Jump to content

314TeR

Administrators
 • Content Count

  18541
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  353

314TeR last won the day on April 3

314TeR had the most liked content!

About 314TeR

Profile Information

 • Gender
  Mężczyzna (Male)
 • Location:
  Warszawa

Recent Profile Visitors

5718 profile views
 1. 314TeR

  Aaaa

  Zażółć gęślą jaźń Bold Italic 😍
 2. Tak dla potomności jakby ktoś kiedyś szukał. Można też zresetować NVRAM - CMD + ALT + P + R i wcisnąć power, trzymać aż się nie zrestartuje sam maczek. Wtedy po odpaleniu instalatora powinien na wstępie zapytać ciebie o język.
 3. Przy płytach które nie mają USB Flash Back, najlepiej wyjąć kość BIOSu z płyty, zgrać programatorem, przeprowadzić modyfikację a następnie wgrać programatorem. Tylko wtedy względnie nic się nie rozjeżdża. Niestety w BIOSie oprócz samego kodu BIOSu masz indywidualne dane dla każdej płyty, jak np ME region z kluczam, nr seryjne, czy MAC karty sieciowej. PS Najtańsze programatory SPI kosztują dosłownie kilka/kilkanaście PLN.
 4. Możliwe, że ktoś nie zaktualizował firmware EFI maca. W takim wypadku niestety będzie potrzebna instalacja macOS np na płycie lub pendrive.
 5. Wyłącz zupełnie udostępnianie zasobów na liście z lewej strony. Być może znalazłeś jakiś błąd, np foldery są wciąż udostępnione po afp ktory masz wyłączony... lub coś innego. Wyłącz udostępnianie, restart i zobacz czy coś się zmieniło.
 6. Mi do mojej G5 udało się zdobyć jakiś czas temu oryginalną Nvidię 6800 Ultra... Zasuwa aż miło. Niestety musisz mieć kartę z BIOSem pod Macintoshe. Pecetowej możesz nie odpalić. Do tego G5 ciągną zasilanie z płyty przez AGP Pro + dodatkowe złącze zasilanie - takie małe z przodu karty.
 7. I tak forum chyli się ku końcowi, wraz z przejściem Apple na ARM, przestaje mieć rację bytu. Padło w tym wątku trochę domniemań i założeń... spróbuję je skomentować. 1. Wydajność CPU - cały czas zakładamy porównanie do obecnej architektury x86 - gdzie procesory są skomplikowane, w zamian programiści mogą względnie łatwo pisać kod. ARM to RISC, zupełnie inna architektura, tu masz względnie małą ilość instrukcji, mało zajmują miejsca w krzemie, wykonywane są szybko przy małym zapotrzebowaniu na energię, ale wymagają bardzo dobrych kompilatorów aby przełożyć ten kod na język masz
 8. Tak, jak najbardziej może być to problem z bateryjką CR2032 na płycie.
 9. Cena też wgniata w podłogę. Widać, że nvidia nie ma konkurencji, więc każdy jej nowy model po prostu stawia półkę wyżej niż dotychczasowe.
 10. Dawno nie pisałem nic. Niestety stoję przed sporym dylematem. Moja obecna NVidia 1080Ti jak wiadomo w 10.14 już nie jest i nie będzie nigdy wspierana. Obecnie wciąż jadę na 10.13.6 ale da radę do czasu wydania 10.16 vel 11.0. Chcę czy nie chcę muszę ją zmienić na jakiegoś Radeona. Pytanie więc do Was kto ma doświadczenie z obecnymi modelami Radeonów. Szukam czegoś w 100% sprawdzonego, kompatybilnego, co będzie działać z Haswellem / Broadwellem, musi wspierać co najmniej 2 monitory 1 pod DP drugi może być DP/DVI/HDMI, być chiche i działać sleep. Na wydajności mi nie zależy. VGA ma być pod pracę
 11. Dzięki, zatwierdzone. Szczerze mówiąc nie wiem co się dzieje na innych forach. Ja od paru lat pchałem ten wózek z forum sam. Wypaliłem się, zmiana sposobów komunikacji (Facebook, etc), inni użytkownicy którzy ciągną w swoją stronę z powodów im tylko znanych to wszystko spowodowało rozmydlenie polskiej sceny a przez to brak jakości. Teraz i tak już forum będzie tracić na znaczeniu, sposobu instalacji macOS na PC się za chwile zamkną bo Apple migruje na swoje CPU. Dzięki jeszcze raz za zestaw.
 12. Teraz i tak już Mac Pro wcale nie ma pecetowych VGA - złącza są dedykowane, karty zaprojektowane pod chłodzenie przez obudowę a nie same siebie.
 13. A pamiętasz Pentium 4 jako developerski sprzęt do prac nad macOS x86? Na czymś trzeba pracować, więc dali to co obędzie pewnie w najbliższych maczkach z procków Axyz.
 14. Poczekamy, zobaczymy. Kiedyś możliwość instalacji Windows na Macintoshu to była zaleta, bo można było uruchomić znane i lubiane programy. Nie mniej w ostatnich latach na macOS wyszło tyle softu, że praktycznie tylko poza specjalistycznymi programami, nie istnieje potrzeba posiadania już Windows równolegle na partycji (bootcamp) co najwyżej w maszynie wirtualnej. Jako użytkownik 3 systemów na co dzień - macOS, Linux i Windows - szczerze - mi to lotto czy macbooki będą na intelu czy na ARM, dla mnie liczy się odczucie sprawności działania, a tego "benchmarkami" nie da się zmierzyć.
 15. No to się stało. Oficjalnie już wiadomo - pytanie jak będzie to w praktyce działać, bo o ile takie sprzęty mobilne czy mac mini raczej się nie martwię, to jak nowe procki sobie poradzą w zastosowaniach dedykowanych Mac Pro. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić tych 64C ARM... ale może się mylę i odszczekam. Niewątpliwie to koniec sceny OSx86. Dla mnie z praktycznego punktu widzenia niewiele się zmienia. Wstrzymywałem się długo z wymianą mojego dzielnego MBP unibody 2012 15", bo nie było żadnego godnego następcy i jak widzę, to już muszę poczekać na nowe sprzęty. A jak długo Apple będz
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.