Skocz do zawartości

SnowLeo 10.6.5 i ATI 5750


slawekj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Opisz co dokładnie robisz, krok po kroku?

 

Napisz też jaki masz dokładnie model karty graficznej? Jakie wyjścia...

Czy po update nie da się już uruchomić systemu przy pomocy CD ?

 

Bez tych wszystkich szczegółowych danych nie dam rady nic poradzić.

Karta to Sapphire Rederon HD 5750.

 

Wypalam płytkę z pliku "UniBootX for Asus P7P55 Series.RC2.iso" i do napędu.

W biosie ustawienia jak zalecane.

 

Bootowanie i instalowanie systemu.

Po zainstalowaniu i upgrade do 10.6.4 z pliku "MacOSXUpdCombo10.6.4.dmg" instaluję

paczkę “UniBootX" zaznaczam odpowiednie pola i restart.

System sam się odpala. I wszystko działa ale przy 1024x768.

Mam monitor 1920x1080.

 

Do tego momentu jest dobrze. Net działa i cały sytem.

 

Nawet prosi o automatyczne uaktualnienia. Jest ich siedem w tym do 10.6.5.

Zrobiłem automatycznie. Po restarcie "śmieci" na ekranie a bootowanie z UniBootX nic nie daje... po chwili "śmieci" na ekranie.

To samo jak robię z pliku " MacOSXUpdCombo10.6.5.dmg"

Problem jest tylko po uaktualnieniu do 10.6.5.

 

ati 5750

Ciężki temat... jak ruszy to tylko i wyłącznie na samym ATY_Init - masz go w instalatorze, lub boot od tarumy/kabyla + GraphicsEnabler:

 

Rejestracja i mam wskazany plik "boot_ioreg" a w nim są dwa pliki: "Kabyl_boot_HD4870.ioreg" i "Kabyl_boot_HD5770.ioreg"

Co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczyt z Mac'a

 

ATI Radeon HD 5700 Series:

 

Model zestawu układów: ATI Radeon HD 5700 Series

Typ: GPU

Magistrala: PCIe

Gniazdo: Slot-1

Szerokość szyny PCIe: x16

VRAM (łącznie): 256 MB

Producent: ATI (0x1002)

ID urządzenia: 0x68be

ID korekty: 0x0000

Korekta ROM: 113-B7710C-176

Wersja sterownika EFI: 01.00.318

 

[ Dodano: 2010-12-13, 23:08 ]

Znalazłem taki opis...

 

http://osx86.co/f36/support-for-some-hd5000-series-gfx-cards-emerged-t6326/

 

Jestem za cienki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę liczyć na zmodyfikowany UniBootX ?

To co musisz spróbować zrobić to zainstalować system, a potem zainstalować pakiet wybierając w dostosuj, ATY_Init. Dopiero wgraj aktualizację do 10.6.5.

 

Możesz też wgrać nawet teraz ATY_Init z konsoli instalatora systemu - jest to wykonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma jego DeviceID w ATI5000Controller.kext więc wydaje mi się, że jeszcze trzeba albo zmodyfikować kext. Albo, tak jak pisałeś wcześniej dorzucić Legcy. Nie znalazłem gotowca do 5xxx, więc przerobiłem Legacy do 48xx i dodałem DeviceID jakie ma slawekj. Myślę, że powinno działać - załączam.

 

slawekj, jeśli masz jeszcze zainstalowany 10.6.5, to spróbuj go odpalić poniższym BootCD. Jest tam dodany wspomniany wyżej Legacy:

http://dl.dropbox.com/u/750399/OSx86/UNIBOOTEX/Asus%20P7P55%20Series/UniBootX%20for%20Asus%20P7P55%20Series%20%28BC6%29.iso.zip

Jak zadziała, to będzie wiadomo co dalej. Jak nie, to trzeba będzie dalej kombinować.

LegacyATI5000Controller.kext.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka prób.... na wszyskie możliwe sposoby.

Działa do 10.6.4.

 

Przy 6.5 na nowym UniBoot system nie odpala a procedura ładowania zatrzymuje się na linii poleceń "ApplePSZALPSGLidePoint:Dictionary Object:HIDDEefaulPiaramaters Volue: ??"

 

Poprzednio system odpalaL ale ze "śmieciami" na ekranie.

 

Co mam zrobić z plikiem Legacy.... w załączniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa do 10.6.4.

Nie działa... Jedynie masz obraz w trybie VESA.

Przy 6.5 na nowym UniBoot system nie odpala a procedura ładowania zatrzymuje się na linii poleceń "ApplePSZALPSGLidePoint:Dictionary Object:HIDDEefaulPiaramaters Volue: ??"

System odpala się, lecz VGA nie jest poprawnie inicjalizowana - system nie zawiesza się i raczej nic złego w komunikatach nie znajdziesz, po prostu VGA nie odpaliła i system pozostał w trybie tekstowym.

Poprzednio system odpalaL ale ze "śmieciami" na ekranie.

To oznacza że system rozpoznał VGA, więc ma do niego sterowniki ale karta nie została poprawnie zainicjowana.

 

Generalnie w Twoim przypadku podejrzewam problem z doborem framebuffer'a dla ATI. To co ja bym zrobił na twoim miejscu to zainstalował obok siebie dwa systemy - jeden zostawił w wersji 10.6.4 aby mieć z niego dostęp do drugiego w wersji 10.6.5 na którym będziesz przeprowadzał eksperymenty. Najlepiej jakby to były osobne dwa dyski, ale jeśli nie, to system 10.6.5 musi być na pierwszej partycji a 10.6.4 na drugiej. Chameleon'a musisz zainstalować jednego, na pierwszej partycji i na niej też posadź /Extra. W nim będziesz wrzucał ATY_Init czy inne kexty a po wrzuceniu odpalał 10.6.5 aby zobaczyć czy wstał... Tak przetestujesz najszybciej i najefektywniej na jakim rozwiązaniu zaskoczy Ci VGA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ dyskusja nie dotyczy samego UniBootX'a tylko konkretnej karty graficznej, wydzielam ją jako nowy wątek.

Oczywiście jeśli uda się znaleźć rozwiązanie, które można dołączyć do UniBootX'a to tak się stanie.

 

Nie mam takiej karty u siebie i szybciej uzyskasz jakiś efekt jeśli trochę sam poszperasz, nie tylko czekając na nasze rady - dawane niestety nieco w ciemno.

 

Najwygodniejbyłoby gdyby dało się odpalić w Safe Mode. Wtedy można działać na jednym systemie.

Dlatego pytałem wyżej czy istnieje taka opcja???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shift???? A co to niby miałoby dać?

Trzeba wpisać -x, albo wybrać w Chameleonie "Safe Boot".

 

Ale raczej trzeba będzie robić tak jak pisze 314TeR...

 

Mam jeszcze 2 pomysły.

1. Zmodyfikowanie zamego ATI5000Controler.kext - może mój Legacy nie działa dobrze.

Czyli instalacja UniBootX Installer z opcją ATY_Init i potem podmiana kexta z załącznika - wystarczy przeciągnąć tego kexta na ikonę KextUtility (znajdziesz via google).

 

2. Użycie boot'a Traum'y.

Czyli instalacja UniBootX Installer z opcją GraphicsEnabler, a następnie podmiana boot'a. Możesz to zrobić przy pomocy prostego instalatora, który załączam.

Prawdopodobnie sypnie się wtedy część rozpoznawania sprzętu - CPU, RAM. Ale to kosmetyka do naprawienia. Najważniejsze by ruszyła grafika.

Jeśli nie zadziała możesz jeszcze popróbować dopisywanie do com.apple.boot.plist różnych Framebuffer'ów, domyślny to "Vervet" - opis:

http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=231768

ATI5000Controller.kext.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zmodyfikowanie zamego ATI5000Controler.kext - może mój Legacy nie działa dobrze.

Czyli instalacja UniBootX Installer z opcją ATY_Init i potem podmiana kexta z załącznika - wystarczy przeciągnąć tego kexta na ikonę KextUtility (znajdziesz via google).

Mam to zrobić na nowym 10.6.4 i jak podmienię to będzie wybór rozdzielczości monitora?

 

[ Dodano: 2010-12-14, 22:11 ]

Pierwsza metoda bez zmian.

 

2. Użycie boot'a Traum'y.

Czyli instalacja UniBootX Installer z opcją GraphicsEnabler, a następnie podmiana boot'a. Możesz to zrobić przy pomocy prostego instalatora, który załączam.

Prawdopodobnie sypnie się wtedy część rozpoznawania sprzętu - CPU, RAM. Ale to kosmetyka do naprawienia. Najważniejsze by ruszyła grafika.

Jeśli nie zadziała możesz jeszcze popróbować dopisywanie do com.apple.boot.plist różnych Framebuffer'ów, domyślny to "Vervet" - opis:

http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=231768

 

Druga... piszesz o prostym instalatorze i podmianie boot'a z załączonego linku.

Nie wiem o jaki instalator chodzi i który boot mam ściągnąć

 

Prośba o pomoc w tym wątku:

http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=231756

 

Jak na początek.... trudno to wszystko zrozumieć. #-o

 

[ Dodano: 2010-12-15, 11:41 ]

Gdzie znajduje się plik boot i jak go podmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei...

 

- wgrywam czysty 10.6 i update do 10.6.4 i paczka UniBootX

- restart

- podmieniam załączony Trauma's ATI boot.

- update do 10.6.5 i ponowny restart.

 

Czy wraz z podmienionym boot'em trzeba również wgrać ATI5000Controller.kext z ID mojej karty.

 

Pojawiła się poprawka...

http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=231768

 

... może ta metoda będzie skuteczniejsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei...

 

- wgrywam czysty 10.6 i update do 10.6.4 i paczka UniBootX

- restart

- podmieniam załączony Trauma's ATI boot.

- update do 10.6.5 i ponowny restart.

... może ta metoda będzie skuteczniejsza?

Mniej więcej tak, dodatkowo pamiętaj jeszcze o włączeniu GraphicsEnabler w chameleon'ie.

Czy wraz z podmienionym boot'em trzeba również wgrać ATI5000Controller.kext z ID mojej karty.

Ja nie wiem... trzeba to przetestować, dlatego polecałem Ci postawienie dwóch systemów obok siebie aby móc z poziomu zapasowego systemu testować rozwiązania na systemie docelowym. Tak nie będziesz musiał kombinować co wcześniej zainstalować i co chwila pytać się czy na pewno tak... Po prostu stawiasz dwa systemy i w paręnaście minut przetestujesz wszystkie kombinacje i masz sprawę jasną... a tak który dzień z kolei pytasz o to samo...

... może ta metoda będzie skuteczniejsza?

To jest ta sama metoda, a tylko nowy boot i bardzo dobrze... spróbuj od razu nowego boot'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.