Jump to content

314TeR

Administrators
 • Content Count

  18276
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  329

314TeR last won the day on September 18

314TeR had the most liked content!

About 314TeR

Profile Information

 • Gender
  Mężczyzna (Male)
 • Location:
  Warszawa

Recent Profile Visitors

3898 profile views
 1. Dostałeś sprawdzoną propozycję, zrezygnowałeś z pomocy. Nowa karta może tak samo nie chcieć odpalić bo np problem nie jest w karcie a np konfiguracji clovera.
 2. Może próbować wyciągnąć EDID matrycy pod Windows i próbować go wstrzyknąć cloverem. Ja naprawdę mam słabe doświadczenie z notebookami. Zawsze potrzeba na nie cierpliwości i samozaparcia.
 3. Przez moje ręce przeszło sporo tych kart. Mogę potwierdzić, że na DVI spokojnie dawało się odpalić High Sierrę i Mojave.
 4. Tego Gigabyte odpalałem z powodzeniem wiele razy. W takim razie musisz szukać błędu albo w config.plist, albo w BIOS. EDIT: A taka oczywista oczywistość - karta sprawdzona w innym systemie czy w ogóle działa?
 5. Raczej tak. To są informacje zaszyte w sprzęcie.
 6. Odłącz TV Czy CSM wyłączony w BIOS?
 7. WEG i LILU muszą być w kextach. Dopisany radpg=15 Monitor podpięty cyfrowym kablem - VGA np z DVI NIE zadziała.
 8. LILU i WEG aktualne? Pod jakie złącze podłączyłeś monitor?
 9. Najtańsza sensowna karta to Radeon 7770. Ma wsparcie Metal, dekodery h264. Do zwykłego pulpitu i oglądania filmów nic mocniejszego nie trzeba.
 10. Nie - dla MP1,1-3,1 rozsądny maks to 10.13.6.
 11. Do HD2600 tez nie ma kextow w mojave. GTX ma szanse (powinien) działać w macOS mojave.
 12. @JEDI_V rozmijasz się z faktami. HD 7770 działają z mojave. Tak samo dotyczy się haMacow jak i Mac Pro. Do Mac Pro potrzebne są 7770 z właściwym układem wyjść jak i konieczna modyfikacja VBIOSu aby było widać bootscreen. To, że Tobie NIE udało się tej karty odpalić, NIE oznacza, że wszystkie nie działają. W haMacu trzeba dodać stosowny wpis do bootargsow aby WEG odpowiednio inicjalizował 7770, a w Mac Pro do wersji 3,1 działa bezbłędnie o ile jest to wersja właściwa i zmodyfikowana i masz maks 10.13.6. Mojave wymaga instrukcji SSE4.2 których nie maja procesory montowane w MP1,1-3,1. W ogóle próba instalacji i używania mojave na MP1,1-3,1 jest bez sensu. Połowa systemu wymaga SSE4.2 w tym najważniejsze komponenty jak np sterowniki do VGA.
 13. W mojave NIE zadziałają w/w ATI. Nie będzie akceleracji.
 14. Nie, w tym modelu jest ok. A przynajmniej późniejsze wersje na pewno. Jedynie w części modeli dotyczy program wymiany akumulatorów.
 15. Jednym z ciekawszych dla Ciebie może być model mid 2015 - ten przed touchbarem - srebrny unibody. Jego klepali jeszcze do zeszłego roku i można było kupić jako nówki. Uwagi co do MID 2015 15" 15" wszystkie miały minimum 4C+HT, więc każdy Ci właściwie starczy 16GB RAM - RAM jest zlutowany z płytą i nic nie zrobisz. SSD w tym modelu daje się zastąpić pecetowym dyskiem M.2 po dokupieniu taniego prostego adaptera na parę $$ - najlepiej z Aliexpress - SSD w razie czego możesz zmienić a obecnie SSD staniały do rozsądnego poziomu i paradoksalnie np sprzedając maczkowy wolny dysk SSD możesz uzyskać kasę na pecetowy szybki i do tego może nawet 2 razy większy. Sprawdź baterię - odpal program coconutBattery i sprawdź nim kondycję akumulatora, ilość cyklów itp itd. Sprawdź też w programie serwisowym Apple czy dana sztuka - po numerze seryjnym - nie kwalifikuje się do programu wymiany akumulatorów - mógłbyś dostać za free całkowicie nowy akumulator. Masz w nim jeszcze klasyczne porty USB A, czytnik kart SD, DP. WIFI jest już AC - netto nawet pod 500Mb/s widywałem transfery na tym modelu Ważny jest rocznik - jak kojarzę były 2 rewizje tego modelu - wczesne nie miały np touchpada z force feedbackiem. Minusy tego modelu CPU - to niestety tylko Haswell a co za tym idzie jedynie ma iGPU które z 4k może sobie średnio radzić. Więc płynność może być nie najlepsza na zewnętrzny monitorze 4k. Tylko iGPU Retina dość przeciętna - około 90% pokrycia sRGB, a przynajmniej tak widywałem w egzemplarzach jakie testowałem/kalibrowałem.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.