Skocz do zawartości

P8Z68-V LE @ Realtek ALC892


aranruth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum. Postanowiłem nie pisać żadnych zbędnych postów tutaj na forum dlatego instalacja Liona po 4 dniach prób i błędów w końcu się udała. Tak system działa aż do dzisiaj (kilka miesięcy). Mam płytę wskazaną w temacie posta, dlatego pogodziłem się, że nie działa mi USB3, Sleep itp itd. Jednak z brakiem dźwięku nie mogę się pogodzić (tylko i wyłącznie, ponieważ wychodzi Diablo III). Próbowałem wielu metod, instalowałem VoodooHDA - straszne trzaski i muzyki to nie przypominało, AppleHDA i kodek ALC892 - wtedy wyskakuje mi KP i instalacja Liona na nowo. W końcu według jakiegoś poradnika zainstalowałem jakiegoś patcha, dźwięk zaczął działać na dzień, może dwa - po restarcie już go nie było. Czy znacie może jakiś sprawdzony sposób na uruchomienie dźwięku? Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...AppleHDA i kodek ALC892 - wtedy wyskakuje mi KP i instalacja Liona na nowo.

Odinstalowanie kexta niekoniecznie trzeba robić przez reinstalację całego systemu...

Można zrobić to w trybie Single User lub ostatecznie z Terminala odpalonego w instalatorze.

 

zainstalowałem jakiegoś patcha...

Zainstaluj "jakiegoś" innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sudo perl -pi -e 's|\x84\x19\xd4\x11|\x92\x08\xec\x10|g' "/System/Library/Extensions/AppleHDA.kext/Contents/MacOS/AppleHDA"

sudo perl -pi -e 's|\x83\x19\xd4\x11|\x00\x00\x00\x00|g' "/System/Library/Extensions/AppleHDA.kext/Contents/MacOS/AppleHDA"

 

+ pliki z załącznika zainstalować kext wizardem i hda wizardem

ALC892-asus.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Zmienił się binpatch: http://hamac.pl/topic/7072-legacyhda-alc882-888-889-892-898-1150-1200-on-asus-msi/?p=95750

sudo perl -pi -e 's|\x8d\x19\xd4\x11|\x92\x08\xec\x10|g' "/System/Library/Extensions/AppleHDA.kext/Contents/MacOS/AppleHDA" 

Tu masz aktualny tytek: http://hamac.pl/topic/10139-uniwersalne-legacy-applehda-dla-alc882-888-1200-892-1150-dla-yosemite-1010-i-starszych-system%C3%B3w/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.