Jump to content

314TeR

Administrators
 • Content Count

  18488
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  345

314TeR last won the day on December 1 2019

314TeR had the most liked content!

About 314TeR

Profile Information

 • Gender
  Mężczyzna (Male)
 • Location:
  Warszawa

Recent Profile Visitors

4308 profile views
 1. Na początku też myślałem o składaniu do póki nie wpadł mi w łapki ten HPE G8. Z składaniem jest ten problem, że cenowo nie zamkniesz się aby uzyskać tę samą funkcjonalność co masz w Gen8. Jak policzysz nawet obudowę, płytę, cpu, pamięć, chłodzenie to wyjdzie dobrze ponad 1k PLN, a gdzie takie funkcje jak podwójny LAN + iLO do zarządzania sprzętem. Gdzie kieszenie na 4xHD. Do tego masz opcję rozbudowy o np HPE Smart Array P222 - 4 x internal SAS + 4 x External SAS - spinasz to z wbudowanym backplate, a pełne zarządzanie masz w iLO, do którego w razie potrzeby dostajesz się np z aplikacji na komórce i widzisz nawet ekran i co się na nim dzieje.
 2. 314TeR

  Aaaa

  Bla bla bla
 3. Rozważ HPE ProLiant MicroServer Gen8: https://support.hpe.com/hpsc/doc/public/display?docId=emr_na-c03793258 Jeszcze niedawno nówki leżały na allegro po ~1000PLN brutto. Sprzęt o tyle ciekawy, że można z niego zrobić ciekawe rzeczy. Poza tym chyba najpopularniejszy barematela pod XPEnology. Niestety Synology deko pozmieniało DSM i nie da się postawić "prosto" najnowszego DSM, ale 6.1.x siada i działa stabilnie. Sprzęt działa prawie bezgłośnie, z gniazdka ciągnie ~40W, masz 4 kieszenie na dyski 3,5" dodatkowy port wewnątrz, np na Cache na SSD. CPU możesz wsadzić nawet odpowiednik i7-3770, RAM maks niestety tylko 16GB, więc przy ESXi dużo nie zaszalejesz, ale do domowego zastosowania? Chyba jedna z najfajniejszych tanich a jednocześnie wciąż mocnych i funkcjonalnych zabawek. BTW - Jak będziesz rozpoznawał temat jaki alternatywny soft pod NASa - to chętie włączę się w dyskusje, potrzebuję sam zbudować NASa właściwie wyłącznie do magazynowania danych. Resztę bardziej wyrafinowanych rzeczy i tak mi załatwia NAS Synology.
 4. 13" z czytnikiem płyt wskazywała by na model MacBook Pro, a ten powinien mieć internet recovery. I teraz pytanie który to faktycznie model - bo jesli Early 2011 - to one startowały z specjalnymi kompilacjami Mac OS X 10.6.6 (10J3210) i Mac OS X 10.6.7 (10J4139), jak Late 2011 to Mac OS X 10.7.2 (11C74) Tak czy siak, możesz też pokusić się o poszukanie na sieci ISO z instalacją Snow Leoparda 10.6.8 i wypalenie go na płytce DVD-DL.
 5. Jest to 13/15"? Ma czytnik płyt? Modele z 2011 miały już internet recovery. Na te komputery maks 10.13.6.
 6. I na takie właśnie wypadki jest internet recovery. Próbowałeś odpalić?
 7. 314TeR

  CPU czy Motherboard ?

  Masz podpięty PC Speaker czy nie? Są jeszcze karty diagnostyczne wtykane w slot ISA/PCI/PCI-E - tylko to Ci pokaże np problem z jakimś etapem np postu - gdzie utyka, ale nie koniecznie który komponent jest walnięty. A czy jak masz wyjęty RAM i włączasz (jeśli masz pc speaker) to piszczy płyta?
 8. 2600k i 6950 to maks High Sierra 10.13.6. Jak masz pobrany obraz instalacyjny HS to potrzebujesz czystego 8GB pendrive, możesz sobie instalator przerobić komendą createinstallmedia: Tworzenie rozruchowego instalatora systemu macOS
 9. Mogły posypać się ustawienia BIOSu lub masz jakieś śmieci w NVRAM. Spróbuj zacząć od zresetowania BIOSu do ustawień fabrycznych i ponownego ustawienia wszystkich opcji. Jeśli używasz W10 to też upewnij się, że obsługę legacy masz wyłączoną (tzw CSM na off).
 10. Zamiast wydawać, odkładaj. Za parę miesięcy mogą być inne opcje. Dziś pakowanie się w Haswella to też już mocno ryzykowne... max 4C a sprzęt ma już lata, i pewnie Apple ubije go za maks 2-3 lata.
 11. Widząc to co się dzieje ostatnio - stagnacja Intela, ofensywa AMD, pomroczność jasna Apple na rozwiązania AMD... nie liczył bym na długi żywot takiego komputera. Długi żywot to miał Sandy Bridge - gdzie komputery z 2012 roku jeszcze dziś spokojnie dają radę. Długi żywot ma Haswell - przez stagnację Intela wciąż ma IPC tylko minimalnie niższe niż najnowsze CPU... A co będzie za parę miesięcy? Nie wiadomo... może niedługo pojawi się nowa generacja CPU Intela 10xxx plus nowe chipsety 4xx i w ogóle rozważanie Z370/Z390 przestanie mieć sens. A może stanie się cud i Apple zauważy, że AMD oprócz VGA też produkuje CPU.
 12. Thunderbnolt to udręka jaką Apple podarowało użytkownikom, aby łatać braki w wyposażeniu komputerów Apple. Jak masz hackintosa to po co pakować w kapryśne i drogie urządzenia TB. Uzbieraj wpierw finanse, będziesz miał fundusze to wtedy będziesz mógł składać.
 13. To wygląda w takim razie na jakieś śmieci w nvram płyty. Zresetuj BIOS do domyślnych, lub wręcz przeflashuj go jeszcze raz i ustaw od zera.
 14. Windows instalowałeś jak dysk z macOS był odpięty? Odepnij dysk z macOS i zobacz czy Ci wystartuje windows.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.