Skocz do zawartości

VoodooHDA by Slice - Leopard/Snow 32/64


314TeR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

VoodooHDA to kext dedykowany dla kart muzycznych. Dzięki niemu możemy ożywić wiele kart na pokładzie, powinien poradzić sobie z wieloma modelami Raltek'a, Via, a nawet niektórymi SoundBlasterami FX.

 

Bieżącą wersję można pobrać stąd:

http://www.projectosx.com/forum/index.php?showtopic=355

Przygotowywane są wersje zarówno dla Leoparda jak i Snow Leoparda 32/64bit. Do poprawnego działania (m.in. mikrofonu) wymagana jest instalacja panelu preferencji.

 

UWAGA!!: VoodooHDA działa jedynie z /System/Library/Extension, najprościej zainstalować go za pomocą Kext Utility.

 

EDIT:

Równoległy po rosyjsku, a w nim ostatnia wersja 262 na dzień 2010-05-18:

http://www.projectosx.com/forum/index.php?showtopic=483&st=580&p=6804entry6804

 

EDIT:

Przystępnie opisane różne problemy z VoodooHDA i jak sobie z nimi poradzić:

http://olarila.com/forum/viewtopic.php?f=18&t=454

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Okazuje się, że można poprawić tego kexta, tak, że korzystanie z panelu preferencji i helpera staje się zbędne.

 

Wszystkie zmiany wprowadzamy w pliku Info.plist kexta.

 

1. Naprawienie Efektu Larsona (szum i kopiowanie wejścia mikrofonu na głośniki) na niektórych Realtekach.

Można w prawdzie się bawić mikserem, ale to jest najbardziej uniwersalny sposób.

Zmieniamy NodesToPatch na:

            NodesToPatch


Codec
0
Enable
0
Node
11

 

 

2. Włączenie SSE2. Bez tego czasem dźwięk skrzeczy na najnowszych wersjach VoodooHDA.

Zmieniamy Vectorize na:

            Vectorize

 

3. Wpisanie ustawień panelu na stałe.

Jeśli ustawiamy wartości i chcemy je mieć cały czas, to musimy skorzystać z helpera, albo możemy wpisać je na stałe do kexta. Dzięki temu panel i helper stają się zbędne.

Możliwe ustawienia, wartości od 0 do 99:

Main
Bass
Treble
Synth
PCM
Speaker
Line
Mic
CD
IMix
AltPCM
Rec
iGain
oGain
Line1
Line2
Line3
Dig1
Dig2
Dig3
PhoneIn
PhoneOut
Video
Radio
Monitor

 

Oryginalnie znajduje się coś takiego:

            MixerValues
            
                IMix
                30
            

 

Przykładowo po zmianach:

            MixerValues

Mic
50
Monitor
0
PCM
99
Rec
50
Speaker
50
iGain
90
IMix
99

voodoohdahelper.zip

VoodooHDA.prefPane.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wspomnieć, że najlepiej przed użyciem VoodooHDA usunąć AppleHDA - u mnie taki zestaw powodował regularny kernel panic, a przeglądając fora o tematyce osx86 mogę wnioskować, iż u innych również.

 

Tak się składa, że nie zawsze. U mnie usunięcie AppleHDA powodowało szybsze zamykanie systemu, ale po jakimś czasie Mac OS zaczynał się wywalać (KP podczas bootowania itd.). Przywrócenie tego kexta naprawiało te problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwaczne... no nic, w każdym razie będzie to jakaś wskazówka dla innych, borykających się z problemem KP po użyciu VoodooHDA :)

 

Przypuszczam, że VoodooHDA może powodować KP, wtedy gdy oryginalne AppleHDA rozpozna kartę dźwiękową i będzie chciał jej użyć, nawet jeśli nie będzie potrafił. Wtedy dwa kexty próbują obsłużyć jedną kartę i powoduje to KP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No super. ale wtedy nie dosyć że mamy zbugowany VoodooHDA, to jeszcze dorzucamy kolejny kext o wątpliwej jakości. Rozsądniej chyba jest zmienić kartę dźwiękową na kompatybilną z OS X. Całkowicie rozumiem, że programiści z Voodoo Project wykonali syzyfową pracę uruchamiając egzotyczne dla Macintosh`a dźwiękówki, ale do dziś VoodooHDA pozostawia wiele do życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak z moim stacjonarnym ALC662 zgrzyty piski trzaski. Na razie z przymusu mam osx na netbooku w stacjonarnym zmienię pewnie płytę po wypłacie i skończy się :) Szkoda, że ręczne przerabianie AppleHDA trudniejsze niż na 10.5. Ogólnie dawało to lepsze rezultaty niż voodoo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
Znalazłem ciekawe info dotyczące VoodooHDA.

 

Sound from speakers/external headphones is very choppy/crackling.

Update: I managed to get the sound fixed by using voodooPowerMini instead of the vanilla intel power mangement.

Wiem, że odkopuję, ale dopiero teraz info rzuciło mi się w oczy, a może komuś się przydadzą moje wiadomości :-P

Jest dużo lepsze rozwiązanie, a mianowicie VoodooTSCSync. Kext ma za zadanie eliminować problemy z wielordzeniowymi procesorami intela, pomaga również wyeliminować pykanie w przypadku używania VoodooHDA + natywny PM.

Testowałem u siebie i używam nadal (Core2Duo T5450 & CX20549 ). U mnie również przy wyłączonym PM (NullCPUPowerManagement w /S/L/E) dźwięk był ok, natomiast po usunięciu tego kexta już nie. VoodooTSCSync wyeliminował problem.

Kext działa z /E/KS.

Uśpienie powoduje, że przestaje działać i trzeba go przeładować (w terminalu kextunload i kextload) - po przeładowaniu znów zaczyna działać.

 

Edit

Ku swej ogromnej i wręcz nie opisanej radości, istnieje lepsze rozwiązanie niż każdorazowe przeładowywanie kexta. Oto poprawiona wersja VoodooTSCSync

http://code.google.com/p/voodootscsync/issues/detail?id=1

VoodooTSCSync.kext.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.