Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 12/11/18 in all areas

 1. 2 points
  Z Z390 wcale nie jest tak źle, mam Z390 Gaming X i w zasadzie nie ma z nią problemów. Nie używam ani skryptów do emulacji NVRAM, ani innej metody, jedynie aptiomemoryfix i emuvariableuefi. Działa wszystko bez zająknięcia, nie ma pomieszanych języków, działa iMessage i FaceTime itd. Problemy z alokacją pamięci owszem są, ale slide=0 załatwia sprawę. Wg mnie to kosmetyka, nie ma co demonizować.
 2. 2 points
  Już jest aktualna wersja. Co nowego w wersji 2019-11-20 Kompatybilność z macOS Catalina 10.15.1 Kluczowe komponenty: Clover r5098 AppleALC - 1.4.3 Lilu 1.3.9 WhateverGreen - 1.3.4 USBInjectAll - 0.7.1
 3. 2 points
  Nie w tym rzecz - to, że ktoś od kilku lat kompiluje Clovera i wrzuca na Git to nic nowego, ale repozytorium, do którego podałem link prowadzi Slice. Teraz to będzie główne i oficjalne źródło Clovera.
 4. 2 points
  Całkiem możliwe, że już niedługo Clover nie będzie jedynym słysznym bootloaderem - nadchodzi OpenCore od vit9696. Temat na Insanely: https://www.insanelymac.com/forum/topic/338527-opencore-development/ GitHub: https://github.com/acidanthera/OpenCorePkg EDIT 314TeR Dedykowany dział poświęcony OpenCore na naszym forum jest tu: https://hamac.pl/forum/121-opencore-efilagacy-bootloader-osx86/
 5. 1 point
  reyder

  Zacinające się iGPU UHD630

  Poradnik tutaj i jedziesz: https://www.tonymacx86.com/threads/guide-general-framebuffer-patching-guide-hdmi-black-screen-problem.269149/ Jest jeszcze ważna jakaś opcja dotycząca DVMT, nie pamiętam na ile trzeba to ustawiać. ig-platfor-id można też zobaczyć inne.
 6. 1 point
  reyder

  Komputer do Lightrooma

  Tutaj masz: https://allegro.pl/oferta/gigabyte-z370-aorus-gaming-7-lga1151-ddr4-pcie-8653296278 Łap szybko bo tylko jedna. Jeden z najlepszych VRM, nie będzie problemów z 9900k. Miej tylko na uwadze jedno. Kupując płytę główną z370 może być wymagany upgrade biosu aby zadziałał procesor z serii 9xxx. Można iść np do serwisu komputerowego i tam powinni zrobić update.
 7. 1 point
  Można ratować się jeszcze softem dosdude1: http://dosdude1.com/software.html macOS Catalina Patcher macOS Mojave Patcher macOS High Sierra Patcher macOS Sierra Patcher Używamy apek tylko do pobierania obrazów, bez modyfikacji. Ominiemy tym softem problem jak u kogoś pobiera się z appstore pliczek instalacyjny 22MB zamiast całość.
 8. 1 point
  314TeR

  Rozbudowa komputera aby działał MacOS

  Aktualnie iMaci są właśnie na Q370 - najbliższym szerzej dostępnym chipsetem jest właśnie Z370. W Z390 bym się nie pchał jak chcesz mieć na nim macOS, nikomu nie udało się uruchomić na Z390 zapisu do NVRAM, a może być ona w przyszłości wręcz kluczowy przy stawianiu macOS, np OpenCore wręcz wymaga jego poprawnego działania. A płyta - co kto lubi - Reyder nie lubi ASUSa - bo oszczędza w tanich konstrukcjach na sekcjach zasilania, droższe są już OK, ale są droższe i to czasami sporo od innych marek. Za to z doświadczenia wiem, że z ASUSami poza specyficznymi modelami jest najmniej dziwnych kwiatków. Stabilnie działają porty USB (nie plują urządzeniami w sleep), sleep działa, większość płyt ma świetne zarządzanie wentylatorami - szukaj konstrukcji z Fan Expert - jak skonfigurujesz poprawnie profile to poznasz co to znaczy mieć cichy komputer. Warto poszukać czy w zasięgu finansowym masz konstrukcję z USB Flash Back - w przypadku konieczności modyfikacji BIOSu np o jakieś patche pod macOS, będziesz mógł prosto wgrać potem taki BIOS, a taka potrzeba jest np z BIOSami do płyt z chipsetami Z87/Z97 aby odblokować przyblokowany NVRAM.
 9. 1 point
  314TeR

  Aktualizacja Z97 do Cataliny

  Na szybko dodać tylko i jest intel. Lepiej, jest podać właściwy igplatform przez wpis w device. Przypomnij się wieczorem to Ci podeśle obie wersje to odpalenia poprawnie iGPU w trybie domyślnym i bez wyjść do QuickSync.
 10. 1 point
  Dobra, pobiera się. Jutro to wszystko ogarnę, bo ten plik na pena to się będzie z 2 godziny wgrywał xD Dzięki!
 11. 1 point
  314TeR

  OpenCore - dyskusja ogólna

  Inaczej - bo faktycznie moja wypowiedź wygląda jakbym siał jakimś defetyzmem. Jeszcze raz od początku. OpenCore i Clover Configurator to narzędzie ułatwiające początkującym użytkownikom ogarnięcie skomplikowanych configów w formacie XML. Zwalniają one przede wszystkim z znajomości składni XML a wiec i popełnienie potencjalnych błędów technicznych składni jak i merytorycznych. Niestety te programy obsługują parametry takie jakie zaprogramuje im autor tej aplikacji. Jeśli składnia jakiegoś parametru się zmieni, zostanie dodana lub usunięta to OCC/CC musi te zmiany uwzględniać. Tu niestety nie jest tak pięknie. Nawet dla znanego od lat Clovera CC nie wspiera wszystkich parametrów. Podobnie może być dla OpenCore o czym uprzedzają autorzy którzy testowali tę aplikację. Nie mniej autor OC Configuratora wciąż nad nim pracuje i jest dynamicznie rozwijany. Jakiś miesiąc temu OC Configurator wspierał wersje 0.0.x kiedy były już 0.5.0 i 0.5.1. Dziś widzę, że wspiera już 0.5.2. Być może już moje słowa i autorów OC dotyczące psucia składni są nieaktualne. Nie mniej OpenCore się dynamicznie rozwija i paradoksalnie bezpieczniej wziąć przykładowy config i go poprawić ręcznie. I to najlepsze wyjście i paradoksalnie takie podejście jest o wiele prostsze niż z Cloverem. Zasadniczą różnicą takiego podejścia jest to, że przykładowy config z clovera jest sieczką, a przykładowy config z OpenCore jest bardzo logicznie poukładany i paradoksalnie dostosowanie do naszych potrzeb sampla OpenCore jest o wiele prostsze niż sampla Clovera. Na dziś najlepiej edycję configu z OpenCore polecam robić jakimś edytorem XML podpierając się dokumentacją dostarczoną z OpenCore. Przed użyciem OCC zrobić kopie, sprawdzać, czy coś nie uciekło. Szybko i wygodnie porównać 2 pliki można w np BBEdit.
 12. 1 point
  314TeR

  OpenCore - dyskusja ogólna

  OC Configurator nie jest w pełni kompatybilny z aktualnymi wersjami OpenCore - nawet autorzy OpenCore ostrzegają! W większości wypadków psuje config.plist. Uważajcie co robi!
 13. 1 point
  matys

  Problem z brakiem partycji EFI

  Tak więc rozwiązanie mojego problemu podane jest w tym filmie: https://youtu.be/YaPTdqguyAY?t=1659 Pokrótce procedura przywracania partycji rozruchowej w moim przypadku jest następująca: 1. Uruchamiamy komputer z butowalnego pendriva wchodząc w tryb "BOOT MENU" (u mnie F12) i wybieramy pendriva, jako źródło rozruchu 2. Następnie używamy shella klikając na "Start UEFI Shell 64" 3. Po załadowaniu się shella wpisujemy komendę fs2: co jest odpowiednikiem naszego dysku rozruchowego (pierwszy dysk SATA na liście). 4. Kolejne polecenie to: bcfg boot dump gdzie widzimy dostępne dyski, napędy, USB... 5. W tym momencie możemy usunąć niepotrzebne peryferia, które nie są potrzebne do bootowania. Do tego służy komenda: bcfg boot rm xx gdzie w miejsce "xx" wprowadzamy numer (wyświetlany na niebiesko) danego np. dysku po czym odświeżamy widok poleceniem: bcfg boot dump i możemy usunąć kolejne peryferia. 6. W ostatnim etapie dodajemy naszą upragnioną partycję rozruchową z kolejnym wolnym numerem, którą nazywamy jakkolwiek, wpisując tę nazwę w cudzysłów: bcfg boot add 05 EFI\CLOVER\CLOVERX64.efi "Hackintosh" 7. Wychodzimy wpisując: exit i w BOOT MENU klikamy ikonkę restartu. Cieszymy się "naprawioną" partycją rozruchową z systemem OS X
 14. 1 point
  reyder

  OC 0,53 AptioMemoryFix

  OC nie można aktualizować na ślepo, trzeba zawsze czytać jakie zmiany zaszły.
 15. 1 point
  AptioMemoryFix został wchłonięty przez OpenCore, jednak ktoś postanowił wyodrębnić jego nowe wcielenie z OC, by móc z niego korzystać w Cloverze: https://github.com/ReddestDream/OcQuirks Podaję jako ciekawostę, bo prędzej czy później i tak wszyscy skończymy na OC
 16. 1 point
  music

  MacOS 10.15 Catalina

  Jak co roku w czerwcu na konferencji dla programistów WWDC pojawiaja się pierwsza testowa beta nowego systemu dla komputerów - Catalina 10.15. Rozpoczyna się również próba instalacji na hackintoshu. Chcę rozpocząć dyskusję na ten temat. Po to jest nasze forum. https://www.apple.com/macos/catalina-preview/ Nie działają aplikacje 32 bitowe, tylko 64. Podobnie frameworki systemu macOS są teraz dla architektury x86-64. Aplikacje, które wykonują kod i386 teraz kończą się niepowodzeniem z błędem. Pozostałe pod frameworki są niefunkcjonalne i istnieje tylko dla celów zgodności. Inne usunięte komponenty to: Dashboard i wbudowana obsługa Perl, Python 2,7 i Ruby. Nie wiem jak jest z OpenGL. Teraz mamy 10.15 beta 1 (19A471t) dla deweloperów, zaś publiczna wersja testowa dostępna za miesiąc, a finalna na jesień - pewnie pod koniec września. Systemu chyba nie da się zainstalować w systemie HFS. Zmiany w systemie plików APFS - są tworzone dodatkowe 2 partycje na system i dane. Ciekawe jak będzie z backupem, kopią zapasową Cataliny i aplikacjami do tego SuperDuper, Carbon Copy Cloner itp. Narzędzia. macOS Catalina działa w swoim własnym woluminie tylko do odczytu, więc jest oddzielona od wszystkich innych danych na komputerze Mac i nic nie może przypadkowo zastąpić pliki systemowe. Funkcja Gatekeeper zapewnia, że nowe aplikacje, które zainstalujesz, zostały sprawdzone pod kątem znanych problemów z zabezpieczeniami przed ich uruchomieniem, więc poprawić ma to bezpieczeństwo korzystania z dobrego oprogramowania. Aplikacje dla Mac, pakiety instalacyjne i rozszerzenia jądra kexty, są podpisane przy użyciu identyfikatora programisty, muszą teraz zostać potwierdzone notarialnie przez Apple w celu uruchomienia go w systemie macOS Catalina. Moduł sprzętowy T2 w który są wyposażone większość nowych Maków może ograniczać pewne funkcje na hackintoshu, wprowadza więcej restrykcji dla poprawy bezpieczeństwa. Zainstalowanie nowych innych zewnętrznych rozszerzeń jądra kextów wymaga teraz ponownego uruchomienia komputera Mac przed zezwoleniem na ich załadowanie. projekt Catalist czyli uruchamianie aplikacji z iPad OS na Macu. Dodano nowy framework SwiftUI, który spowoduje łatwiejsze programowanie bez użycia języka objectiveC. Nowy Xcode 11. Aplikacja iTunes jaką znamy zostala rozdzielona na 3 inne : Apple Music, TV i podcasty. Piszcie jakie aplikacje działają, a jakie nie pod nowym systemem. Nowe Safari nie obsługuje niektórych starszych rozszerzeń. macOS 10.15 Beta Release Notes https://developer.apple.com/documentation/macos_release_notes/macos_10_15_beta_release_notes
 17. 1 point
  javazlaz

  Asus Z390 -dysk systemowy M2 dla 10.15

  https://www.morele.net/dysk-ssd-corsair-mp510-480gb-pcie-x4-nvme-cssd-f480gbmp510-5616538/
 18. 1 point
  314TeR

  Na co patrzeć kupując MacBook Pro?

  Nie musisz flashować dysku. Od 10.13 macOS wspiera pecetowe dyski NVMe z sektorami 512. Jedynie polecam względnie pomijać SSD od Lite-ON/Plextor - mają jakieś błędy w protokole NVMe i działają dopiero od 10.14.5/6.
 19. 1 point
  danielosx86

  Update do Catalina.

  macOS śmiga na UHD630, Nvidia jest ubita w Cloverze przez poniższy wpis oraz dodatkowo flagę -wegnoegpu. Połączenie tych dwóch metod dało mi bezproblemowy sleep/wake (nie licząc problemów z USB w Catalinie), a Nvidia w ogóle nie zgłasza się w systemie. <key>AddProperties</key> <array> <dict> <key>Device</key> <string>NVidia</string> <key>Disabled</key> <false/> <key>Key</key> <string>name</string> <key>Value</key> <data> I2Rpc3BsYXk= </data> </dict> <dict> <key>Device</key> <string>NVidia</string> <key>Disabled</key> <false/> <key>Key</key> <string>IOName</string> <key>Value</key> <string>#display</string> </dict> <dict> <key>Device</key> <string>NVidia</string> <key>Disabled</key> <false/> <key>Key</key> <string>class-code</string> <key>Value</key> <data> /////w== </data> </dict> </array>
 20. 1 point
  Ian

  MacOS 10.15 Catalina

  Przed chwila zrobiłem sobie backup w Time Machine mojej testowej Cataliny. Co ciekawego: Backup robi sie bezproblemowo, tak, jak do tej pory, ale w backupie sa teraz trzy volumeny (jak słusznie poprawia nomenklaturę @reyder): volumen systemowy 'NN' z podkatalogami: System i EFI-Backups, volumen z danymi 'NN - Data' z podkatalogami: Users, System, Applications i Library oraz volumen 'Recovery' z podkatalogiem zawierającym pliki potrzebne do odzyskiwania systemu, m.in. BaseSystem.dmg. Dysk do backupu formatuje sie, jak poprzednio, w macOS Extended (Journaled).
 21. 1 point
  Estrax

  Na co patrzeć kupując MacBook Pro?

  Modele mid 2014 i mid 2015, niemalże identyczne. Mid 2014 nie miał trackpada force touch, pojawił się on w modelu mid 2015. Różniły się też dGPU, oczywiście w modelach z dGPU - mid 2014 miał GT750M, a mid 2015 miał R9 M370X. Ponadto, w modelu mid 2014 do dysku podciągnięte jest jedynie PCIe 2.0 x2 (co daje transfery na poziomie do 1 GB/s w obie strony, w praktyce nie widziałem większych niż 850-900 MB/s; fabryczny dysk ma 700-750 MB/s w obie strony), zaś w modelu mid 2015 jest tam PCIe 2.0 x4 (co daje transfery do 2 GB/s w obie strony, fabryczny dysk ma 1.5 GB/s odczyt i zapis). W modelach 2014 i 2015 powłoka antyrefleksyjna też schodzi. Sytuacja poprawiła się dopiero w modelu 2016, czyli pierwszym z touchbarem, jednakże on ma inne problemy, w szczególności związane z klawiaturą i kontrolerem touchbara. Mid 2015 jest wciąż jednym z najlepszych maczków, które są do tej pory wspierane. Odnośnie dysków - nie ma modeli 15" z dyskiem 128 GB, od wejścia MBP15" retina, najmniejsze dyski w nich to były 256 GB (128 GB pojawiały się wyłącznie w 13"). Jeśli trafisz na rMBP15 z dyskiem 128, to możesz być pewny, że nie jest to dysk, z którym oryginalnie komputer został wypuszczony. Co do dysku, 970 Evo Plus po patchach firmware sobie już radzi, na starym firmware są z nim cyrki.
 22. 1 point
  music

  UWAGA! Clover v2.5, r5018+ - aktualizacja

  Rev 5030 espfinder. new way to mount the ESP using this new command line. Is Beta so for now is only activated if /useespfinder is present in the root : sudo touch /useespfinder espfinder should work with APFS, CoreStorage, Fusion, RAID and with a mix of the mentioned. Rev 5051 In a multi-GPU system, Clover will now detect to which GPU the monitor is connected, and put it first on the GPU list. It is also now possible to use in config.plist at Devices/Properties, instead of the DevicePath where we want to inject properties, the string "PrimaryGPU" or "SecondaryGPU". This can be used for injecting some properties always to active or inactive GPU. An example for a case where this can come handy, and more information on how to use it, is detailed here. Also, when using the config.plist option GUI/ShowOptimus, it will now show correctly at the bottom of GUI if monitor is currently connected to Intel or Discrete. Rev 5060 Implemented patch to no kext dump at panic which is useful to diagnose. The patch is a copy from same patch in OpenCore. Rev 5064 Implemented a possibility to Clear CMOS from Clover. If you forgot a password for BIOS you need no more to take a screwdriver. You may boot into Clover and then type SPACE key on reset button in second row. I am not sure if the method will work for every hardware and hope we can find methods for different computers.
 23. 1 point
  Ludzie dzielą się na tych co robią backupy i na tych co będą robić, niezależnie od systemu.
 24. 1 point
  314TeR

  gtx970 wyłączenie

  No ale co Ci to da? Że VGA nie będzie widziana w systemie? Przecież aby wyłączyć wentylatory musisz jej odciąć zasilanie - czyli wyjąć z slotu PCI-E i odpiąć wtyczki zasilania.
 25. 1 point
  reyder

  Wyłączenie drugiej karty graficznej

  Testuj, jak nie działa pierwsze to sprawdź drugie. Archiwum.zip
 26. 1 point
  Czy ktoś używa Open Core na co dzień? Jak wygląda sprawa stabilności i wszelakich niuansów na dziś?
 27. 1 point
  reyder

  Mojave i Coffee Lake

  Napisz na telegram: @r3yder albo iMessage mam pełną skrzynkę i nie mogę wysłać wiadomości tutaj, a nie chce wstawiać publicznie bo już z wygenerowanymi numerami ci podam.
 28. 1 point
  Sam mam Ryzna 7 1700 hackintosha i system działa stabilnie. Nie ma takich instrukcji które posiada intel a których nie posiada ryzen od amd. Ryzen posiada te same instrukcje które procesory od amd
 29. 1 point
  javazlaz

  MacOS 10.15 Catalina

  Masz WhateverGreen? Sprawdź czy jest nowsza wersja Lilu + WEG i spróbuj z nią wystartować.
 30. 1 point
  DKnoto

  Nie mogę pisać litery "ł"

  Z tego co pamiętam Karabiner ma opcję monitorowania zdarzeń z klawiatury, może tam coś wypatrzysz?
 31. 1 point
  reyder

  Asus Prime Z390A+i9 9900k zestaw do FCPX

  iMac19.x
 32. 1 point
  oswaldini

  Przyszłość forum haMac.pl

  Nie ukrywam ja zaglądam na forum sentymentalnie, nie mam czasu nawet wrzucić czegoś ciekawego, ba potrafię sam sobie nie zrobić zakładki Od czasu jak urodziły mi się bliźniaki nie mam czasu na nic, wszystko zeszło na dalszy plan łącznie z hobby (rower i hacki).
 33. 1 point
  Smartek

  Mojave (Pierwsze kroki)

  Ja pierniczę, to chyba najdziwniejszy i najmniej wartościowy wątek na całym forum .
 34. 1 point
  314TeR

  Mojave (Pierwsze kroki)

  Wszystko i nic. Jakiej pomocy od nas oczekujesz jak nie dajesz żadnych informacji wejściowych? Moja szklana kula została sprzedana wiele lat temu na bazarze, bo okazała się popsuta.
 35. 1 point
  AlPaczino

  IGPU, dGPU na 10.14

  Tak na szybko zrobiłem mały test w DaVinci Resolve 15. Projekt w UHD, nałożony lut. Pliki z Sony FS7 w UHD. OS X 10.14.4. I9 9900K 32GB RAM 3200Mhz SAMSUNG Evo 850 I. Projekt z Sapphire RX 590 NITRO+ 8 GB GDDR5 256BIT renderowany kilka razy wyniki wahały się: 1. iGPU+dGPU-iGPU acceleration Export do ProRes 4444. Czas = 1m17-26s. Export do H264. Czas = 57s. Odtwarzanie, gdzie było nałożone ziarno, wahało się 16/17k/s. Odtwarzanie z lutem bez ziarna 25k/s. 2. dGPU acceleration, Export do ProRes 4444. Czas = 1m19-24s. Export do H264. Czas = 1.45s. Odtwarzanie z ziarnem 16/17k/s. Odtwarzanie z lutem bez ziarna 25k/s. 3. iGPU (bez grafiki zewnętrznej) TYLKO INTEL 630 Export do ProRes 4444. Czas = 3m39s. Export do H264. Czas = 3m57s. Odtwarzanie z lutem bez ziarna 12/13k/s. Odtwarzanie, gdzie było nałożone ziarno, wahało się 5/6 k/s. II. Zrobiłem jeszcze na karcie Sapphire Radeon RX 570 PULSE, 8GB GDDR5 4.iGPU+dGPU-iGPU acceleration Export do ProRes 4444. Czas = 1m25-26s. Export do H264. Czas = 57s. Odtwarzanie, gdzie było nałożone ziarno, wahało się 15/16k/s. Odtwarzanie z lutem bez ziarna 25k/s. 5. dGPU acceleration, Export do Pro Res 4444. Czas = 1mk25s. Export do H264. Czas = 1m46-48s. Odtwarzanie, gdzie było nałożone ziarno wahało się 15/16k/s. Odtwarzanie z lutem bez ziarna 25k/s. Zrobię większe testy, z różnymi kamerami (Red, Alexa, Sony Venis), ale to już na 10.14.5, Rezultat na 570 jest bardzo dobry, a kultura pracy lepsza od 590. 570 w zakupi dużo tańszy. Pewnie na bardziej obciążających klipach wyjdzie większa różnica. Co myślicie?
 36. 1 point
  JEDI_V

  Mojave (Pierwsze kroki)

  Z tobą rzeczywiście jest coś nie tak 🤔
 37. 1 point
  314TeR

  Mocna konfiguracja pod Davinci Resolve

  Strasznie się zamotałeś... wiesz, że Ciężko będzie spełnić Twoje wymagania. Wspomagam parę osób które używają Davinciego do kodowania materiału video zarejestrowanego kamerami na planach filmowych. Niestety są ogólnie z tym jaja. Np materiał ALEXA ładnie się koduje na nvidiach + cuda - ale w najnowszym macOS go nie uświadczysz. Znów materiał z REDa to w 80% potrzebna moc CPU i tu żadnym eGPU nic nie wywalczysz. Wracając do tematu - na MBP 2015 z TB2 - oficjalnie NIE uruchomisz eGPU. Owszem można tam go "przepchać" ale możesz się sromotnie rozczarować. Najciekawszym mobilnym BOXem jest produkt Gigabyte z RX580 na pokładzie. Naprawdę fajne urządzenie, bo jest bardzo kompaktowe, lekkie a wydajność RX580 całkiem spoko, niestety w praktyce jest wolniejsza niż wbudowana VEGA 20 w najnowsze macbooki. OK, odpalasz kodowanie na eGPU, puszczasz materiał i nie mam nawet bladego pojęcia czy cokolwiek uzyskasz, ponieważ wyświetlanie timeline w davincim jak kojarzę realizuje VGA na który wyświetlasz timeline, czytaj iGPU. Zewnętrzne dyski - tu już lepiej, masz takie 2 wyjścia: USB-C i prawdziwe 3.1 Gen2 10Gb/s na porządnym układzie Jmicron JMS583 - tu osogniesz z dobrym dyskiem M.2 transfery do 1000 MB/s R/W - no ale musisz mieć pełne USB 3.1 Gen2, a tego w MBP2015 nie ma - jest tylko 5Gb/s co pewnie wyda jakieś 500MB/s R/W. Koszt takiej obudowy to jakieś $50 i pakujesz do środka dysk M.2 np Samsunga 970 Pro. TB3 na USB-C - tam transer teoretyczny może skoczyć nawet do 40Gb/s co w praktyce sam potwierdziłem ponad 2000MB/s R/W Przeczytaj ten wątek, tam masz opisy i linki do w/w obudów do dysków: Reszta workflow - mając szybkie dyski SSD, możesz ten materiał zgrywać w domu na stacjonarny sprzęt - unikaj pracy na tej pajęczynie, to po prostu mordęga i proszenie się aby to wszystko zrobiła kabum. Mając w planach haMaca myśl w sposób którego NIE narzuca Ci Apple - zamiast znów pakować się w jakieś zewnętrzne boxy, 10Gb Ethernet czy inne wynalazki, wsadź porządny kontroler RAID i zbuduj sobie macierz z paru HDD (nawet z 16) która będzie nie dość, że szybsza to i przy RAID5/6 będzie odporna na pad 1/2 dysków. Przyjrzyj się RocketRAID 3740A i RocketRAID 3720A: http://highpoint-tech.com/USA_new/series-rr3700-overview.htm one mają oficjalne sterowniki do macOS. 10.9~10.14. Myśl NIESZABLONOWO - odspawaj się od ograniczeń Apple które wtłoczyłeś sobie przez lata. Rozważ też platformę na X299 - paradoksalnie przy cenie jaką zapłacisz za w/w i9 i Z390, kompatybilność X299 + jakieś 10C wydaje się sensowniejsze. Przy X299 masz nawet 44 linii PCI-E, a i9-9900 to tylko 16, czyli np 1 VGA już jest cięta do PCI-E 8x, Kontroler RAID zabiera następne 8x, a gdzie linie na pozostałe urządzenia, następną VGA. Nie polecam tych dysków, wg mnie nie bardzo mają jak się sprawdzić. Myśl przyszłościowo - USB-C to przyszłość. Jak masz inwestować, inwestuj w nośniki które później np przełożysz do kompa (M.2) lub nowszej obudowy na np nowym USB czy TB.
 38. 1 point
  19.1 oraz 19,2 potrzebuje specjalnej wersji 10.14.4. Podawałem w jakimś temacie skrypt dzięki któremu można ją pobrać. 10.14.5 w wersji beta też można zainstalować. Jakiego drivera używasz do zarządzania alokacją pamięci ? Do tego trzeba i tak nadal dawać specjalne FakeID, bo Apple używa innych.
 39. 1 point
  danielosx86

  RX570 plus HD2000

  Twój config jest ok, tylko skorzystaj z podanej przeze mnie sekcji oraz inject Intel na false, inject ATI false. Jeśli to nie bios, to jeszcze koparkowa edycja karty może być problemem ze względu na niereferencyjny układ wyjść.
 40. 1 point
  danielosx86

  RX570 plus HD2000

  Włącz w biosie PEG-IGD, w configu w sekcji Devices wstaw: <key>Properties</key> <dict> <key>PciRoot(0x0)/Pci(0x2,0x0)</key> <dict> <key>AAPL,snb-platform-id</key> <data> AABQAA== </data> </dict> </dict> Ta płyta obsługuje boot UEFI?
 41. 1 point
  314TeR

  RX570 plus HD2000

  No jakoś musisz mieć wyłączenia iGPU. Ja nie widziałem tego BIOSu na oczy, więc opcje jakie tam masz nic mi nie mówią.
 42. 1 point
  314TeR

  RX570 plus HD2000

  Takie sytuacje dzieją się jak jest wyłączony CSM. A może nie wyłączasz do końca igpu? upewnij się że nie działa.
 43. 1 point
  Nie ma sprawy. Podeślij co masz na PW, ogarnę to w najbliższym czasie.
 44. 1 point
  DKnoto

  HP 8470P

  Opiszę jak to wyglądało u mnie: 1) Pobrałem plik z podanego adresu, lokalnie dostałem coś takiego: -rw-rw-r--. 1 dknoto staff 6982226338 03-17 19:20 'macOS Mojave Final HFS by Geekrar.rar' Suma kontrolna sha512sum dla sprawdzenia czy masz to samo: f44740b587c5b9aefc4799b651751c1c2c946317cd0d80d6f6184ef0b38549930b60f643b5861750da3380540e854e1934cb75632f072aa0790081bf5f9d4a5d macOS Mojave Final HFS by Geekrar.rar 2) Rozpakowałem plik komendą unrar -x nazwa_pliku.rar i dostałem taki plik w odpowiednim podkatalogu: -rw-r--r--. 1 dknoto staff 11719409664 2018-09-25 'macOS Mojave Final HFS by Geekrar.vmdk' Suma kontrolna sha512sum dla sprawdzenia czy masz to samo: b9f2bf1be1dc23f36231fae4769b5635ef4bf19d87fb806f9c600fb534e9fc4a6bed93b7f1fb82e4b11344dc8f7ba2e4d630235b8ba40236b07910d00a0621e5 macOS Mojave Final HFS by Geekrar.vmdk 3) Utworzyłem nową maszynę wirtualną bazującą na tym pliku: w moim przypadku trochę zmieniłem nazwę. 4) Musisz wykonać następujące wpisy na rzecz nowo utworzonej maszyny jak jest w stanie wyłączonym: #!/bin/sh VB_NAME="MacOS-Mojave" VBoxManage modifyvm $VB_NAME --cpuidset 00000001 000106e5 00100800 0098e3fd bfebfbff VBoxManage setextradata $VB_NAME "VBoxInternal/Devices/efi/0/Config/DmiSystemProduct" "iMac11,3" VBoxManage setextradata $VB_NAME "VBoxInternal/Devices/efi/0/Config/DmiSystemVersion" "1.0" VBoxManage setextradata $VB_NAME "VBoxInternal/Devices/efi/0/Config/DmiBoardProduct" "Iloveapple" VBoxManage setextradata $VB_NAME "VBoxInternal/Devices/smc/0/Config/DeviceKey" "ourhardworkbythesewordsguardedpleasedontsteal(c)AppleComputerInc" VBoxManage setextradata $VB_NAME "VBoxInternal/Devices/smc/0/Config/GetKeyFromRealSMC" 1 5) I w ostatnim kroku musisz zdefiniować domyślny rozmiar wirtualnego ekranu: VBoxManage setextradata "macOS Mojave" VBoxInternal2/EfiGraphicsResolution 1920x1080 640x480 800x600 1024x768 1280x1024 1440x900 1920x1200 2560x1440 2048x1080 Po tych czynnościach maszyna powinna odpalić i rozpocząć instalację systemu. Efekt końcowy wygląda u mnie następująco, przy rozdzielczości ekranu 1024x768: [Edit] Dodam jeszcze, że maszynę wirtualną w pierwszym podejściu instalowałem w VirtualBox 5.2.26 a potem przeniosłem ją do 6.0.x. Przenosiny do wersji 5.2.24 zakończyły się porażką.
 45. 1 point
  Ciężko będzie Ci znaleźć maczka który będzie zarazem mocny i tani. Dla kontrastu - najmocniejszy seryjny Mac Pro 5,1 - 2 procki po 6C - w geekbenchu multicore: 19310 http://browser.geekbench.com/v4/cpu/10940446 Mój haMac na i7 4790K - 4C - w geekbenchu multicore: 19067 http://browser.geekbench.com/v4/cpu/11612813 Jak widzisz wyniki zbliżony, a bardzo dobrą płytę pod Z97 powinieneś znaleźć ~400PLN, 4790K za 950PLN. Pamięci 32GB najlepszej G.Skill Trident X 2400CL10 za 1000: https://allegro.pl/oferta/g-skill-trident-x-32gb-ddr3-2400mhz-4x8gb-cl10-waw-7852291135, 16GB powinno kosztować w granicy 500PLN. Reasumując, poniżej 2000PLN, możesz mieć komputer o wydajności najmocniejszego cMP. Grafikę mocną masz, dyski poprzekładasz, ba nawet możesz pomyśleć o M.2 NVMe. Jak trafisz np ASUSa Z97 Pro Gamer - to będziesz miał pancerny zestaw, bo ta płyta była wyjątkowo udana pod macOS. Nawet ostatnio zmodyfikowaliśmy BIOS do niej i odblokowaliśmy zapis NVRAM w najnowszej wersji.
 46. 1 point
  Dziś dotarły do mnie pierwsze komponenty na nowego haMaca, który ma być wierną kopią iMac Pro: Płyta - ASUS WS X299 Pro - z smaczków to 2 x LAN na i210 - powinien odpalić na kextach Apple CPU - i9-7900X - 10 rdzeni + HT, 3,3GHz W Turbo 2.0 na wszystkich rdzeniach na 4,0 + Turbo 2.0/3.0 dla najlepszych rdzeni do 4,3/4,5GHz RAM - G.SKILL - TridentZ - 2 x 16GB RAM w najlepszym optymalnym taktowaniu i opóźnieniu czyli 3200@CL14 No to pora zacząć pierwsze testy. Założenie krótkie - ma być jak najbliżej prawdziwego iMac Pro - jak najmniej komponentów popychanych, ma być szybszy niż iMac Pro na tych samych podzespołach, ma być bardziej rozwojowy, modularny, wyposażony w interface TB, FireWire, Black Magic - Decklink - jednym słowem stacja Audio/Video z prawdziwego zdarzenia bez najmniejszych kompromisów.
 47. 1 point
  Zwariowałem dodali audio do Clovera Pamiętam, że lata temu ludzie chcieli sobie wstawić audio na starcie jak w makach https://www.insanelymac.com/forum/topic/304530-clover-change-explanations/?do=findComment&comment=2657187
 48. 1 point
  Prawidłowe odpalenie iGPU + dGPU przez WhateverGreen i Lilu. Tutaj masz pigułę: https://www.insanelymac.com/forum/topic/334899-intel-framebuffer-patching-using-whatevergreen/
 49. 1 point
  Chyba źle rozumiesz ten cytat po angielsku, bo nie ma tam ani słowa o włączeniu zablokowanego AHCI. To, którego kexta potrzebujesz zależy od tego jaki masz kontroler dysków - deviceId - i w jakim trybie on działa.
 50. 0 points
  Handicap

  Mojave (Pierwsze kroki)

  Więc.. Pobrałem obraz VirtualBox i po odpaleniu w Oracle mam wiersz poleceń Shell ? Co robię źle ?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.