Skocz do zawartości

Aktualizacja GOS -wisi na ESI-88


Gość bastek6

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bastek6

Tak jak w temacie postawiłem zaktualizować soft no i napotkałem na problemy otóż robiłem jak zwykle czyli

1) opkg update
2) opkg remove --force-depends enigma2-i18n-pl enigma2-i18n-en enigma2-plugin-openwebif-i18n-pl graterlia-manager-i18n-en graterlia-manager-i18n-pl
3) [opcjonalnie, jeżeli ktoś się załapał na te paczki] opkg remove --force-depends enigma2-i18n.pl enigma2-i18n.en enigma2-plugin-openwebif-i18n.pl graterlia-manager-i18n.en graterlia-manager-i18n.pl
4) opkg install --force-reinstall enigma2 enigma2-plugin-openwebif graterlia-manager enigma2-i18n-default graterlia-manager-i18n-default
5) [opcjonalnie, jak ktoś ma zainstalowane] opkg install --force-reinstall enigma2-multiframework
6) opkg update
7) opkg upgrade

No i wisi na ESI poniżej załączam odpowiedzi z Putty zauważyłem że są problemy z pikonami ale nie wiem jak sobie z tym poradzić

aktualizacja.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bastek6

dokładnie tak jak piszesz

jeszcze w każdym piconie nazwijmy to jest przedrostek wfopen:

 wfopen: /usr/local/share/enigma2/picon/1_0_1_133_3E1C_13F_820000_0_0_0.png: N 

 

Wiesz jak temu zaradzić pewnie coś zrobiłem źle ale co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bastek6

nie wiem, jeżeli chodzi o linuksa to jestem noga, jeżeli jest jakiś poradnik to oczywiście podejmuję się wyzwań i aktualizuje instaluje itp.

a jeżeli chodzi o sprawy techniczne to niestety.

Wiesz jak zaradzić tej mojej nieszczęsnej aktualizacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bastek6

Widzisz teraz wszystko jasne, tylko to nie powinno być tak że on nadpisuje pliki, czyli stare usuwa a nowe ładuje?

Skoro wcześniej miejsce na pikony były to czemu teraz nie ma ?

No i jakiej komendy mam użyć aby temu zapobiec ?

wiem że głowę zawracam i nadużywam twojej cierpliwości ale proszę o pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość j00zek

Narzędzie, które cię zabezpieczy przed takimi sytuacjami nazywa się GOS OPKG manager i obsługuje się go z pilota.

Jeśli decydujesz się na używanie komend z konsoli, to musisz wiedzieć co robisz i samemu sprawdzać dostępne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bastek6

GOS OPKG manager wyskakuje że jest za mało miejsca, dlatego chciałem przez konsole zresztą ostatnio nie było takich problemów co prawda było to w grudniu ale działało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bastek6

Jak się zabezpieczyć to już @j00zek napisał :)

A co do nadpisywania/kasowania/inne → system części z plików, które aktualizuje nie może nadpisać ponieważ są one wykorzystywane w momencie tej aktualizacji. Jeżeli np. masz uruchomione OpenPLi i w trakcie działania OpenPLi wymienisz pliki od OpenPLi to te, które są używane nie będą nadpisane. System wgra nowe obok tych co są i grzecznie poczeka aż będzie mógł skasować stare wersje. Tym momentem kiedy nastąpi kasowanie będzie np. ponowne uruchomienie systemu.

W każdym systemie tak jest i należy o tym pamiętać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość j00zek

GOS OPKG manager wyskakuje że jest za mało miejsca, dlatego chciałem przez konsole zresztą ostatnio nie było takich problemów co prawda było to w grudniu ale działało

 

Czyli na własnej skórze się przekonałeś, że po coś te zabezpieczenia są i z jakiegoś powodu jest informacja, że jest za mało miejsca. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bastek6:

 

Przed opkg upgrade zaradzić się dało. Mając świadomość, że jest mało miejsca można było: zatrzymać enigma2, usunąć pikony i np. skórkę infinity i oscama, usunąć jeszcze jakieś wtyczki, które chwilowo były niepotrzebne a potem zainstalować to wszystko po aktualizacji. A teraz...

 

Jak już zrobiłeś reboot i nie wstało, to już posprzątane, czyli w praktyce system od nowa :(

 

A jeżeli jeszcze reboot nie było to w sumie dalsze działania zależą od tego jak działa opkg. Dokładniej chodzi o to, czy w bazie opkg informacja o tym, że pakiet został zaktualizowany dopisywana jest po całkowicie poprawnej instalacji, czy wcześniej. Jeżeli po poprawnej instalacji, to dopóki cokolwiek działa trzeba by zrobić opkg remove na wspomnianych wyżej paczkach a potem ponownie opkg upgrade aż do skutku, czyli aż przejdzie bez błędu. Natomiast jeżeli aktualizacja bazy opkg jest wcześniej, to można jeszcze kombinować z --force-reinstall, ale określenie wszystkich uszkodzonych pakietów nie będzie łatwe :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bastek6

dzięki wszystkim za zaangażowanie faktycznie od grudnia sporo się zmieniło i nie doczytałem co i jak robić żeby było ok.

Poniżej dla takich jak ja krótka instrukcja żeby nie było niespodzianek ;)

wykonać polecenie -zatrzymuję enigme

 etc/init.d/openpli stop 

kolejno można usunąć jakieś zbędne pluginy, ja usunąłem pikony

opkg remove enigma2-picon-hotbird-richter-polskie-220x132 

no i instalacja

opkg remove --force-depends enigma2-i18n-pl enigma2-i18n-en enigma2-plugin-openwebif-i18n-pl graterlia-manager-i18n-en graterlia-manager-i18n-pl

opkg update

opkg upgrade

po instalacji trzeba dograć to co się usunęło w moim przypadku pikony

opkg install enigma2-picon-hotbird-richter-polskie-220x132

Po tym zabiegu wszystko działa jak należy, jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc. A jak bym coś pominął to poprawcie mnie pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...