Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Today
 3. Próbowałem. Nie poszło. Próbowałeś zapisać coś nowego do NVRAM? U mnie z SSDT po dopisaniu zmiennej do NVRAM system nie chce się zamknąć - zatrzymuje się w pewnym momencie i NIC. Po usunięciu SSDT i dodaniu przez DSDT jest ok. System się resetuje - zmienna przetrwała reset Sprawdziłem jeszcze na najnowszych kextach + najnowszy Clover z samym SSDT działa, ale jak tylko dodam zmienną to zawiesza się przy restarcie jak na fotce. Przy dodaniu wpisu przez DSDT jest wszystko ok.
 4. Asus Prime Z390 A - Działa 😀. Za pierwszym razem poszło przez DSDT, potem już SSDT wystarczy.
 5. U mnie tak nie działa Musi być DSDT, wtedy jest OK
 6. Spróbuj teraz usunąć DSDT i wrzucić samo SSDT, możesz też w Cloverze wymusić ładowanie w/w kexta (musisz mieć do tego FSInject.efi). Ja też najpierw wrzucałem zmodowane DSDT (bo wg autorów tabelki PMCR w SSDT nie działa), później samo SSDT i jednak poszło. Może jak kext trafia raz do kextcache, to wystarczy już samo SSDT? Byłoby to dziwne, ale nic mnie już nie zaskoczy. Przez wiele miesięcy brak NVRAM na nowych płytach uznawano za błąd po stronie AMI, a nie brak w tabelkach.
 7. Po dodaniu do DSDT... działa - w każdym razie IOreg pokazuje to samo co na Twoim screenie i w raporcie systemowym w rozszerzeniach też "jest załadowany"
 8. Sprawdź ten wątek: Testujemy rozwiązanie na natywny NVRAM na Z390, które przy okazji powinno naprawiać też KP przy shutdown/restart. Pamiętaj o usunięciu EmuVariableUefi oraz skryptów RC, jeśli instalowałeś takowe.
 9. Pięknie! Czyli mamy rozwiązanie przynajmniej dla kilku Gigabyte Z390, duży krok naprzód! Użyłeś SSDT czy doklejałeś do DSDT?
 10. W IOreg go nie ma, tak samo AppleIntelPCHPMC.kext - jest widoczny w raporcie systemowym, ale nie załadowany. Uzywałbym tego DSDT od Mald0na, ale ono powoduje ( podobnie jak WEG) przytkanie iGPU.
 11. Potwierdzam, działa na Z390 Gaming X. Po weekendzie sprawdzę na kilku jeszcze innych mobo.
 12. Taki sam kod jest w DSDT iMac19,1. Sprawdź czy PMCR jest widoczny w IOreg i czy AppleIntelPCHPMC.kext jest załadowany. NVRAM odpala zarówno na AptioMemoryFix jak i OsxAptioDrv3.
 13. Czy ta tabela jest tylko dla Gigabyte? Wyciągnąłem z archiwum DSDT od Mald0na... i rzeczywiście ta poprawka tam jest zawarta. Sama łatka SSDT niestety u mnie ( AsusPrimeZ390-A) nie działa. Zrobiłem DSDT w Cloverze, ale ma 2 errory i ponad 90 warningsów, a sam nie wiem jak to poprawić, wie na razie czekam co napiszecie dalej.
 14. Wróciłem dzisiaj na chwilę do domu, więc nie miałem dużo czasu na testy, aleee... PANOWIE, DZIAŁA!!!! Wrzuciłem do DSDT kod z załączonego SSDT, usunąłem EmuVariableUEFI, skryptów nigdy nie instalowałem, więc było czysto w systemie. Driver AptioMemoryFix. Zmienna w NVRAM przetrwała zarówno restart jak i shutdown. Dodatkowo rozwiązuje to problem z restartem przy próbie wyłączenia bez EmuVariableUEFI. Urządzenie PMCR sprawia, że jest wczytywany kext AppleIntelPCHPMC. @Estrax przetestuj proszę u siebie, załączam moje zmodyfikowane DSDT z Z390 Gaming X. Jeśli ktoś z Was jeszcze potwierdzi działanie, to możemy mówić o przełomie w Z390! EDIT: dodanie samego załączonego wyżej NVRAM-SSDT.aml też robi robotę. DSDT.aml.zip
 15. Yesterday
 16. Ja dzisiaj robię 2 płyty z390 i zobaczymy. // Jest to Power Management Memory controller // jednak cofam się z tego co powiedziałem, zbyt dużo czasu mi zeszło się z instalacja.
 17. Jeden z userów Tonymac - CODYQX4 - odkrył, że natywne działanie NVRAM na Z390 Designare jest zależne od obecności urządzenia PMCR w DSDT (w oryginalnym DSDT go nie ma): Device (PMCR) { Name (_HID, EisaId ("APP9876")) // _HID: Hardware ID Name (_STA, 0x0B) // _STA: Status Name (_CRS, ResourceTemplate () // _CRS: Current Resource Settings { Memory32Fixed (ReadWrite, 0xFE000000, // Address Base 0x00010000, // Address Length ) }) } Próby wstrzykiwania go przez SSDT podobno nie działają, ale wklejenie urządzenia bezpośrednio do DSDT już tak. Nie mam przez weekend dostępu do swojej Z390, ale może ktoś będzie chętny przetestować? Załączam też niedziałające (podobno) SSDT, może ktoś znajdzie przyczynę dlaczego się nie ładuje. SSDT-NVRAM.aml.zip
 18. jabi

  PM i sleep Z390

  Jeszcze mam problem czasami z zawieszeniem sie restartu. Ale to juz drobnostka. (Chyba)
 19. jabi

  PM i sleep Z390

  Wlasnie na to samo wpadlem, winowajca okazala sie klawiatura ktora miala byc mac friendly. Po wylaczeniu jej spi jak susel. Czy jest mozliwosc ze bedzie lepiej jak ja podepne po BT? (Jak juz przyjdzie karta na BCM). Dziekuje Ci bardzo za pomoc
 20. Sprobuje jeszcze zainstalowac na innym dysku ostatni wspierany system El Capitan
 21. Z390 Designare ma Alpine Ridge - stąd wsparcie wyłącznie dla DP 1.2. Titan Ridge ma DP 1.4. Urządzenia TB1 działają tak samo jak urządzenia TB2 - na mobo masz tylko TB3, stąd potrzebna jest przelotka lub dock zawierający odpowiednie porty.
 22. Albo po prostu wspomniany patch jest skopany. Niestety, nie dysponuję takowym trzynastoletnim muzeum, aby móc takie rzeczy sprawdzić po własnej stronie. Źródeł problemu może być masa. Nie zmienia to faktu, że max GPU jakie widziałem, że działają na MP3,1, to były Radeony R9 280x i R9 290x i ich odświeżone wersje z serii 300. Problemów na tym sprzęcie z każdą aktualizacją będzie coraz więcej, stąd osobiście polecam przesiadkę na coś nowocześniejszego - wystarczy w zasadzie którykolwiek z aktualnych desktopowych i5, by wciągnąć nosem te dwa Xeony i jeszcze mieć zapas mocy.
 23. W DSDT mozesz jeszcze usunąć _PRW z CNVW i XDCI. Wróciłbym też do początku i odpiąłbym wszystkie urządzenia na USB jakie masz, dyski, łacznie z myszką czy klawiaturą. Ustawił autosleep na minutę i sprawdził co się dzieje.
 24. Z tego co doczytałem to Designare Z390 ma właśnie Titan Ridge. Znalazłem też info (niepotwierdzone), że urządzenia TB1 podpięte pod porty bezpośrednio z mobo nie bedą działać, że potrzebny jest dock TB2 lub TB3 i przejściówka, jeżeli potrzeba i dopiero wtedy urządzenia TB1 będą działać. Piszą to na tonymac. To pierwsze co wyskakuje w wynikach na googlu jak szukam czegoś o tej mobo, TB i hamacach. Nie wiem więc ile w tym prawdy skoro to info z tonymac i czy tam nie robią czegoś na około.
 25. Panowie, albo ja coś robię nie tak, albo wprowadzacie ludzi w błąd, karta dalej nie widoczna i nie działa R9380 2GB
 26. Designare ma na pokładzie Alpine Ridge, z którym główny problem jest jeden: mimo, iż deklarowana przepustowość dla portów TB3 to 40 Gbps, to na Alpine Ridge przy podpiętych dwóch urządzeniach otrzymujemy max 25 Gbps per urządzenie. Dopiero Titan Ridge rozwiązuje ten problem i oba urządzenia latają na 40 Gbps w tym samym momencie, przy okazji w Titan Ridge mamy DP 1.4 zamiast DP 1.2. W przypadku kart TB3 GC-Titan Ridge na płytach Gigabyte, problemów brak po przygotowaniu SSDT dla TB3. Działa wszystko włącznie z hot swapem. Nie ma potrzeby w ogóle posiadania windowsa, ni też bootowania go skądkolwiek.
 27. jabi

  PM i sleep Z390

  Niestety nadal nic, dodałem tez metode do XHC, bo była tylko dla Package 0x02 (te usunąłem), dla CNVW i XDCI zamieniłem i nic . Co mogę jeszcze zrobić? Próbowałem tez zostawiać stare PRW dla XHC i zmieniać mu return tez nic. Jak wysłać DSDT, żeby sie skompilowało u Ciebie? Mam nadzieje ze całe origin i patched wystarczy. patched.zip origin.zip
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.