Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

 1. Today
 2. Yesterday
 3. Wyszedł OpenCore Legacy Patcher 0.2.5 - ma dużo poprawek do WiFi/BT i grafiki: https://github.com/dortania/OpenCore-Legacy-Patcher/releases Osobiście jeszcze nie testowałem.
 4. Last week
 5. Zacznij od poprawnej konfiguracji portów USB. Utwórz mapę portów, następnie pozbądź się patcha na limit portów oraz kexta UsbInjectAll. Przejrzyj też sekcję Fixing Sleep z poradnika.
 6. Witam, Od jakiegoś czasu jestem na OC. Komputer świetnie działa i bardzo szybko się uruchamia. Zauważyłem mały problem. Jeśli do kompa podłączony jest interfejs audio USB3.0 to komputer zasypia ale po chwili się budzi i tak cały czas. Jeśli odłączę interfejs to zasypia normalnie. Czy można to jakoś naprawić ? Może przełączenie do innego gniazda USB ?
 7. Earlier
 8. Version 10.14.6

  0 downloads

  Konfiguracja dla plyty glownej MSI z97 gaming 5 i7 4790K gotowiec SSDT. poprawne zarzadzanie PM i stanami CPU SSDT-RHUB-Reset / USB_Map.kext USB Reset i deklaracja tabeli USB (9x USB2.0, 6xUSB3.0) config.plist Nazwa plyty glownej w BIOS: Z97-GD65 GAMING (MS-7845) Wystarczy tylko dodac wlasny serial number w config.plist w katalogu EFI⁩/CLOVER⁩/OEM⁩/Z97-GD65 GAMING (MS-7845)⁩
 9. Ja ostatnio modowałem komuś dokładnie tą płytę. MAC trzeba sobie zapisać i zaktualizować po wgraniu BIOSU. Teoretycznie nie musi być to ten sam MAC adres, możesz sobie też wgrać inny
 10. Rozumiem że wtedy nie będzie internetu ? Nigdy nie programowałem kości nie wiem jak się to robi na razie program na którym pracuje nie potrzebuje Big Sur więc nie będę ryzykował. Może Open Core napiszą tak że nie trzeba będzie wgrywać nowego biosu.
 11. Jak nie widzisz co nie działa, to piszesz że działa. Niestety wgrywanie z opcją /GAN uwala mac address karty sieciowej, czy coś oprócz tego nie szukałem. Programator do kości szeregowych dip typu 25 kosztuje dosłownie parę PLN.
 12. Mam pytanie jak w open core ukryć partycję podczas uruchamiania. Chodzi o to że jak włożę pendrive lub podłącze inny dysk to hamac nie uruchamia się bo na pierwszym miejscu boot menu jest pendrive. chciałbym ustawić żeby zawsze uruchamiało się z wybranego dysku.
 13. Ale BrT wgrał bez zgrywania kości i pisze że działa.
 14. Pisz człowieku po polsku, bo tego śmietnikowego żargonu nie da się czytać 😤
 15. Aby wszystko wyszło cacy na Z97 Pro Gamer, to musisz zgrać swój bios z kości flash programatorem, następnie przeprowadzić edycję bios i wgrać znów programatorem. Chodzi o zachowanie numerów seryjnych, mostka, ME i mac addressu karty sieciowej.
 16. MacOS ma wbudowaną kontrolę instalacji. od tego trzeba zacząć:
 17. Witam, Komputer: MacbookPro15’ Proc: 2.2GHz Intel Core i7, pamięć 8GB 1067MHz DDR3, grafika Intel HD Graphics 3000 512MB system: High Sierra 10.13.6 Atak na komputer miał miejsce prawie rok temu. Z komputera skopiowano wszystkie dane. Po jakimś czasie założono zdalnie blokadę na BIOS. Po odblokowaniu okazało się że jest doinstalowane oprogramowanie które umożliwia zdalne kontrolowanie. Wydaje mi się, że udało mi się jakoś to wyłączyć. Być może dlatego, że odłączyłem wszystkie urządzenia umożliwiające pracę online. Obecnie komputer jest odblokowany i jest możliwość odpalenia go z mojego profilu. Po włączeniu monitora aktywności widać działające w tle procesy innych użytkowników. Komputer jest dowodem w sprawie i nie chcę formatować dysku. Zależy mi najbardziej na analizie włamania, sprawdzeniu doinstalowanego oprogramowania. Zapraszam do wspólnej dyskusji. P.G.
 18. Wkurzyłym sie i nawet desperacko przeinstalowałem Cataline ale nic to nie dało. Po jakimś czasie okazało się że Catalina wprowadziła jakieś nowe zabezpieczenia i trzeba było tylko odblokować sterownik w ustawieniach ochrony i tyle Wszystko mi już działa.
 19. Nagle przestało mi działać połączenie FireWire z kartą dźwiękową. Zadziało się to po tym jak zacząłem bawić się w podłączanie 2 monitorów. Dodam że jeśli włożę dysk z zapasowym system wszystko działa jak należy. Sterowniki zainstalowałem jeszcze raz i ni to nie dało. Coś musiało się przestawić w systemie. Pomoże ktoś ? Dodam że w kompie jest karta pcie firewire przez którą kablem łączony jest interfejs audio.
 20. Robiłem bezproblemowo comiesięczne aktualizacje OC od wersji 068 i również utknąłem na 072. U mnie pokazuje się menu wyboru systemu do odpalenia i po upływie zadanego czasu następuje reset kompa i tak w koło. Wróciłem więc do 071 i czekam na następne wersje. Config.plist edytowałem uważnie, a w skrajnym przypadku posunąłem się nawet do bezczelnej próby odpalenia 072 z config.plist z wersji 071. Efekt mam zawsze ten sam.
 21. Witam serdecznie.. zrobilem aktualizacje na wersje OC 0.7.2 i pokazuja mi sie te dwa bledy jak startuje komputer.. OCS: No Schema for AdviseWindows at 0 index, context (Generic) ! OCS: Failed to calculate size of false field containing (empty) as type integer , context ( GopPassThrough) Mozecie mi pomoc co mam zmienic i gdzie w config.plist..? Dziekuje serdecznie..
 22. Czy wystarczy jak zrobię botowalny pendrive z 97-PRO-GAMER-ASUS-2203-macOS-NVRAM.ROM.zipi odpale komputer to bios sam się za aktualizuje ? Czy ta instrukcja jest poprawna ? Utwórz rozruchowy dysk USB DOS. Skopiuj następujące pliki na dysk flash USB: AFUDOS. EXE i XX. ROM (gdzie XX. ROM to dysk. Nazwa pliku ROM). Włóż urządzenie USB do portu USB i Włącz komputer. W wierszu polecenia DOS wpisz AFUDOS XX. ROM (gdzie XX. ROM to dysk. ROM) i naciśnij Enter. Poczekaj na zakończenie procesu aktualizacji Flash. Wyjmij urządzenie USB i ponownie uruchom komputer.
 23. Kolejne edit BT działa ale przywrócenie kopi z BigSur już nie.
 24. Potwierdzam ze z beta 4 jest problem z BT, na beta 3 BT działa bez problemu
 25. Mi w sumie też odpowiada bo nie daje tak po oczach. A co do tego BT może jest jakiś sprawdzony kext który zadziała ? edit Gdzies wyczytałem ze problemem może być ta bera 4 systemu. Mozna jeszcze gdzieś pobrać betę 3?
 26. U mnie BT działało. Teraz już mam 10.15.7 i nie mam jak zrobić testów. Co do kwestii wizualnej uruchamiania to chyba nie zmienisz bo OCLP powoduje, że system myśli, że masz nowszego macbooka, a tam już bootowanie jest na czarnym tle - mi osobiście odpowiada
 27. Niestety BT nie działa. Programy i ustawienia z Big Sur można przywrócić pod koniec instalacji systemu z utworzonej kopi w Time Machine. Uruchamianie macbooka wygląda tak że jest białe jabłko na czarnym tle a w oryginale jest białe tło. Można to jakoś zmienić ?
 28. Podałem tutka, tam jest wszystko opisane. Klucz robisz przez apkę z GUI lub terminala - zależy jaką wesję zaciągniesz. Apka rozpoznaje jakiego masz maka i stosuje odpowiednie patche. Grafika/WiFi/BT działają od kopa. Osobiście wróciłem do 10.15.7 przez usypianie - to była jedyna bolączka. Może się poprawi w kolejnych wydaniach. Dodatkowo jak Ci coś nie leży to montujesz partycję EFI i edytujesz config.plist jak w normalnym OpenCore. EDIT: zrób sobie timemachine i przywrócisz programy i ustawienia po zainstalowaniu BigSur, mam nadzieję, że zadziała wsteczna kmpatybilność... nie testowałem w tę strone.
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.