Skocz do zawartości

Porty USB 2.0 jako 3.0


Zetor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pozostał mi jeszcze miejmy nadzieję jeden problem do rozwiązania. Płyta GA H87-D3H w biosie po włączeniu XHCI na auto, enabled porty usb 2.0 są widziane w systemie jako 3.0 i wtedy klawiatura bezprzewodowa nie wybudza komputera. Po wyłączeniu w biosie XHCI wszystkie porty są widziane jako 2.0 i teraz można wybudzić. W Cloverze jest zainstalowany sterownik do USB 3.0. Jak to uporządkować, aby Mavericks widział porty usb 2.0 i 3.0 razem, a nie jak teraz albo widzi usb 2.0, albo 3.0.

 

Poprawka jeżeli mam w biosie włączone XHCI to nawet nie można wybudzić komputera z klawiatury podłączonej pod usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, w świecie gigafaila... Na ASUSach, MSI, ASRockach nie musisz nic tykać w ustawieniach USB, aby USB 2.0 i 3.0 działało poprawnie w chipsetach serii 8 i 9.

 

Generalnie zresetuj ustawienia UEFI do domyślnych, może coś sam za bardzo przekombinowałeś... Następnie ustal o jakie porty USB 3.0 chodzi... być może na płycie masz nie tylko porty z kontrolera intelowskiego, ale też jakiegoś innego... wtedy do tego kontrolera trzeba dodatkowe kexty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko na nic dalej kaszana z USB, wygląda na to, że porty kontrolera są Intela nie mam już pomysłów. Zainstaluję na próbę Yosemite jak będzie dalej tak sama sytuacja z USB to pozostało mi do wyboru

1.Korzystanie tylko z USB 2.0 ( wszystkie porty USB 3.0 są widziane jako USB 2.0)

2.Korzystanie z USB 3.0 (wszystkie porty są widziane jako USB 3.0 brak wybudzenia klawiaturą i myszką )

3.Kupno Asusa Z87 Gryphon (będzie awantura w domu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Clovera wywal driver do USB, w BIOSie ustaw:

  • xHCI mode = auto
  • xHCI Hand Off = enabled
  • EHCI Hand Off = enabled

Wpakuj do Clovera GenericUSBXHCI http://www.insanelymac.com/forum/topic/286860-genericusbxhci-usb-30-driver-for-os-x-with-source/

W config.plist w sekcji boot-args (Boot/Arguments) ustaw: -gux_defer_usb2 -gux_no_idle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.