Jump to content

314TeR

Administrators
 • Content Count

  18526
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  349

314TeR last won the day on April 17

314TeR had the most liked content!

About 314TeR

Profile Information

 • Gender
  Mężczyzna (Male)
 • Location:
  Warszawa

Recent Profile Visitors

4778 profile views
 1. Liczyłem po cichu, że z 13" zrobi się 14"... ale jak widać płonne oczekiwania. W praktyce dostaliśmy powrót do starej sprawdzonej klawiatury i właściwie tyle... bo czy to jest 8, 9 czy 10 generacja intela to jeden czort...
 2. No ciekawe. Sprawdzałeś, że ten "boost" przekłada się też na zwiększenie szybkości np kodowania materiału video?
 3. Here you will find a step-by-step description in Polish of how to make a modification: I hope you can translate it into e.g. https://translate.google.com/
 4. Z97-A does not have USB Flashback. Flashing a modified BIOS by software methods damages the network card macaddress. You must have the SPI programmer. Rip the original BIOS from the flash chip, and you can send it to me. I will modify your original BIOS and you will also have to program it with the programmer. Prawidłowa identyfikacja to 16.x - inaczej nie odpalisz iGPU i nie będzie działać poprawnie Quick Sync, akceleracja kodowania, video itp itd...
 5. Generalnie powinno wszystko odpalić oprócz karty wifi na USB. Jeśli te wifi na USB musi działać, to sprawdź czy producent dostarcza jakikolwiek soft do tej karty pod macOS.
 6. GA-P31-DS3L ma ICH7 a on nie ma AHCI, tylko tryb SATA kompatybilny z IDE. Szczerze mówiąc nawet nie wiem czy aktualne wersje macOS dało by się popchnąć na IDE. Starsze systemy które wspierały starsze macintoshe jak np 10.7.5 wspierały IDE i można było je popchnąć tzw legacy kextem. Nie wiem czy nie lepiej by było poszukać jakiejś nowszej płyty z np P45 i ICH10R i na nią przełożyć posiadane sprzęt. Jest wiele modeli np ASUSów P5Q które świetnie działały pod macOS i nawet na UniBootX masz wsparcie dla nich z automatycznym patcherem DSDT.
 7. Ten sterownik z clovera jest deko ułomny, może u Ciebie nie będzie mieć to znaczenia, ale np na płytach z PCI-E 3.0 limitował transfery dysków do PCI-E 2.0. Poszukaj na necie czy czy do Twojej płyty ktoś się nie pokusił o zmodyfikowanie BIOSu i dodanie do niego modułu UEFI z sterownikiem NVMe. Ja osobiście raz robiłem taką opcję dla płyty ASUSa Z87-M Plus i to było najlepsze rozwiązanie, bo dzięki niemu dysk działa i z Windows i z macOS i innymi systemami. Jeśli chodzi o USB 3.0 - poszukaj czegoś np na Fresco Logic Device 1100 (FL1100) 0x11001b73, Któraś nowa Asmedia też odpala i masz USB3.2 10Gb/s (USB-C). SATA III - powinny odpalić większość kart które pracują w AHCI - kontroler musi się zgłosić w lspci jako [0106].
 8. Raczej nic nie zdziałasz, clover musiałby być podpisany kluczem który będzie rozpoznany przez BIOS/UEFI. Są techniczne sposoby aby np dodać własne klucze cyfrowe do BIOSu/UEFI, ale wpierw musiałbyś do niego wejść... a jak już wejdziesz, to prościej po prostu wyłączyć ten secure boot.
 9. Esencja tego jakie mają priorytety devsi od clovera, znów skórki, znów gui... a gdzie istotne poprawki jak np działanie bless przy instalacji poprawek... wciąż konieczność posiadania po kilka/naście razy tego samego kexta w kexts/10.11, 10.12 itd... albo zakładanie że z other zadziała w all... i ta często logika czasami enable false, a gdzie indzie disable true... istny meksyk Dla mnie OpenCore jest o wiele bardziej "poukładany" - logicznie zaprojektowane configi, kext do czegokolwiek wystarczy mieć 1 raz, a to czy zostanie załadowany czy nie decyduje dopiero wpis w configu. Niestety dla kogoś kto się przesiada z Clovera na OpenCore jest szok, bo trzeba przeorać masę dokumentacji, ale to procentuje, bo się poznaje działanie. Owszem pewnie elementy mogły by być trochę prostsze, przystępniejsze, ale jak się je "okiełzna" to potem przy aktualizacjach trzeba ogarnąć jedynie zmiany i tyle. Największy plus na korzyść OpenCore to dokumentacja. Nie dość, że jest, to jest jeszcze porządnie opisana... to jest przeciwieństwo Clovera gdzie tej dokumentacji po prostu nie ma i nie wiadomo jak niektóre opcje działają, dlaczego, co robią lub chociażby jak ich użyć.
 10. A jaka to wersja tego DELLa. Nie możesz użyć innej bezproblemowej VGA?
 11. Z informacji jakie mam ten model jeszcze jest wspierany przez Apple i serwisie dało by radę zamówić akumulator... to tak w kwestii "kaktusów". Twoja 13" to model na Haswellu - generalnie to wciąż bardzo fajny sprzęt do codziennego używania. Ja osobiście bym zainwestował nawet w oryginalny akumulator aby móc używać ten komputer przez następne parę lat.
 12. Jak celujesz w coś z budżetem 3tyś PLN to ja bym osobiście poszukał jakiegoś używanego macbooka, np AIRa powinno się fajnego już utrafić.
 13. Ciekawy projekt. Sam robiłem maszynę z E5 2697v2 i do dziś wisi w bazie geekbench jaki najszybszy 1 procesorowy hackintosh na E5 2697v2. Tak naprawdę wszystko sprowadza się do płyty i jej "chętności" to współpracy z macOS.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.