Skocz do zawartości

HDA Wizard - szybka naprawa dźwięku przez AppleHDA po update


Rekomendowane odpowiedzi

W wolnej chwili zrobiłem taki mały programik dla AppleHDA w Snow Leopardzie 10.6.8 i Lionie 10.7.

Umożliwia proste i szybkie zainstalowanie layoutów, Platforms, Info.plist i wykonanie binpatcha. Chodzi o to, żeby szybko postawić dźwięk po update.

 

Obsługuje drag and drop, więc wystarczy zaznaczyć potrzebne pliki i przeciągnąć je na program.

 

Program nie tworzy potrzebnych plików, ułatwia tylko ich instalację.

Wciąż jest potrzebna modyfikacja DSDT (HDEF), lub HDAEnabler z odpowiednim layoutID.

 

http://dl.dropbox.com/u/7085278/HDA_Wizard/download.html

Wersja dla Mountain Lion 10.8 [TYLKO!]:

https://dl.dropbox.com/u/7085278/HDA_Wizard_ML/download.html

 

ss.pngss_ml.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł, jak na razie to mało kto ma natywnego AppleHDA, ale jak uda mi się przerobić to na pewno sprawdzę
Ośmielę się nie zgodzić! Spójrz w moją sygnaturkę, co widzisz? Conexant CX20549. I zgadnij, jak mam odpalony dźwięk? AppleHDA! Na razie rollback i niedziałające słuchawki, ale prace wciąż trwają :D Nie jest więc tak, że tylko ALC da się odpalić - Apple używało też innych kodeków (np. w MBP8,1 jest CS). Warto się zainteresować ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem, Chodzi mi o natywnego w sensie nowej konstrukcji z Liona i 10.6.8. Z tego co widzę wszyscy idą na łatwiznę i podmieniają nowe HDA z Liona starszym<10.6.8 i jakoś działa. Sam poszukuje jakiegoś dobrego poradnika jak zabrać się do przygotowania nowego AppleHDA, ale na razie nic sensownego nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem, Chodzi mi o natywnego w sensie nowej konstrukcji z Liona i 10.6.8. Z tego co widzę wszyscy idą na łatwiznę i podmieniają nowe HDA z Liona starszym<10.6.8 i jakoś działa. Sam poszukuje jakiegoś dobrego poradnika jak zabrać się do przygotowania nowego AppleHDA, ale na razie nic sensownego nie znalazłem

 

Sprawa przeniesienia rozwiązań z jednego poprawnie funkcjonującego LegacyHDA do drugiego jest banalnie prosta, jeśli znajdę chwilkę i nikt mnie nie ubiegnie - napiszę stosowny poradnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Janek nie planujesz zrobić żadnego magazynowania plików platforms, layout i info ? Można by wybrać z zewnątrz lub z listy. Na liście musiałaby być nazwa kodeka i model płyty głównej/laptopa. Zostaje tylko kwestia dodania HDAEnablera lub patcha DSDT z czego HDAEnabler'a da się łatwo zrobić w HDA Wizardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie. Problemem nie jest samo napisanie tego, ale za dużo roboty by było z ogarnianiem wszystkich plików. Czasem są potrzebne są różne pliki dla tych samych kodeków na różnych płytach.

 

Jak komuś się chce tym zajmować, to mogę to dopisać, ale raczej nie będę sam się w to bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pomysły na ulepszenie programu:

 

1. Modyfikacja aby można było wykonywać podwójny binpatch

2. Automatyczna aktualizacja binpatchy z server'a przy odpalaniu programu

3. Po wybraniu binpatcha, pokazywanie jaki binpatch jest wykonywany - teraz nie wiadomo co będzie robione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zrobię też bazę legacy na swoim droboxie (tak jak z motywami do CW).

Tu bym raczej odradzał Ci... wersji i niuansów jest tak dużo, że nie sposób tego sensownie ogarnąć... Zresztą sam wiesz, że to że jest ten sam układ, nie oznacza że jest tak samo połączony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
Uaktualniłem i przepisałem trochę kod programu HDA Wizard:
HDA Wizard is simple tool for patch AppleHDA.kext 
It was designed for quick sound repair after update, without any rollbacks.

New functions in 2.0 version:

- works with OSX 10.8.x 10.9.x 10.10.x 10.11.x etc.
- It allows you to insert your own Layout and Platforms xml.zlib files and Info.plist
- support to current new binpatch (updated binpatch for Realtek ALC 885, 887, 888, 889, 892, 898, 1150, 1120 and more)
- add option write custom yours binpatch


It will set permissions, rebuild cache and prelink kernel.
It has drag and drop support.

It will not create any files, it will only help you to install them.

You still need set proper yours LayoutID in : DSDT (patch HDEF) or in bootloader (Chameleon/Clover) or add HDA Enabler kext with LayoutID.

HDA Wizard 2.0.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.