Jump to content

314TeR

Administrators
 • Posts

  18588
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  355

314TeR last won the day on May 22 2021

314TeR had the most liked content!

About 314TeR

Profile Information

 • Gender
  Mężczyzna (Male)
 • Location:
  Warszawa

Recent Profile Visitors

8673 profile views
 1. Ostatnia względnie zjadliwa platforma to ekwiwalent imac20,x - czyli Intel 10-tej generacji np i5-10600K + Z490... tylko ten zestaw wali już trochę nekrofilią - obecnie mamy 13-stą generację intela. Stawianie to udręka, trzeba się przekopać przez tony dokumentacji, aczkolwiek tu dzięki wsparciu OpenCore jest ona genialnie opisana. haMaca dziś jest sens stawiać tylko jak masz już sprzęt, albo z jakiegoś powodu potrzebujesz np bardzo konkretnej konfiguracji jakiej Ci Apple nie może dać.
 2. Chyba mam... mam jeszcze nawet tę płytę. Tak, ale jak testowałem to miałem niższe transfery - HGW czemu. Do tego start musiał być przez dodatkowy nośnik, np pendrive USB z Clovere/OpenCore.
 3. 314TeR

  Aaaa

  Zażółć gęślą jaźń. ZAŻÓŁĆ GĘŚLĄ JAŹŃ.
 4. 314TeR

  Aaaa

  abrakadabra
 5. 314TeR

  Aaaa

  Zażółć gęślą jaźń.
 6. NVRAM powinien działać - jeśli jedyną przeszkodą był NVRAM to ten bios powinien wystarczyć. Musisz mieć działający NVRAM przy codziennym używaniu aby macOS prawidłowo działał. To nie tylko przeszkoda w instalacji.
 7. Jak nie widzisz co nie działa, to piszesz że działa. Niestety wgrywanie z opcją /GAN uwala mac address karty sieciowej, czy coś oprócz tego nie szukałem. Programator do kości szeregowych dip typu 25 kosztuje dosłownie parę PLN.
 8. Aby wszystko wyszło cacy na Z97 Pro Gamer, to musisz zgrać swój bios z kości flash programatorem, następnie przeprowadzić edycję bios i wgrać znów programatorem. Chodzi o zachowanie numerów seryjnych, mostka, ME i mac addressu karty sieciowej.
 9. Dzięki za info, coś idealnie na mojego MBP 15" 2012.
 10. Słuchaj, a może nie tyle Ci się zawiesza, co nie startuje poprawnie tryb graficzny? Wtedy zostaje taki mniej więcej widok. Jak masz aktualnie podłączony monitor/monitory?
 11. Błędów jakiś na pierwszy rzut oka nie widać. Błędem może być coś co powinno się pojawić po a nie ma... mniejsza z tym. Ja na Twoim miejscu zrobił bym instalację na czysto systemu, aby wyeliminować jakieś problemy np nieuszkodzonych komponentów systemu.
 12. Najnowsza wersja patcha do którego się odwołujesz jest z 12 listopada 2020, więc raczej nie zawiera potrzebnych poprawek do aktualnego beta macOS. BTW - Sam mam MBP 15" z 2012 i się zastanawiam czy warto spróbować Big Sur? Mógłbyś napisać swoje wrażenia z działania? Czy są jakieś lagi/glitche, jak z aktualizacjami, czy wszystko działa... etc...
 13. Bardzo proszę. Tylko pamiętaj, że moja płyta ma inny zupełnie rozkład USB i mapy są zrobione pod moją płytę, musisz je zastąpić swoimi. WiFi i BT możliwe, że zadziała poprawnie. No i oczywiście do wpisania własne MLB, ROM, SN i UUID. 84092463_EFIAsusMaximusVIIImpact-OC0.7.zip
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.