Skocz do zawartości

CZy sie uda zrobic hackintosha?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pierwszy post i proźba, googlowałem , probowałem z 3-ma systemami ale najczesciej sie dlugo ladowaly albo cuś. Probowalem JaSa Mac OSX 86 (TIGER) , Leo4All oraz iPC 10.5.6 leo final. A moj sprzet to : Motherboard - ASUS M2a-mx, Procek AMD athlon x2 dual core 4400+, 2gb ram, grafika (teraz zintegrowana Radek x1200 bo geforce 8600gts zepsuł sie) . Moge zainstalować jakiegos maczka na tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Partycja : 20 gb wolnego (puściutka) fat32, bootowalna i na primary. still waiting pojawia się przy bootowaniu, ładuje darwina, pokazuje sie masa linijek dochodzi do coś w stylu USB.driver i nastepna to Still waiting for root. Odłączyłem wszystko z usb i wyskoczyło zamiast tego USB.driver jakieś 5 linijek też coś o usb i dalej Still waiting.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows zainstalowany na IDE nie zabootuje się w AHCI.

Jeśli to jest XP, to do AHCI potrzebuje specjalnych sterowników. W przypadku Visty już są one wbudowane w system, ale albo trzeba zrobić instalację już w AHCI albo kombinować z edycją rejestru.

W tym temacie inny sterownik (o ile jest) nie pomoże. Chyba, że umożliwi działanie osx w trybie IDE.

Tryb RAID to w ogóle oddzielna bajka - zobacz sobie najpierw co to jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis probowalem zainstalowac Leo4All i iPC ale kiedy doszedlem do "Gdzie zainstalowa system" nie pokazywalo zadnego dysku, więc ja do "nardzedzi dyskowych" i formatuje ta partycje.. dalej nie wykrywa, probowalem wszystkiego po kolei i nie wykrywa partycji. ps. w gparted mam ustawic tylko na boot czy boot,lba(czy cos w tym stylu)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screenshota z gparted? za chwile wrzuce.

teraz probowalem leo4all , ipc i ostatnio probowanego Zephyroth i tylko Zephyroth znalazł jakiekolwiek partycje (wszystkie nawet) a leo4all i iPC nie znajduje nic.. partycja jest ustawiona na primary w PartitionMagic

EDIT: zrobilem SS ale nie wiem gdzie sie zapisał, root/gparted.. to dużo nie mówi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na AMD powinno Ci pojsc z iAtkos. Ta dystrybucja jest przystosowana glownie do AMD.

iAtkos ruszyl mi od kopa na AMD ale z SATA. Na dysku ATA za cholere nie chce. Czasami instalator nie wykrywa dysku, wiec podobnie jak u Ciebie bue mozna zainicjowac partycji. Jak wykryje po kombinacjach z tasmami i zworkami i sie zainstaluje to potem mam samozvynne rebooty bez konca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na AMD powinno Ci pojsc z iAtkos. Ta dystrybucja jest przystosowana glownie do AMD.

iAtkos ruszyl mi od kopa na AMD ale z SATA. Na dysku ATA za cholere nie chce. Czasami instalator nie wykrywa dysku, wiec podobnie jak u Ciebie bue mozna zainicjowac partycji. Jak wykryje po kombinacjach z tasmami i zworkami i sie zainstaluje to potem mam samozvynne rebooty bez konca.

 

 

Nie każdy iAtkos jest dla AMD, musisz podać konkretną wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy, jutro.. czy to normalne ze nie wykrywa partycji przez jedna dystrybucje a przez inną tak i dlaczego?

 

wypaliłem, odpalilem gparted, przestawiłem na bootowalną, włączyłem iAtkosa i nie widze partycji ( partycje nie zamontowane.. ). moze to cos da:

jak pierwszym razem próbowałem zainstalowac Leo4All to nie zmieniałem konfiguracji dysku na ahci, była na sata, odpaliło sie za 2-m albo 3-cim razem i zainstalowałem(widziałem partycje) tylko że później leo sie nie uruchamiał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.