Skocz do zawartości

LegacyHDA ALC888/1200 ALC889 ALC892 dla Snow 10.6.8 i Lion'a


Rekomendowane odpowiedzi

EDIT:

Wersja finalna - proszę o uwagi.

 

Zmiany względem poprzedniej - działające oba wejścia mic (w poprzedniej nie działały). Wejście frontowe ustawione jako Mic, natomiast tylne jako Line-In. Dzięki temu można podpiąć w dowolne wejście mikrofon i go używać.

 

Platforms.xml - robiony na bazie AppleHDA z 10.6.8 v.1.1, ale powinien być też kompatybilny z Lion'em.

 

EDIT2:

W załączniku wersja dla MSI i jego ALC889 - proszę o przetestowanie, ponieważ nie mam dostępu do tego kodeka i osobiście nie testowałem, ale wszystko powinno działać jak w wersji dla ASUS'ów. Instrukcja instalacji analogiczna jak dla ALC1200, znajduje się w zip'ie.

 

EDIT3:

W załączniku wersja dla MSI i jego ALC892 - proszę o przetestowanie, ponieważ nie mam dostępu do tego kodeka i osobiście nie testowałem, ale wszystko powinno działać jak w wersji dla ASUS'ów. Instrukcja instalacji analogiczna jak dla ALC1200, znajduje się w zip'ie.

 

EDIT4:

Poprawiona wersja dla ALC889.

 

EDIT5:

Wersja z aktywnym tylnym mikrofonem dla ALC889.

 

EDIT6:

Nowe wersja dla ALC889 - działa już wszystko poprawnie, jest HP HotPlug, Line in itp itd...

Nowy podwójny binpatch

Przykładowy HDAEnabler z ustawionym Layoutem 889.

 

EDIT7:

Nowa wersja dla ALC888/1200 z tylnym mikrofonem jako podstawowym. Różni się tym od wersji f. że ma dodatkowo włączony DSP, przez co można załączyć redukcję szumów, ale w tej wersji nie działa w ogóle przednie wejście mic!!

 

----------------------------------------

Instrukcja odpalenia ALC1200 z płyt ASUS'a wersja Front Mic - Rear Mic jako Line-in

 

Layout ustawiony na 888 - taki sam ustawić w DSDT lub HDAEnablerze

 

- Skopiować layout888.xml i Platforms.xml do /System/Library/Extensions/AppleHDA.kext/Contents/Resources/

 

sudo cp layout888.xml /System/Library/Extensions/AppleHDA.kext/Contents/Resources/
sudo cp Platforms.xml /System/Library/Extensions/AppleHDA.kext/Contents/Resources/

 

- Wykonać bin patch AppleHDA:

dla ALC888/ALC1200

sudo perl -pi -e 's|\x85\x08\xec\x10|\x88\x08\xec\x10|g' /System/Library/Extensions/AppleHDA.kext/Contents/MacOS/AppleHDA

dla ALC889

sudo perl -pi -e 's|\x84\x19\xd4\x11|\x89\x08\xec\x10|g' /System/Library/Extensions/AppleHDA.kext/Contents/MacOS/AppleHDA
sudo perl -pi -e 's|\x83\x19\xd4\x11|\x00\x00\x00\x00|g' /System/Library/Extensions/AppleHDA.kext/Contents/MacOS/AppleHDA

dla ALC892

sudo perl -pi -e 's|\x84\x19\xd4\x11|\x92\x08\xec\x10|g' /System/Library/Extensions/AppleHDA.kext/Contents/MacOS/AppleHDA
sudo perl -pi -e 's|\x83\x19\xd4\x11|\x00\x00\x00\x00|g' /System/Library/Extensions/AppleHDA.kext/Contents/MacOS/AppleHDA

 

- Skopiować do /E/E lub /S/L/E ALC1200-v.32-f.mic.snow.10.6.8.kext

 

sudo cp -R ALC1200-v.32-f.mic.snow.10.6.8.kext /Extra/Extensions

lub

sudo cp -R ALC1200-v.32-f.mic.snow.10.6.8.kext /Extra/KextStore

lub

sudo cp -R ALC1200-v.32-f.mic.snow.10.6.8.kext /System/Library/Extensions

 

- Przebudować cache i uprawnienia Kext Wizardem

 

Po reinstalacji/aktualizacji systemu wystarczy ponowny binhack i skopiowanie Platforms.xml

 

Przykładowa sekcja HDEF do DSDT, Layout ustawiony dla ALC888/1200 (ID 888)

 

            Device (HDEF) 
		{ 
			Name (_ADR, 0x001B0000) 
			Method (_DSM, 4, NotSerialized) 
			{ 
				Store (Package (0x08) 
					{ 
						"subsystem-id", 
                           Buffer (0x04) 
                           { 
                               0xC0, 0x83, 0x00, 0x00 //ALC1200 Subsystem
                           }, 

                           "subsystem-vendor-id", 
                           Buffer (0x04) 
                           { 
                               0x43, 0x10, 0x00, 0x00 //ALC1200 Subsystem
                           }, 

						"layout-id",
						Buffer (0x04) 
						{ 
							0x78, 0x03, 0x00, 0x00
						},

						"PinConfigurations",
						Buffer (Zero) {} 

					}, Local0) 
				DTGP (Arg0, Arg1, Arg2, Arg3, RefOf (Local0)) 
			Return (Local0) 
			} 
		}

ALC1200-v.32-f.mic.snow.10.6.8.zip

ALC892-v.1-f.mic.snow.10.6.8.zip

ALC889-v.7-f.mic.snow.10.6.8.zip

ALC889-v.7-b.mic.snow.10.6.8.zip

ALC1200-v.32-b.mic.snow.10.6.8.zip

HDAEnabler889.kext.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 180
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam!

Zauważyłem, że w finalnej wersji Liona w logach kernela pojawia się:

Jul 22 06:51:29 Mac-Pro-zet120 kernel[0]: Sound assertion "0 != result" failed in AppleHDAWidget at line 3866 goto handler
Jul 22 06:51:29 Mac-Pro-zet120 kernel[0]: Sound assertion "0 != widget->setUnsolicited ( true )" failed in AppleHDACodecGeneric at line 1162 goto handler

Specjalnie mi to nie przeszkadza, ale... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja pitole z tymi blaszakami tyle samo problemów co z laptopami a wydawało by się że powinno wszystko stanąć bez problemu, już mnie nic nie przekona że większe lepsze. Dlatego znów muszę zwrócić się o pomoc bo po całej operacji odpalenia dźwięku dalej głucho a w konsekwencji zaliczony kernel panic i po zawodach. Czy to ręcznie przez terminal czy przez HDA Wizarda efekt ten sam, rozumię że kext ma znajdować się w Extra/KextStore czy S/L/E kernel panic domniemuje że wywołał HDAEnabler znajdujący się w S/L/E był nie groźny ale umieszczony w KextStore posypał system, layout raczej dobrze był dodany w info.plist HDAEnablera w kluczu layout-id z xxxx na 888 jeżeli tak to wszystko było ok i nie wiem czemu system sie posypał. Aha po całej operacji opisanej w tutku przez terminal przy restarcie też kernel panic wystąpił ale się odpalał, HDAEnabler zaś zabił maca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz problem z HDAEnablerem, to go nie używaj... wstaw sekcję HDEF do DSDT i po sprawie.

 

PS Ten wątek nie służy do rozwiązywania własnych problemów z uruchomieniem dźwięku. Akurat wersję ALC1200 przetestowałem dokładnie i wydaje mi się że wszystko z nią jest OK. Czekam na potwierdzenie i informacje jak sprawują się pozostałe wersje dla innych układów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.