośniki
2. Line-out - orange - dla center i sub
3. Line-out - black - jako surround
4. HP - Słuchawki na panelu czołowym, po włożeniu wyłączają się głośniki
5. Line-in - tu nie mam jak sprawdzić, proszę o przetestowanie
6. Mic in - mikrofon na panelu czołowym, j.w. podłączałem słuchawki zamiast mikrofonu i wydaje mi się że jest OK, ale proszę o testy, niestety mikrofon mi zmarł i nie mam jak sprawdzić...
7. SPDIF out - przetestowałem coaxial i na 99% działa też wyjście optyczne, i co najwazniejsze poprawnie jest wypuszczane do zewnętrznego dekodera surowy AC3/DTS.

Nie działa i na 99% nie zadziała mikrofon na panelu tylnym, Z tego co wyczytałem niestety wynika to z specyfiki i ograniczeń AppleHDA.

Jak przystało na płytę DH - Digital Home, działa poprawnie cyfrowe wyjścia, oraz można za pomocą MIDI Setup stworzyć sobie wyjście analogowe 5.1 i wypuszczać dźwięk 5.1... niestety z znanych programów potrafi to zrobić jedynie VLC.

Poszukuję jeszcze sposobu na pozbycie się tych błędów, nie mam pojęcia skąd się biorą :-/ wszelkie wskazówki mile widziane:
Sound assertion "0 != result" failed in "/SourceCache/AppleHDA/AppleHDA-171.1.2/AppleHDA/AppleHDAWidget.cpp" at line 3206 goto handler
Sound assertion "0 != widget->setUnsolicited ( true )" failed in "/SourceCache/AppleHDA/AppleHDA-171.1.2/AppleHDA/AppleHDACodecGeneric.cpp" at line 890 goto handler
Sound assertion "0 != result" failed in "/SourceCache/AppleHDA/AppleHDA-171.1.2/AppleHDA/AppleHDAWidget.cpp" at line 3206 goto handler
Sound assertion "0 != widget->setUnsolicited ( true )" failed in "/SourceCache/AppleHDA/AppleHDA-171.1.2/AppleHDA/AppleHDACodecGeneric.cpp" at line 890 goto handler

W załączniku najnowsze DSDT v. 2.1 z wbudowanym HDAEnablerem oraz kext do ALC882 który należy umieścić w /Extra

Załączone pliki


ASUS MAXIMUS VII IMPACT | Core i7-4790K | 16GB DDR3 2400 CL10 | GTX 980 Ti | FiiO E10 | OS X Retail via UniBootX Clover

ASUS Z87M-PLUS | Core i5-4590T | 8GB DDR3L 1333 | HD4600 | OS X Retail via UniBootX Cloverbyłe haMac'i: ASUS P5W DH DeluxeASUS P7P55 WS Supercomputer | ASUS P8Z68 Deluxe/GEN3 | ASUS P8Z77-V PRO THUNDERBOLTJak uruchomić na wypasie ALC 882/888/889/1200 | STOP Gigafail | P5W DH Deluxe - perfekcyjny hackintosh | Piszę poprawnie po polsku!

Co daje kalibracja monitora - zobacz jak można poprawić jakość obrazu.

 

Najszybszy hackintosh na świecie za procesorem 12C identyfikujący się jako Mac Pro (Late 2013) wg rankingu Geekbench: 37000 pkt

 

Pomogliśmy Tobie - pomóż nam - przekaż darowiznę na utrzymanie forum.

 


#13 24hNaDobe

24hNaDobe
 • Members
 • 83 postów

Napisano 06 grudzień 2009 - 17:34

Wystarczy sam kext czy dsdt też trzeba wrzucić?
Komputer: Mac OS X Snow Leopard 10.6.3 Retail + [ P5W DH Deluxe Snow pack ] +  Mighty Mouse +  Keyboard
Telefon:  iPhone 3G 8GB [3.1.2 - RedSn0w]

#14 npwski

npwski
 • Members
 • 1 postów

Napisano 06 grudzień 2009 - 19:56

Hi 314TeR! Thanks for new dsdt and kext. This is small report:

DSDT (My CPU is E6600, I used "3001 E6750"):
1) Sound injection - OK
2) CPU-Powermanagement - OK
3) Sleep (suspend-to-ram) - OK
4) No problems with JMicron-SATA in AHCI-mode

Sound:
1) Speakers-out (rear-green) - OK
2) Mic-in (front-panel) - OK
3) Line-in (rear-blue) - OK
3) Digital-out (coaxial) - OK
I don't know what about DD/DTS because I used EMU-0404-USB as digital receiver, but it's stereo-only.

Seems to it's best seen sound-driver, many thanks. :)

#15 314TeR

314TeR

  Administrator

 • Administrators
 • 18257 postów
 • LocationWarszawa

Napisano 06 grudzień 2009 - 21:13

Wystarczy sam kext czy dsdt też trzeba wrzucić?

Trzeba... W DSDT masz procedury uruchomienia AppleHDA z tym kextem i oryginalnym AppleHDA... i oczywiście musisz usunąć obecny sposób jaki masz na dźwięk... np VoodooHDA.

A z innej beczki... czy możesz mi zrobić dump DSDT z swojej maszyny? Prawdopodobnie znam przyczynę czemu nie masz sleep'a i wyłączania... ale jeśli nie podrzucisz mi DSDT, to nie zrobię go pod Twoją maszynę.

Hi 314TeR! Thanks for new dsdt and kext. This is small report:

Thanks for the report ... especially information about the sound ... We can add working headphones on fron panel, which will automatically mute the speakers plugged into the green line-out from the back, and properly passed DD/DTS over digital out to the decoder.

This means that we have a fully operational LegacyAppleHDA for ALC882 on P5W DH Deluxe. :mrgreen:

For the cherries on the cake was left only remains to remove these error messages... unfortunately google did not help... Perhaps someone more experienced will tell how to correct them.
Sound assertion "0 != result" failed in "/SourceCache/AppleHDA/AppleHDA-171.1.2/AppleHDA/AppleHDAWidget.cpp" at line 3206 goto handler
Sound assertion "0 != widget->setUnsolicited ( true )" failed in "/SourceCache/AppleHDA/AppleHDA-171.1.2/AppleHDA/AppleHDACodecGeneric.cpp" at line 890 goto handler
Sound assertion "0 != result" failed in "/SourceCache/AppleHDA/AppleHDA-171.1.2/AppleHDA/AppleHDAWidget.cpp" at line 3206 goto handler
Sound assertion "0 != widget->setUnsolicited ( true )" failed in "/SourceCache/AppleHDA/AppleHDA-171.1.2/AppleHDA/AppleHDACodecGeneric.cpp" at line 890 goto handler
Above errors was logged under Leo 10.5.8.

ASUS MAXIMUS VII IMPACT | Core i7-4790K | 16GB DDR3 2400 CL10 | GTX 980 Ti | FiiO E10 | OS X Retail via UniBootX Clover

ASUS Z87M-PLUS | Core i5-4590T | 8GB DDR3L 1333 | HD4600 | OS X Retail via UniBootX Cloverbyłe haMac'i: ASUS P5W DH DeluxeASUS P7P55 WS Supercomputer | ASUS P8Z68 Deluxe/GEN3 | ASUS P8Z77-V PRO THUNDERBOLTJak uruchomić na wypasie ALC 882/888/889/1200 | STOP Gigafail | P5W DH Deluxe - perfekcyjny hackintosh | Piszę poprawnie po polsku!

Co daje kalibracja monitora - zobacz jak można poprawić jakość obrazu.

 

Najszybszy hackintosh na świecie za procesorem 12C identyfikujący się jako Mac Pro (Late 2013) wg rankingu Geekbench: 37000 pkt

 

Pomogliśmy Tobie - pomóż nam - przekaż darowiznę na utrzymanie forum.

 


#16 scg32

scg32
 • R.E.D.
 • 431 postów

Napisano 07 grudzień 2009 - 21:58

Hi 314TeR! Thanks for new dsdt and kext. This is small report:

Thanks for the report ... especially information about the sound ... We can add working headphones on fron panel, which will automatically mute the speakers plugged into the green line-out from the back, and properly passed DD/DTS over digital out to the decoder.

This means that we have a fully operational LegacyAppleHDA for ALC882 on P5W DH Deluxe. :mrgreen:

For the cherries on the cake was left only remains to remove these error messages... unfortunately google did not help... Perhaps someone more experienced will tell how to correct them.
Sound assertion "0 != result" failed in "/SourceCache/AppleHDA/AppleHDA-171.1.2/AppleHDA/AppleHDAWidget.cpp" at line 3206 goto handler
Sound assertion "0 != widget->setUnsolicited ( true )" failed in "/SourceCache/AppleHDA/AppleHDA-171.1.2/AppleHDA/AppleHDACodecGeneric.cpp" at line 890 goto handler
Sound assertion "0 != result" failed in "/SourceCache/AppleHDA/AppleHDA-171.1.2/AppleHDA/AppleHDAWidget.cpp" at line 3206 goto handler
Sound assertion "0 != widget->setUnsolicited ( true )" failed in "/SourceCache/AppleHDA/AppleHDA-171.1.2/AppleHDA/AppleHDACodecGeneric.cpp" at line 890 goto handler
Above errors was logged under Leo 10.5.8.


nie przejmuj sie za bardzo to sa bledy kodu C prawdopodobnie kod nie oczyszczony lub blednie skompilowany lub blad jakiejs funkcji mam tak samo :):)

sie naucza wiecej to poprawia :):) my nie mamy na to wplywu :):)

pozdrawiam

ASUS P8P67 16Gb RAM i5 HD7750 2GB  250 SAMSUNG SSD system Yosemite 10.10.5 start przez Clover

DELL Inspiron 1720 Yosemite 10.10.5 Upgrade Procesora i RAM dysk SSD start Chameleon 

iMac 17 2006 Ubuntu 12.04 Server - robi za serwer :)

PowerBook G4 PPC Leopard 10.5.8 - do sprzedania  


#17 toto

toto
 • Members
 • 6 postów

Napisano 11 grudzień 2009 - 21:41

314TeR,

Mam E8500 45nm. Wszyskto hula fajnie Uzylem DSDT dla E7500. Jak sprawdzic czy rzeczywiscie wszystko jest jak trzeba?

Jedna dygresja: Zrobilem BIOS update do 3001 z apple logo uzywajac EZ Update wewnatrz BIOS'u. Potem chcialm to zmienic na zwykly 3001 i tu niespodzianka - jesli wejde do EZ Update teraz to moje porty USB przestaja dzialac. Trace klawiature i Flash Drive z ROM'em. Nigdy wczesniej tego nie widzialem. Ktos zna sposob na to? Czy musze zainstalowac Windows?

#18 314TeR

314TeR

  Administrator

 • Administrators
 • 18257 postów
 • LocationWarszawa

Napisano 11 grudzień 2009 - 21:58

Mam E8500 45nm. Wszyskto hula fajnie Uzylem DSDT dla E7500. Jak sprawdzic czy rzeczywiscie wszystko jest jak trzeba?

Kwestia jest tylko jednej pozycji w DSDT, adresu pamięci... jak zrobisz dump z Linux'a/Windows to mogę przygotować Ci (jeśli będzie potrzeba) dedykowane DSDT.

Jedna dygresja: Zrobilem BIOS update do 3001 z apple logo uzywajac EZ Update wewnatrz BIOS'u. Potem chcialm to zmienic na zwykly 3001 i tu niespodzianka - jesli wejde do EZ Update teraz to moje porty USB przestaja dzialac. Trace klawiature i Flash Drive z ROM'em. Nigdy wczesniej tego nie widzialem. Ktos zna sposob na to? Czy musze zainstalowac Windows?

Nie wiem od czego to zależy, ale osobiście nigdy przez flash z BIOS'u nie mogłem zaktualizować BIOS'u... dziwnie mi przywieszał komputer... ja aktualizuje z bootowalnego klucza USB z DOS'em.

ASUS MAXIMUS VII IMPACT | Core i7-4790K | 16GB DDR3 2400 CL10 | GTX 980 Ti | FiiO E10 | OS X Retail via UniBootX Clover

ASUS Z87M-PLUS | Core i5-4590T | 8GB DDR3L 1333 | HD4600 | OS X Retail via UniBootX Cloverbyłe haMac'i: ASUS P5W DH DeluxeASUS P7P55 WS Supercomputer | ASUS P8Z68 Deluxe/GEN3 | ASUS P8Z77-V PRO THUNDERBOLTJak uruchomić na wypasie ALC 882/888/889/1200 | STOP Gigafail | P5W DH Deluxe - perfekcyjny hackintosh | Piszę poprawnie po polsku!

Co daje kalibracja monitora - zobacz jak można poprawić jakość obrazu.

 

Najszybszy hackintosh na świecie za procesorem 12C identyfikujący się jako Mac Pro (Late 2013) wg rankingu Geekbench: 37000 pkt

 

Pomogliśmy Tobie - pomóż nam - przekaż darowiznę na utrzymanie forum.

 


#19 toto

toto
 • Members
 • 6 postów

Napisano 13 grudzień 2009 - 00:27

314TeR,

Musialem zmienic DSDT na wersje dla E6750, bo okazalo sie, ze SLEEP nie dzialal.
Zrobilem tez dump bios'u pod windows, moze uda Ci sie zrobic custom E8500 DSDT.

P.S.
Jeszce jedna obserwacja. Niezaleznie czy mam w BIOS'ie ustawienie dla USB LEGACY na enabled czy disable to sleep dziala tak samo.

Załączone pliki#20 314TeR

314TeR

  Administrator

 • Administrators
 • 18257 postów
 • LocationWarszawa

Napisano 13 grudzień 2009 - 03:32

Cały pic z modyfikacją aby poprawnie działał Shutdown i sleep polega w poprawieniu adresu w tej linii:
OperationRegion (BIOS, SystemMemory, 0xBFF8E064, 0xFF)
A dokładnie chodzi o:
0xBFF8E064
Zauważyłem że w zależności od procesora, ten adres się zmienia i jeśli jest błędny to nie działa sleep i shutdown.
Włącz "USB Legacy Support na ENABLE" w BIOS'ie i wrzuć dołączone DSDT i musi działać.

Załączone pliki


ASUS MAXIMUS VII IMPACT | Core i7-4790K | 16GB DDR3 2400 CL10 | GTX 980 Ti | FiiO E10 | OS X Retail via UniBootX Clover

ASUS Z87M-PLUS | Core i5-4590T | 8GB DDR3L 1333 | HD4600 | OS X Retail via UniBootX Cloverbyłe haMac'i: ASUS P5W DH DeluxeASUS P7P55 WS Supercomputer | ASUS P8Z68 Deluxe/GEN3 | ASUS P8Z77-V PRO THUNDERBOLTJak uruchomić na wypasie ALC 882/888/889/1200 | STOP Gigafail | P5W DH Deluxe - perfekcyjny hackintosh | Piszę poprawnie po polsku!

Co daje kalibracja monitora - zobacz jak można poprawić jakość obrazu.

 

Najszybszy hackintosh na świecie za procesorem 12C identyfikujący się jako Mac Pro (Late 2013) wg rankingu Geekbench: 37000 pkt

 

Pomogliśmy Tobie - pomóż nam - przekaż darowiznę na utrzymanie forum.

 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych