Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio popełniłem program do instalacji kextów, naprawy uprawnień i przebudowy cache.
Jest połączeniem zalet X-tra Refreshera oraz Kext Utility.
Zastępuje nieco żmudne wpisywanie komend w terminalu.
Działa poprawnie z Extra/KextStore, Extra/Extensions oraz System/Library/Extensions.
Napisany dla Snow Leoparda. Jest kompatybilny z Lionem.

Funkcje:
:arrow: Naprawa uprawnień i przebudowa mkextów w Extra i System/Library/Extensions.
:arrow: Instalacja kextów w Extra i System/Library/Extensions.
:arrow: Operacje mogą być wykonanywane na wszystkich partycjach, nie tylko systemowej.
:arrow: Wypakowywanie mkextów.
:arrow: Tworzenie Extensions.mkext na biurku z wybranych kextów.
:arrow: Sprawdzanie architektur oraz zależności wybranych kextów.


Program jest dwujęzyczny (polski i angielski).
Został napisany natywnie w Obj-C w Xcode. Jest w skompilowany dla dwóch architektur: 32 oraz 64-bity.

Link do pobrania:
http://wizards.osxlatitude.com/kext/download.html
Jeśli ktoś ma jakieś uwagi, pomysły, itp. itd. to niech da znać, zobaczę co się da zrobić.

Changelog:
http://wizards.osxlatitude.com/kext/rnotes.html

sskwm_pl.PNGsskwi_pl.PNG
sskwu_pl.PNGsskwc_pl.PNG
sskwl_pl.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak. Jeśli chodzi o samo działanie prawdopodobnie nie będę już nic zmieniał.

 

Ale jeśli możesz, to daj linka do tego tematu, tak by łatwo można było znaleźć nowe wersje.

Czasem jeszcze dodaję nowe, małe rzeczy, albo znajduję drobne błędy. Ale nie jest to w żaden sposób wymagane.

 

Edit: Wersja 2.1 według moich testów działa ok. Więc można ją uznać za Golden Master. Z największych zmian w przyszłości przewiduję nową ikonkę. :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nazwa Extra/Extensions na Extra/KextStore już nie jest zmieniana. Chociaż można to zrobić opcją menu.

Okazuje się, że Chameleon ma bardziej zaawansowane wybieranie źródła kextów, niż myślałem. Jeśli na E/E użyje się komendy touch przed zbudowaniem mkexta, Chameleon będzie wczytywał z niego kexty mimo obecności E/E!

 

Poinformował mnie o tym Azimutz (ma on nawet własny branch chameleona). Nie powiem, było to dla mnie niezłą niespodzianką.

Hi Janek202... just a quick word about this "renaming E/E stuff" (i did it a lot my self); you don't need to do it!

Just touch E/E before creating/updating the mkext and Chameleon will happily ignore E/E and load E/Extensions.mkext.

It's just a question of time, like when touching S/L/E to update system cache; touch updates E/E to current time and kextcache updates the cache with E/E's time.

Chameleon checks the time of both mkext and kext repository and if the mkext is older it's ignored;

-f argument forces the same situation, but only for system kexts; it has no effect on Extra.

http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=253395&st=40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam MultiBeasta który nie zmienia nazwy z Extensions na KextStore i mkext sie ładuje poprawnie, widocznie w chameleonie są priorytety co ma być ładowane najpierw

To nie multibeast ładuje kexty a chameleon... w starszych wersjach były problemy z ładowaniem jak na dysku był /E/E i /E/E.mkext - często były ładowanie podwójnie i nie działał wtedy żaden, lub błędnie. Do tego niektóre kexty nie chcą działać jak są ładowane z /E/E a jak z /E/E.mkext już OK. Metoda z zmianą nazwy /E/E na inną polecał sam netkas, notabene on chyba wie czemu i po co... Nie mnie jak się okazuje, nowe chameleon'y już nie mają z tym takich problemów jak dawne, nie mniej jak masz starszego mkext'a i np nowszy /E/E to masz problem, a przy metodzie z KS zawsze Tylko i wyłącznie jest ładowana zawartość mkext'a przez co mamy 100% pewność że musi to działać.

 

Ja osobiście jestem zwolennikiem /E/KS, z prostej przyczyny, przy /E/KS nie ma niuansów a przy których może coś nie działać, a przy /E/E już niestety tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego Kext Wizard wspiera obydwa foldery. ;-)

Ale na zagranicznych forach ludzie mieli problem z KextStore.

Ja zamierzam dalej używać E/KS, po co kombinować z czymś, co dobrze działa...

Bo my wiemy jak i co działa... a tak nawiasem mówiąc, to z naszego forum wziął się ten KextStore...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dlaczego do tej pory w MultiBeast tego nie poprawiono? :shock:

Nie tylko tego ;)

Ogólnie to rozwiązania Tony'ego są troszkę przereklamowane.

Sprawa wyszła gdy, któryś instalator Chameleona z automatu zakładał folder Extensions. Efekt działania skryptu był taki, że ten folder był pusty i po restarcie następował KP mimo, że mkext cały czas znajdował się na miejscu.

 

Dlatego Kext Wizard wspiera obydwa foldery. ;-)

Dlatego też pytam czy w przypadku E/E, skrypt zmienia nazwę. Jeśli nie, to tworzenie mkexta wydaje się nie mieć wielkiego sensu.

Właśnie z tego powodu w X-tra Refresher'ze zrobiłem tak, że przy tworzeniu mkexta, folder Extensions zmieniany jest na KextStore.

 

a tak nawiasem mówiąc, to z naszego forum wziął się ten KextStore...

Eee chyba nie. Ja pamiętam, że podejrzałem to na jakimś forum zagranicznym kiedy jeszcze w tutorialu instalacji retail by 314TeR - jedynym w tym czasie na naszym forum - był jeszcze Exteniosns1 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exteniosns1

Wziął się w tym poradniku po przeczytaniu zaleceń netkasa... Jakiś czas później zmodyfikowałem to na KextStore i tak zostało... ale przyznaję się że nie pamiętam czy to u nas się wzięło, czy zapożyczyliśmy skądś...

Dlatego też pytam czy w przypadku E/E, skrypt zmienia nazwę. Jeśli nie, to tworzenie mkexta wydaje się nie mieć wielkiego sensu.

Nie do końca... jak dobrze zrozumiałem wypowiedź Azimutz'a to /E/E jest olewany jak jego data jest taka sam lub starsza niż /E/E.mkext. Natomiast jak data /E/E jest nowsza niż mkext'a to mkext nie jest ładowany. Zgaduje że autorom rozwiązania chodziło o to że jeśli dorzucimy coś do /E/E to data jego zostanie uaktualniona i jeśli nie przebudujemy mkext'a to chameleon załaduje zawartość /E/E a pominie mkexta. Nie mniej to dla mnie trochę ryzykowne... bo wystarczy np taki błędny instalator który np zrobi "touch" lub coś dorzuci do /E/E bez przebudowania mkexta i mamy katastrofę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam KextStore.

Do wersji 3.3 Kext Wizard zmieniał nazwę E/E na E/KS, tak jak Refresher, po wybraniu opcji przebudowania mkexta, ale dużo osób na zagranicznych forach miało z tym problemy, często nawet nie rozumiało jak to do końca działa...

Dzięki informacjom Azimutza teraz nie powinno być z tym problemów.

 

Zrobiłem to tak (dla E/E): Normalnie mkext nie jest tworzony podczas instalacji kextów, można go zrobić zaznaczając opcję w zakładce Konserwacja. Wtedy po instalacji kextów będzie przebudowywany.

W menu są opcje do tworzenia E/KS z E/E i na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakuję mi tylko możliwości ręcznego (przy użyciu kext wizard :)) załadowania wybranego kexta.

Nie ma technicznego problemu w tym by zrobić ładowanie i wyładowywanie kextów. Ale trochę obawiam się, że mniej doświadczeni użytkownicy mieliby zbyt duże pole do zabawy...

 

Ale pomyślę o tym, czasem brakuje mi tej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakuję mi tylko możliwości ręcznego (przy użyciu kext wizard :)) załadowania wybranego kexta.

Nie ma technicznego problemu w tym by zrobić ładowanie i wyładowywanie kextów. Ale trochę obawiam się, że mniej doświadczeni użytkownicy mieliby zbyt duże pole do zabawy...

 

Ale pomyślę o tym, czasem brakuje mi tej opcji.

 

To zrób wersję Pro i Lite :-D:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.