Skocz do zawartości

UniBootX dla serii Asus P7P55 [testy]


Rekomendowane odpowiedzi

Edit 2010-12-15:

UniBootX w wersji 1.0: http://hamac.pl/topics4/unibootx-dla-pl ... .htm#30518

 

--------------------

 

- i co najwazniejsze jakie KEXTy do wymieniego hardwaru w mojej stopce, zeby wiekszosc, najlepiej wszystkie :D podzespoly z mojego motherboard i reszty hardware dzialaly...? mmoze bylby ktos tak mily i zlozylby mi taka BOOTCD...

Kexty potrzebujesz takie same jak do mojej płyty - opisane tu:

http://hamac.pl/topics4/unibootx-dla-as ... vt2991.htm

 

Mam nawet wersję konkretnie dla P7P55D-E, ale nie daję 100% gwarancji - może być ciut inne DSDT, zależnie od wersji Biosu, pozostałych komponentów:

http://dl.dropbox.com/u/750399/OSx86/UNIBOOTEX/ASUS%20P7P55D/UniBootX%20for%20Asus%20P7P55D-E.iso.zip

Spróbuj czy startuje Ci z tego boot'a Retail. Jeśli tak to możesz zrobić jego pomocą instalację.

 

Cały proces wygląda tak jak w poradniku z linku powyżej. Ale będzie mała zmiana pod koniec, w związku z update'm do 10.6.5.

  • 5. Zainstaluj paczkę UniBootX, którą znajdziesz na płycie UniBootX i nie restartuj komputera.
    6. Zrób aktualizację do 10.6.5 via Software Update lub przez Combo Update i dopiero wtedy restart.

 

Tak czy inaczej, zrób dump DSDT i wynik załącz do postu. Niezależnie od wszystkiego, lepiej żebyś miał DSDT zrobione na swoim sprzęcie.

 

Chyba, że Ci się nie spieszy. Bo pracuję nad bardziej uniwersalnym instalatorem dla całej serii Asus P7P55, który m.in. sam modyfikuje DSDT Już wszystko mam tylko trochę czasu brak na złożenie tego do kupy i przetestowanie w praktyce.

 

 

Zmień stopkę - ma mieć max. 4 linijki!!! Inaczej będzie ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

rzooff dziekuje bardzo z rade...tylko mam jeszcze pare pytan...bo ja mam dokladnie plyte

 

Asus P7P55D-E Pro kexty roznia sie od P7P55D? czy to sa indentyczne eventualnie trzeba bedzie jeszcze jakie dodac? Napisales tez ze masz konkretnie wersje da Asus P7P55D-E tam tez nei am na koncu...PRO czy to jest ta wersja konkretnie na moja plyte czy tez inna ? Jesl tak moglbys mi prosze podac tez link do tej Asus P7P55D-E. a jesli chodzi o Bios to mam najnowszy update, bo nie dawno flashowalem...

 

i zmodyfikowac DSDT, po instalacji czy przed....?

co masz na mysli z "Tak czy inaczej, zrób dump DSDT i wynik załącz do postu"

 

i kiedy mniej wiecej skonczysz ten soft do generowania DSDT dla plyt z seri ASUS'a...to jesli nie bedzie trzeba odrazu przed instalacja modyfikowac DSDT to sie wstrzymam...

 

dziekuje jeszcze raz gory pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kexty będą dokładnie te same.

Skrypt automatycznie patchujący DSDT już jest - napisałem już jakiś tydzień temu :)

Tylko złożenie/przetestowanie BootCD i instalatora, ktory będzie zawierał wszystko i poprawnie działał na różnym sprzęcie chwilę trwa.

 

Dump jest mi potrzebny, żeby się upewnić czy - jak przypuszczam - DSDT wszystkich płyt będą w kluczowych miejscach takie same i modyfikacje będą takie same.

Natomiast zamierzenie jest takie, żeby zrobić BootCD, ktore działa bez modyfikacji Biosu, a potem zrobić instalator, który sam zrobi dump i modyfikacje na danej maszynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa dyski Samsunga pod SATA2 i jeden z nich nigdy nie był jeszcze nigdy podłączony tzn. że ten dysk nawet nie ma utworzonej partycji.

Po ustawieniach w biosie default settings + AHCI Mode, S3 i USB Enabled chce spróbować zbootować

płyte z UniBoootX pod moja płytę. Niestety instalator się nie otwiera się, ponieważ podczas ładowania wyskakuje błąd EBIOS read error 0x01 Sektor 0 kilka krotnie. Instalacja się nie włącza. Odłączyłem ten nie formatowany dysk i ciągle to samo. Płyta u kolegi na Hackintoshu została poprawnie odczytana jak takze Instalacja płyty, co wyklucza niepoprawne nagranie płyty.

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja 1. Zle wypalona płyta.

 

Opcja 2. Po wyciagnieciu BootCD i wsadzeniu Mac OS X Install DVD nalezy poczekac 20-60s az przestanie migac dioda DVD inaczej przerwiesz proces odczytu DVD DL ktory trwa dłużej niz na CD, DVD. Dopieo potem klikasz F5 i wybierasz dysk do instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

erdman, Sprawdzałem osobiście u siebie na P7P55 WS SC UniBootX dla naszych płyt i działa bezbłędnie. Odpaliłem instalację 10.6.0 i 10.6.3.

Jeśli masz podobne problemy to bym sprawdził czy:

1. Masz najnowszy BIOS

2. Przywrócił ustawienia do fabrycznych i ustawił go od zera uwzględniając AHCI, ACPI 2.0, USB Legacy ON itp itd...

3. Sprawdził sam napęd DVD i czy ma najnowszy firmware.

 

Ja sprawdzałem na względnie nowym LG GH22LS30 z firmwarem 2.0 i nie było kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem płytkę na dwóch innych kompach - o zupełnie innej konfiguracji, bo dla samego startu Chameleon'a, to nie ma znaczenia. Wszędzie odpalało.

W jednym przypadku pojawia się 2 razy EBIOS READ ERROR (napęd TSSTcorp niestety), ale dalej się wszystko ładnie ładuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem parę płyt z UniBootX dla P7P55D-E , P7P55D oraz wersje beta od rzooff i wyskakuje mi pewien błąd po tym jak załadowałem chamelona na innym Monitorze.

A więc po zbootowaniu UniBootX wyświetla mi się chameleon I są trzy Ikonki. Płyta UniBootX dysk z Windowsem oraz czysty dysk, na którym ma zostać zainstalowany Mac OS.

Lecz występuje w Chameleonie pewien błąd graficzny.

Pod Ikonkami jest bug składający się z pixeli. Tzn. że zamiast nazw partycji pod ikonkami jest ramka z pixelami.

 

Mimo to mogę wpisywać komendy do chamelena takie jak -v , -x itd. więc myślę że bootloader działa poprawnie. Następnym krokiem jest zamiana płyty na Retail 10.6.3 i po jakieś minucie naciskam F5.

Płyta zostaje odczytana i Ikona zmienia pozycję na ostatnia i ona jest zaznaczona białą ramką Wpisuje komendę -v i naciskam Enter. Instalator wgrywa się.. do pewnej linijki związaną z Extensions.mkext i po tym wyświetla się szybko parę linijek i jakby system się resetował ale BIOS nie startuje, co także powoduje, że Instalacja się nie ładuje. I tak przy wszystkich wersjach UniBootX. Zrobiłem update BIOSu jak i sflashowałem firmware mojej nagrywarki na nowszy.

 

Po włożeniu płyty do komputera mojego brata, który ma płytę główną BIOSTAR dla AMD2+ z procesorem AMD X2 5000+ problem z pixelami nie występuje.

 

Co może być przyczyną? Proszę o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Masz w nazwie którejś partycji polskie literki. Najpewniej jest to "Zastrzeżone przez system". Gdy pokaże się Chameleon, to wciśnij TAB. W trybie tekstowym będzie widać gdzie masz winowajcę.

 

2. Czy monitor na którym nie pojawia się Chameleon (czarny ekran) podłączony jest przez DVI czy D-SUB? I jaką ten monitor ma natywną rozdzielczość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor firmy LG Flatron L1917S

 

1280x1024@60Hz on ma jeszcze wejscie VGA i jest ten monitor podłączony za pomocą przejściówki VGA - DVI

 

[ Dodano: 2010-11-28, 20:09 ]

Po zmianie etykiety błędu nie był dzięki.

 

Ale na normalnej płycie UniBootX dla P7P55D-E nie startuje instalator tylko jak mówiłem jakby się resetował komputer ale BIOS się nie wyświetla i monitor pokazuje brak sygnału. Zaraz nagram jeszcze raz twoje wersje bety i spróbuje ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak od brata więc na instalacje nie ma problemu, a monitor mój u mojego brata na 10.6.5 działa bez problemu.

 

Tylko teraz mam taki problem:

 

Chamelon po zmianie etykiety wyświetla się teraz poprawnie. Po podmiance płyty na Retaila....i naciśnięciu F5 i Enter na płytkę...konsola pokazuje do pewnej linijki ładowanie plików instalacyjnych....i zatrzymuje się na jednej linijce i obraz znika....ciemno :(. U brata na platformie BIOSTAR na chipsecie AMD2+ z prockiem AMD X2 5000+ ta lista ładowania jest dłuższa...ale pod koniec wyskakuje info typu not Intel platform i tez znika....ale jednak ładuje w konsoli o wiele linijek dalej niż u mnie....Teraz mam pytanko, czy na procku AMD u brata w ogóle instalacja Retaila z Unibootem może wystartować, jeśli nie...to moim zdaniem płytka Retail, jest prawidłowo nagrana i powinna działać....Albo to zależy od Bootloadera lub ostawień BIOSU. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UniBootX chyba nie ma wsparcia dla kart ATI 5xxx. Dlatego zamiast okna instalatora obraz robi sie czarny. Gdyby nie to instalowalbys system ! Na UniBootX trzeba dorzucic ATY_Init aby instalator odpalil.

 

Kazdy BootCD jest przygotowywany pod konkretny sprzet lub dla waskiej rodziny ! Nie odpalisz nim kompa na AMD !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.