Jump to content

314TeR

Administrators
 • Content Count

  18217
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  320

314TeR last won the day on June 13

314TeR had the most liked content!

About 314TeR

Profile Information

 • Gender
  Mężczyzna (Male)
 • Location:
  Warszawa

Recent Profile Visitors

3734 profile views
 1. A jak w BIOSie ustawiasz start na Twojej MSI?
 2. Jakąś aktualizację Windows robiłeś w ostatnich dniach? Czasami potrafi ona wywalić zawartość partycji EFI. Sprawdzałeś czy partycja EFI zawiera 100% tego co masz na kluczu USB? Katalogi i zawartość się zgadzają?
 3. Na pewno kolejność startowania masz właściwą? UEFI poprawnie poustawiane. Dopytuję się, bo tak "samo z siebie" nie przestaje działać. Najczęściej jak przestaje działać, to np przestawia się kolejność startowa dysków i wtedy nie odpalisz.
 4. Sprawdziłeś ustawienia BIOS?
 5. Opisz co się dzieje. Diagnoza "przestał nagle bootować" nic nie mówi.
 6. Z tego co czytałem to NAVI z RDNA ma być ukierunkowany na wydajność 3D w grach, gdzie GCN był ukierunkowany też na wysoką wydajność przy wspomaganiu obliczeń na GPU. Apple wbrew pozorom wcale nie musi w ogóle użyć RDNA, bo GCN bardziej będzie się wpisywać w target użytkowników z ich układami.
 7. Uruchom go trzymając wciśnięty ALT. Powinna pojawić się opcja internet recovery.
 8. Jeden i drugi to ten sam krzem. Zmienione są bazowe (standardowe) zegary. 4790k ponoć ma lepszego gluta pod IHS, ale to wciąż glut. Praktycznie wszystkie znane mi egzemplarze 4770/4790k miały spory rozrzut temperatur na rdzeniach. Przydał by się temu procesorowi delid, można nawet zyskać kilkanaście stopni. Generalnie szukaj co się trafi.
 9. Zarówno playery jak tv od dawna obsługują praktycznie wszystkie dostępne popularne odświeżania. Chodzi tu o kwestie automatycznego przestawiania trybu pracy portu np HDMI aby w momencie jak odtwarzasz materiał 24p to HDMI pracowało tez w 24Hz. Ma to się robić automatycznie. To że ręcznie sobie możesz wymusić taki tryb to nie chodzi aby ręcznie przy włączeniu każdego filmu sobie przestawiać pilotem. Taka funkcje np posiada KODI w dystrybucjach np OpenELEC. Jeśli zależy Ci na prawidłowej płynności to powinieneś wiedzieć, że np 60 lub 50 nie da się równo podzielić na 24 a tym bardziej 23,987.
 10. Po prostu jestem zmęczony pchaniem tego wózka samemu. O ile na początku i przez pierwsze parę lat, kręciło się forum dla tego, że ludzie chcieli pisać, zaglądać i coś tworzyć, to niestety od paru już lat spada systematycznie ilość publikacji przez użytkowników. Ja sam zwyczajnie nie mam siły już tego pchać. Tak samo nie chcę aby świecił pustką taki "trup". Jeszcze niedawno siedzieliśmy wszyscy razem na IRCu w dniu WWDC z oczekiwaniem na link do nowego macOS i co nowego pokażą. Po czym pamiętam to jak dziś, jak nam się udało jako pierwszym w necie wrzucić screen z odpalonym macOS na hackintoshu, zaledwie parę godzin po WWDC. Dziś nie ma nawet komu napisać informacji, że takie WWDC będzie było i co przyniosło, a jak w końcu informacja się pojawia to z poślizgiem lub niepełna. Być może powinienem zrobić sobie dłuższą przerwę od forum, ale jedno jest pewne, jak się nic nie zmieni, to sam nie będę dłużej pchał tego wózka. PS Nie chodzi o żadne kwestie finansowe, czy hostingowe. To mam zapewnione i chyba w technicznej jakości działania forum, nic mu nie brakuje.
 11. Na Z97-C niestety jedynym portem PCI-E 3.0 jest ten dla VGA. Pozostałe sloty to PCI-E 2.0. Nie mniej dobry dysk M.2 w adapterze za ~40PLN na PCI-E 2.0 4x powinien ciągnąć pod 1500MB/s, więc powinieneś mieć przyrost dwukrotny względem pokładowego złącza M.2.
 12. Tak "kolosalna" przepustowość to 40Gb/s (gigabitów/sekundę) - w praktyce się przekłada na maks ~2GB/s (gigabajtów/sekundę). Testy niestety są brutalne dla TB3, fizyczny dysk M.2, ja testowałem Samsunga 970 Pro 2TB w obudowie TB3. Realne 2GB/s na TB3 vs 3,5GB/s na PCI-E 3.0 4.x tego samego dysku na PCI-E- widzisz różnicę? A już wchodzi PCI-E 4.0 i dyski PCI-E są ograniczone obecnie NIE technologią kości pamięci czy kontrolera a magistralą. Znów odnoszę wrażenie, że Mac Pro jeszcze nie wyszedł, ale tak długo knuli jak go zbudować, że jak wreszcie wychodzi to właściwie jest przestarzały. Lada moment będzie premiera nowych CPU AMD ROME, ma być na bazie nowej architektury ZEN 2. Jednostki mają mieć maks 64C/12T i będzie można je połączyć parami i otrzymać monstrum 128C/256T. Nawet pojedynczy ROM na ZEN 2 w postaci 1 x 64C zmiażdży tego Xeona 28C, a co jeśli połączyć 2 takie ROME w jednym Mac Pro. Mi się wydaje wręcz absurdalne w tej sytuacji rynkowej, że z jednej strony Apple zakochane jest w VGA AMD, a z drugiej strony NIE używa obecnych procesorów AMD.
 13. Aktualna wersja UniBootX ma config dla serii np P5Q:
 14. Masz dostęp do macOS? Pobierz instalator macOS z App Store i zrób metodą createinstallmedia pewny nośnik instalacyjny.
 15. Generalnie mając kompatybilną VGA da radę odpalić nawet Mojave. Podobna platforma to Mac Pro 5.1. VGA raczej do zmiany.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.