Skocz do zawartości

Asus P5W DH Deluxe instalacja Snow Leoparda od A do Z


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 234
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam,

 

Skopiowałem plik DSDT.aml do lokalizacji /Extra. Po ponownym uruchomieniu komputera sytuacja jest bez zmian. Przy wyłączaniu komputera dysk się wyłącza ale wentylatory działają, diody się świecą, trzeba wyłączyć z palca:(

 

Przyglądałem się na komunikaty wyświetlane podczas startu systemu i wypatrzyłem coś takiego

 

"CST evolution failed" może ta informacja pomoże....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem chwile czasu aby przeinstalować system. Po użyciu zmodyfikowanego przez Ciebie pliku DSDT.aml wszystko działa prawidłowo. Nie mam pojęcia dlaczego wcześniej nie chciało działać. Musiałem coś mocno namieszać :)

 

Cieszę się że działa... widać jakieś zło siedziało. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hi there, sorry if I don't speak Polish, but this is the only thread that can help me with the motherboard. I have P5W DH Deluxe, E6600, 2gb ram, geforce 9800gtx, 4 hd

 

I used the latest bios as recommended and used every bios settings as posted in the first thread. I tried Empire EFI 1.085, and got a crash/reboot halfway during the SL installation. I then tried your boot cd, and I though it would work since I had a higher resolution during installation, but it gave me a kernel crash dump halfway through installation.

 

What can I do? Does this have something to do with that DSDT table? I can log info from Everest, but what do I do with this info? Where do I write it afterward? Please advice, I would really love to get SL to install on my P5W DH Deluxe motherboard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry for late response, I had to find and recharge my digital camera batteries :). Thx for the answer, if you actually can help me it will be appreciated.

 

Here are my 4 hard drive:

Drive #1 - WDC WD1500ADFS-00SLR5 (139 GB), Red jMicron SATA near the Northbridge. This one is actually a Raptor 10k RPM, could this be the cause?

Drive #2 - Maxtor 6Y080L0 (76 GB), Bottom jMicron IDE port.

Drive #3 - WDC WD800JB-00FMA0 (74 GB), Bottom jMicron IDE port, this is the drive I want to install SL on.

Drive #4 - WDC WD1001FALS-00J7B0 (931 GB), Orange bottom SATA port, non-jMicron

TSSTcorp CDDVDW SH-S203B ATA Device, Orange bottom SATA port, non-jMicron

 

I tried two more time, and both time it crashed directly after choosing the language, with different kernel panic. Couldn't even start installation like last time.

 

Sorry for the blurry pictures, but here are screenshot of the boot log and kernel panics:

http://img44.imageshack.us/img44/4624/img0002mf.jpg

http://img686.imageshack.us/img686/2207/img0007ewr.jpg

http://img251.imageshack.us/img251/4521/img0008y.jpg

http://img205.imageshack.us/img205/3658/img0010xs.jpg

 

Thx for the help!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam kompatybilny sprzet plus karte graficzna ATI3870x2, procesor Q9550, 4x1GB. Obecny system 10.5.6iPC.

 

- Jakiego DSTSa zainstalowac aby nie bylo klopotu po zainstalowaniu na swiezo

Snow Leoparda,

- czy obecny sterownik KEXT karty do ATI bedzie dzialal tez pod Snowem?

 

Pozdrawiam serdecznie

Krzych Wizzard

 

p.s. aby dodac sobie port FireWire (800) 1394b wlozylem karte na ukladzie Texas Instruments 1394b.

System obsluguje mi ten port, podaje jego szybkosc jednak dysk FW800 wpiety w ten kontroler

zasowa tylko FW400. Mozna to jakos usprawnic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plus karte graficzna ATI3870x2
- czy obecny sterownik KEXT karty do ATI bedzie dzialal tez pod Snowem?

Nie ma żadnego kexta - odpalanie grafiki jest z poziomu GraphicsEnabler'a z chameleon'a. Niestety nie wiem czy odpali X2... ale prosto to możesz sprawdzić, pobierz BootCD, wypal i odpal z niego instalację Snow Leoparda, jak zaskoczy w natywnej rozdzielczości to masz z głowy, jak nie to tylko później będziesz musiał po instalacji wyłączyć w com.apple GraphicsEnabler i znaleźć odpowiednie rozwiązanie do odpalenia 3870x2.

- Jakiego DSTSa zainstalowac aby nie bylo klopotu po zainstalowaniu na swiezo

Generalnie możesz zainstalować z dowolnym, jedynie to co na pewno Ci nie zadziała to power management, i prawdopodobnie sleep i wyłączenie... ale to też prosto poprawić... postaram się opisać jak sobie samemu przygotować prawidłowe DSDT, bo to sprowadza się zaledwie do wstawienia wartości z swojego dump'a w max paru liniach DSDT.

p.s. aby dodac sobie port FireWire (800) 1394b wlozylem karte na ukladzie Texas Instruments 1394b.

System obsluguje mi ten port, podaje jego szybkosc jednak dysk FW800 wpiety w ten kontroler

zasowa tylko FW400. Mozna to jakos usprawnic?

Zainstaluj na czystym dysku Snow i sprawdź... w kodzie naniosłem poprawki do znikającego USB i FireWire... może ona rozwiąże problem.

PS Dystrybucja też może być problemem niedziałania FW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.